Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
173.582.592 wizyty
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7337 tekstów. Zajęłyby one 28957 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..

 Kiedy będzie dostępna szczepionka na SARS-CoV-2 ?
Za miesiąc
Za pół roku
Za rok
Nie będzie możliwa
  

Oddano 1749 głosów.
Nowości w sklepie:
Mariusz Agnosiewicz - Zapomniane dzieje Polski
Tadeusz Dołęga-Mostowicz - Kiwony
Wanda Krzemińska i Piotr Nowak (red) - Przestrzenie informacji
Katarzyna Sztop-Rutkowska - Próba dialogu. Polacy i Żydzi w międzywojennym Białymstoku
Ludwik Bazylow - Obalenie caratu
Kerstin Steinbach - Były kiedyś lepsze czasy... (1965-1975) Znienawidzone obrazy i ich wyparty przekaz
Sklepik "Racjonalisty"
Mariusz Agnosiewicz - Kryminalne dzieje papiestwa tom I
Mariusz Agnosiewicz - Heretyckie dziedzictwo Europy

Złota myśl Racjonalisty:
"Religia jest jak robaczek świętojański, potrzebuje ciemności, żeby błyszczeć"
Przegląd wyników wyszukiwania

Krytyka religii

 Spojrzenie na Mahometa w konkretnym kontekście
Eric McDonald (14-09-2013)
Koran oddaje nam przysługę ukazując, jak naprawdę okrutne są przekazy pism żydowskich i chrześcijańskich, ponieważ wykorzystuje te przekazy i intensyfikuje ich wszystkie najgorsze cechy, powtarzając równocześnie twierdzenie, że Allah jest współczujący i miłosierny; twierdzenie, któremu przeczy praktycznie każda strona tej "świętej księgi".  Do tekstu..
Śmierć i strach są w centrum społeczeństwa islamskiego
Nonie Darwish (13-02-2013)
Najbardziej wpływowy przywódca sunnicki na Bliskim Wschodzie przyznał właśnie, co wielu z nas, wychowanych jako muzułmanie na Bliskim Wschodzie, zawsze wiedzieliśmy: islam nie mógłby istnieć dzisiaj bez zabijania apostatów. Yusuf al-Karadawi, główny duchowny Bractwa Muzułmańskiego i jeden z najbardziej szanowanych przywódców świata sunnickiego, powiedział niedawno w telewizji egipskiej: "Gdyby muzułmanie pozbyli się kary [często jest to kara śmierci] za apostazję, islam nie istniałby dzisiaj". Do tekstu..
Jak apostata z islamistą
Ali Sina (15-01-2013)
Obawiam się, że stracił Pan kontakt z rzeczywistością. Po pierwsze, islam nie jest najszybciej rozwijającą się religią świata. Tak, muzułmanie rozmnażają się szybciej, ale taka jest natura wszystkich biednych i niewykształconych narodów. Po drugie, więcej ludzi opuszcza islam, niż jakąkolwiek inną religię. Proszę się obudzić i przejrzeć na oczy. Do tekstu..
Najlepszą rzeczą z Simonem jest to, że mówi nam, iż jesteśmy najlepsi
Kunwar Khuldune Shahid (07-12-2012)
Najlepszą rzeczą z Simonem jest to, że mówi nam, iż jesteśmy najlepsi. Kraj, w którym żyjemy, jest najlepszy i ideologia, jaką wyznajemy, jest najlepsza. Tylko wyobraźcie sobie całą pracę, jaką niewierni wkładają w próby bycia lepszymi: dokonują odkryć naukowych, przedstawiają nowe teorie. uaktualniają swoją literaturę, rozwijają świat, badają wszechświat, docierają na Marsa i co tam jeszcze robią; podczas gdy my siedzimy sobie, robiąc całymi dniami nada, i wciąż jesteśmy najlepsi. Lubię wersję "najlepszych" Simona. To ułatwia bycie najlepszym. Do tekstu..
Nie obwiniajcie talibów III
Kunwar Khuldune Shahid (03-12-2012)
Ustawmy wszystko w pełnym kontekście Islam wymaga gruntownej przeróbki, by dostroić się do dnia dzisiejszego, a powinno się to zacząć od porzucenia traktowania go jako słów wypowiedzianych przez bóstwo. Wtedy można postrzegać Sunny jako wyraz ruchu politycznego owych czasów i kształtować nauczanie tak, by zapewnić jego zgodność z nowoczesnością. Do tekstu..
Królestwo Islamskie
Amil Imani (30-06-2012)
Historia dokumentuje kluczową rolę małych grup, nawet jednostek, w doprowadzaniu do ważnych zdarzeń. Energiczna, wojująca mniejszość często wywołuje ruchy i zmienia kurs zdarzeń. A mniejszość muzułmańska, wojujący i silnie motywowani żołnierze Allaha, maszerują, by wszelkimi środkami pokonać niewiernych i ustanowić "Kalifat" - Królestwo Islamskie. Do tekstu..
Wstrząśnięty do głębi
Eric MacDonald (28-01-2012)
