Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.720.221 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 368 głosów.
Nowości w sklepie:
Mariusz Agnosiewicz - Zapomniane dzieje Polski
Tadeusz Dołęga-Mostowicz - Kiwony
Wanda Krzemińska i Piotr Nowak (red) - Przestrzenie informacji
Katarzyna Sztop-Rutkowska - Próba dialogu. Polacy i Żydzi w międzywojennym Białymstoku
Ludwik Bazylow - Obalenie caratu
Kerstin Steinbach - Były kiedyś lepsze czasy... (1965-1975) Znienawidzone obrazy i ich wyparty przekaz
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
"Powiedzieli im, że w kapitalizmie pierwszy milion trzeba ukraść, więc każdy zabrał się do roboty jak umiał."
Przegląd wyników wyszukiwania

Aborcja, edukacja seksualna

Zawsze jest lepsze rozwiązanie?! Wypchajcie się! To tak nie działa!!
Eric MacDonald (02-07-2012)
Kościół rzymsko-katolicki nie tylko sprzeciwia się aborcji, ale prowadzi ostrą kampanię na rzecz uznania aborcji za niezgodną z prawem wszędzie tam, gdzie jeszcze ma moc wpływania na decyzje publiczne. Zmienia życie kobiet w pasmo udręki. Chce zmuszać kobiety, by umierały, zamiast dopuścić do przeprowadzenia aborcji, która uratowałaby im życie. Do tekstu..
Zakłócanie proporcji między płciami
Matt Ridley (26-01-2012)
Polityka wydaje się bezsilna wobec problemu usuwania żeńskich płodów. Aborcja ze względu na płeć jest nielegalna praktycznie we wszystkich krajach. Autorytarna "polityk jednego dziecka" w Chinach, stoi w ostrym kontraście do swobodnego podejścia Indii do planowania rodziny, niemniej w obu tych krajach jest szeroko rozprzestrzenione zabijanie żeńskich płodów. Do tekstu..
P#@!szeni katolicy znowu swoje!
Eric MacDonald (09-01-2012)
Pora, byśmy zaczęli mówić katolikom, by dorośli i przestali narzucać swoje umyślnie sprokurowane założenia na ludzi, którzy ich nie podzielają. Tak, istnieje różnorodność opinii w tej sprawie i ta różnorodność jest w pełni zgodna z wiedzą nowoczesnej, naukowej medycyny. To Kościół rzymsko-katolicki i idioci tacy jak Woodworth , którzy okopują się na linii tego Kościoła, nie rozumieją współczesnych dyskusji o moralności i upierają się, że tylko oni mają prawo do głosu. Pora po prostu powiedzieć im, żeby spadali na drzewo. Do tekstu..
Apel Zygoty
Łukasz Lewkowicz (11-07-2011)
W wyniku narodowego zrywu i mobilizacji do Sejmu RP trafił obywatelski projekt na temat całkowitego zakazu aborcji. 600 tys. osób wypowiedziało się za nienarodzonych, tak i ja pragnę to zrobić. Przedstawię swój apel kiedy byłem jeszcze Zygotą w 1978 roku, a odnalazłem go niedawno na neuronach swojego mózgu.  Do tekstu..
O aborcji
Grzegorz Świątoniowski (02-01-2011)
Mój niepokój budziły wszakże zgony w warunkach intensywnej opieki medycznej, gdy chory wspomagany jest przez specjalistyczny sprzęt, który przejmuje filtrację, wymusza oddech itp. Koledzy anestezjolodzy mówili "Umarł", a ja nawet tego nie zauważałem, nie rozpoznawałem momentu śmierci, ani nawet nie byłem pewien czy jest taki moment i czy jest to moment. Do tekstu..
O antykoncepcyjnym podawaniu ręki
Krzysztof Terczyński (16-08-2010)
Niezwykle ciekawe było stwierdzenie jakie przeczytałem w archiwalnym numerze tygodnika "Niedziela" : "Nawet rękę można podać antykoncepcyjnie". Oto wypowiedź o. Jan Góry, "Podać antykoncepcyjnie rękę, to podać i nie podać jej zarazem. Wyciągnąć dłoń na powitanie, ale nieśmiało i szybko schować." Do tekstu..
Kilka uwag do Kilku tez do sporu o aborcję Bogusława Wolniewicza
Paweł Bielawski (05-07-2010)
Wolniewicz zaczyna od zdefiniowana aborcji, która ma oznaczać każde "spędzanie płodu". Przedstawia dwa, jak sam twierdzi - skrajne, stanowiska w tej kwestii. Jeden jest "katolicki", drugi - "liberalny". Strona katolicka jest za całkowitą delegalizacją aborcji, wyjąwszy przypadki gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia matki. Strona liberalna jest jego zdaniem za całkowitą legalnością aborcji na żądanie. Obowiązująca obecnie prawo, w kwestii aborcji, ma, zdaniem Wolniewicza "charakter liberalny". Do tekstu..

Przegląd archiwum streszczeń

 Kryteria wyszukiwania:
 z działu:  
 z miesiąca:  roku aktualnego 
 z roku:    
 dowolnych  najnowszych  

[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365