Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.652.683 wizyty
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 360 głosów.
Nowości w sklepie:
Mariusz Agnosiewicz - Zapomniane dzieje Polski
Tadeusz Dołęga-Mostowicz - Kiwony
Wanda Krzemińska i Piotr Nowak (red) - Przestrzenie informacji
Katarzyna Sztop-Rutkowska - Próba dialogu. Polacy i Żydzi w międzywojennym Białymstoku
Ludwik Bazylow - Obalenie caratu
Kerstin Steinbach - Były kiedyś lepsze czasy... (1965-1975) Znienawidzone obrazy i ich wyparty przekaz
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku.
Przegląd wyników wyszukiwania

Inicjatywy społeczne

Przestańmy ciągle zmieniać czas (23-10-2013)
Rokrocznie w Polsce powtarzamy dwukrotnie ten sam rytuał, polegający na zmianie czasu z zimowego na letni i odwrotnie. Po raz pierwszy zmianę czasu wprowadzono 30 kwietnia 1916 r. w Rzeszy Niemieckiej i sojuszniczych Austro-Węgrzech. Manipulacja ta, wprowadzona w czasie trwania I wojny światowej miała skutkować oszczędnościami w zużyciu paliw kopalnych, które z oczywistych względów w warunkach wojennych były surowcami o znaczeniu strategicznym. Oczekiwania wielu Polaków są jednoznaczne - chcemy więcej światła dziennego po południu w okresie zimowym. Do tekstu..
Wrocławski PSR i Wolnomyśliciele z Barnim przypominają historię Wrocławia
Jacek Tabisz (15-10-2013)
Mało kto wie o tym, że Wrocław był kolebką niemieckich ruchów wolnomyślicielskich. Dzięki wrocławskiemu oddziałowi Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, oraz Freidenker Barnim - już 19 października, o godzinie 10:00 odbędzie się się minikonferencja poświęcona żyjącemu w połowie XIX wieku Johannesowi Ronge, uważanemu przez wiele niemieckich organizacji świeckich za swojego patrona. Do tekstu..
II Kampania Ateistyczna trwa i dalej potrzebuje wsparcia! (12-10-2013)
W październiku pojawiły się pierwsze billboardy ateistyczne na rok 2013, co wywołało silną reakcję mediów i większe społeczne zainteresowanie ateizmem. Potrzebny jest dalszy dopływ środków. Potrzebujemy Waszego wsparcia! Nie ma chyba lepszej metody na wywalczenie miejsca w polskiej debacie społecznej dla ateizmu, niż unoszące się nad głowami mieszkańców naszych miast billboardy ateistyczne. Do tekstu..
Wykłady Jerry Coyne'a 12 i 15 września w Polsce!
Jacek Tabisz (05-09-2013)
Na zaproszenie portalu racjonalista.pl, Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, Klubu Sceptyków Polskich i Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej Jerry Coyne odwiedzi dwa miasta. 12 września w Warszawie, o godzinie 18:00, Coyne wygłosi wykład Dlaczego religia i nauka są nie do pogodzenia, 15 września będzie mówił w Krakowie o tym dlaczego ewolucja jest faktem. Do tekstu..
Zastępy Monarchy czyli wykład o GMO
Michał Michałowski (13-05-2013)
Na początku maja w Warszawie odbyło się spotkanie dyskusyjne Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, które jest kolejnym elementem tegorocznej ofensywy w obronie  racjonalizmu i laickości państwa. Tym razem spotkanie  nie dotyczyło religii, bo ile można o niej rozmawiać. Był to panel naukowy na temat GMO z udziałem profesora Pawła Golika oraz pani profesor Ewy Bartnik, do którego wprowadzenie, a raczej poprzedzający dyskusję wykład wygłosił redaktor Marcin Rotkiewicz. Do tekstu..
Zaproszenie do udziału w projekcie „Łyszczyński wraca do miasta” (23-01-2013)
Polski szlachcic, filozof, polityk, niezależny i nadzwyczaj śmiały myśliciel, Kazimierz Łyszczyński, został 30 marca 1689 roku stracony na warszawskim Rynku Starego Miasta za ateistyczne przekonania, które zawarł w swoim traktacie De non existentia Dei (O nieistnieniu Boga). Głównym celem projektu jest przypomnienie postaci i myśli filozoficznej Łyszczyńskiego na dowód, że istnieje także rdzennie polska piękna tradycja ateizmu. Do tekstu..
Jak wygrać milion Euro? (02-10-2012)
W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o nagrodzie Belgijskiego Stowarzyszenia Sceptyków dla każdego kto udowodni, że ma umiejętności paranormalne. By zdobyć Nagrodę Syzyfa - bo taka jest jej oficjalna nazwa - kandydat musi udowodnić, że ma umiejętności nadprzyrodzone - ale testy nie będą przeprowadzane na warunkach testowanej osoby. Dziś publikujemy szczegółowe informacje dla kandydatów. Do tekstu..

Przegląd archiwum streszczeń

 Kryteria wyszukiwania:
 z działu:  
 z miesiąca:  roku aktualnego 
 z roku:    
 dowolnych  najnowszych  

[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365