Karen Armstrong raz jeszcze wstąpiła w szranki w obronie religii, mówiąc nam w dość ckliwym tonie, że nasze uprzedzenia wobec islamu zostaną wstrząśnięte wystawą w British Museum o Hadż, pielgrzymce do Mekki, którą muzułmanie powinni odbyć przynajmniej raz w życiu. Mówi nam, cała podekscytowana, jak pokojowi i tolerancyjni są muzułmanie. Do tekstu..
Detoksykacja islamu
Amil Imani (17-01-2012)
Islam jest swego rodzaju uzależnieniem od "używki". Można powiedzieć, że uzależnia w podobny sposób jak ludzie uzależniają się od alkoholu. Miliony ludzi, może nawet miliardy ludzi pije alkohol. Większość pije w umiarkowanych ilościach dla towarzystwa. Picie alkoholu może mieć dla nich pewne dobroczynne psychologiczne efekty, a nawet może być dobre dla zdrowia. Do tekstu..
Walki wśród irańskich mułłów
Amil Imani (30-08-2011)
Rządzący obecnie Iranem mułłowie toczą walkę na śmierć i życie na dwóch frontach. Na froncie zewnętrznym zmagają się z wielkim Szatanem, czyli Stanami Zjednoczonymi i przybranym dziecięciem Wielkiego Szatana - Izraelem, czyli Syjonistycznym Tworem jak go wolą nazywać mułłowie, na drugim froncie, o którym mało słyszymy, mułłowie walczą ze sobą, co dla wielu zasiadających we władzach duchownych kanciarzy pociąga groźbę utraty turbana. Do tekstu..
Religia jest ogniem
Amil Imani (10-07-2011)
Cywilizowane społeczeństwa rządzą się pewnymi zasadami i przepisami, i mimo że często są one wadliwe i niedoskonałe, regulują sposób wykorzystywania energii społecznej. Również ogień religii musi być ujęty w karby, aby mogła przynosić to dobro, które potrafi i żeby uniemożliwić jej przerodzenie się w niszczący pożar. Do tekstu..
Krytycy islamu pochylcie głowy
Amil Imani (02-05-2011)
Dzisiejsze wiadomości zdominowane są przez informację o śmierci Bin Ladena. Jak to wydarzenie wpłynie na "wojnę z terrorem"? Czy istnieje szansa na osłabienie morale dżihadystów? Czy też mamy do czynienia z wielkim sukcesem, który wiele nie zmieni? Wszelkie spekulacje na temat wpływu tego wydarzenia na przyszłość są bezpłodne.  Publikujemy napisany kilka dni temu artykuł mieszkającego w Stanach Zjednoczonych Irańczyka poświęcony kwestii islamu i islamskiego radykalizmu. Do tekstu..
Tak naprawdę chodzi o Koran
Eric MacDonald (19-04-2011)
Kiedy ktoś pali świętą księgę jakiejś religii, musi spodziewać się krytyki. W odwecie spalona może zostać nasza święta księga, możemy spotkać się z wyzwiskami. Jednak najlepszym sposobem poradzenia sobie w tej sytuacji byłoby wykazanie, że obawy, które doprowadziły do spalenia księgi, nie były uzasadnione i że muzułmanie potrafią pokojowo współżyć z ludźmi innych wyznań czy ateistami. Jeżeli islam nie potrafi tego osiągnąć, będzie uważany za niebezpieczny, nawet gdyby nie był niebezpieczny. Do tekstu..
Byli muzułmanie wykluczeni z przesłuchań Kinga
Nonie Darwish (19-03-2011)
Dlaczego porzuciliśmy islam, żyjąc tutaj, w Ameryce? Musieliśmy wybierać między islamem a miłością do Ameryki. Radykałowie i dżihadyści wyśledzili nas tutaj, po imigracji do USA, żeby próbować wepchnąć nas z powrotem w tę samą kulturę dżihadu, nienawiści i antysemityzmu, od której uciekliśmy. Radykałowie, którzy chcą zabronić nam wolności religii, gwarantowanej przez konstytucję USA, codziennie grożą naszemu życiu i prawom obywatelskim. Do tekstu..
Zabić innego (19-12-2010)
Aasia Bibi jest pakistańską chrześcijanką i matką pięciorga dzieci. Została skazana przez sąd pakistański na śmierć za popełnienie aktu bluźnierstwa przeciwko Prorokowi Mahometowi. Wyrok śmierci został wydany zgodnie z paragrafem 295 Pakistańskiego Kodeksu Karnego. Nie tylko członkowie mniejszości chrześcijańskiej i hinduskiej, ale także muzułmanie Ahmadi, są regularnie oskarżani przez islamskich duchownych w Pakistanie o popełnianie aktów bluźnierstwa po prostu na mocy swojej domniemanej niewiary, że Prorok Mahomet jest ostatnim prorokiem Boga. Do tekstu..

Przegląd archiwum streszczeń

 Kryteria wyszukiwania:
 z działu:  
 z miesiąca:  roku aktualnego 
 z roku:    
 dowolnych  najnowszych  

[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365