Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.753.578 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 370 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
Chrystus wypędził handlarzy ze świątyni. Potem handlarze zmądrzeli: przywdziali szaty kapłańskie.
Znalezione w sieci
Poniżej znajdują się odesłania do ciekawych materiałów znajdujących się poza naszym portalem - znalezione przez nas i przez Czytelników Racjonalisty. Jeżeli jest w Internecie coś, co Twoim zdaniem znasługuje na uwagę innych (artykuły, opracowania, felietony, wątki na forach itp.) podaj nam ten adres, aby inni też mogli to przeczytać.

 Oto ostatnio dodane linki:
Sukcesy minister Radziszewskiej (11-10-2010)
Autor: Ewa Siedlecka
Źrodło: Gazeta Wyborcza Zgłosił/a: liliac
"Walka z pedofilią, ubezpieczenie od niepełnosprawności, ogłoszenia erotyczne w telegazecie - pani pełnomocnik ds. równości zajmuje się wszystkim, tylko nie równością"
Do tekstu..
Na czarownice polowano, bo było zimno i padał śnieg? (11-10-2010)
Autor: Kamil Janicki
Źrodło: ciekawostkihistoryczne.pl Zgłosił/a: Kuba Śruba
Wolfgang Behringer przebadał materiały dotyczące procesów czarownic, dochodząc do wniosku, że największe prześladowania przypadały na lata szczególnie srogich mrozów: 1560-1574, 1583-1589, 1623-1630 i 1678-1698. Zresztą Kościół katolicki, po wiekach ambiwalentnego podejścia do czarów, już w 1484 roku ustami papieża Innocentego VIII zdecydował, że wiedźmy potrafią kontrolować pogodę i sprowadzać na ludzi klęski żywiołowe.
Do tekstu..
Piwo u "Jana Pawła II" (11-10-2010)
Źrodło: www.rp.pl Zgłosił/a: Anna
Niedawno w centrum Rzymu otwarto z inicjatywy Stowarzyszenia Chrześcijańskich Pracowników i miejscowej diecezji pub o nazwie "Jan Paweł II"
Do tekstu..
Państwo PiS w państwie polskim (11-10-2010)
Autor: Magdalena Środa
Źrodło: wp.pl Zgłosił/a: ramichael
Na naszych oczach rodzi się i umacnia nie tylko nowe państwo i nowa religia, ale i nowy świat - uważa Magdalena Środa. W cotygodniowym felietonie analizuje sytuację na polskiej scenie politycznej, a szczególnie wzajemne relacje PiS-PO. Z tej analizy wynika, że w ramach Polski mamy państwo PiS i nie-PiS, a ten zasadniczy podział niczego dobrego nie wróży dla nas. Nawet krzyż w państwie PiS nie należy do Kościoła i jego wiernych, lecz do Kaczyńskiego i jego wyznawców - podkreśla Środa.
Do tekstu..
Max, zakręć się na tancrurze! (10-10-2010)
Autor: Magdalena Środa
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: ramichael
W "Rzeczpospolitej" (2-3 października) Max roztacza przed nami obraz bitwy, która od jakiegoś czasu toczy się między chrześcijańskim i antyaborcyjnym Ruchem Kobiet a grupą wściekłych feministek. Te pierwsze kształtują prawdziwą nowoczesną kobiecość, dla której najważniejsze to być "gospodynią domową" (bo to "szlachetne i odpowiedzialne zadanie"), "kibicować dzieciom, jak grają w hokeja", ale zarazem "nosić seksowne szpilki", "zakręcić się na tancrurze", a "potem iść do Kościoła".
Do tekstu..
Raport: Prześwietlamy majątek Kościoła (10-10-2010)
Autor: Cezary Łazarewicz
Źrodło: Polityka Zgłosił/a: MA
Kościół katolicki w Polsce jest wielkim posiadaczem, z pewnością największym właścicielem gruntów (nie licząc Skarbu Państwa). Dokładnie nie wiadomo, co Kościół ma, bo nie musi majątku ujawniać. Wiadomo, że ma coraz więcej.
Do tekstu..
Centrum Belgradu zdewastowane - wściekły tłum zaatakował paradę gejów (10-10-2010)
Autor: ps
Źrodło: gazeta.pl Zgłosił/a: Kuba Śruba
Tysiące policjantów chroniących paradę Gay Pride w stolicy Serbii zostało zaatakowanych przez radykalne bojówki. Starcie zamieniło się w gwałtowne kilkugodzinne zamieszki, które szybko rozprzestrzeniły się na inne dzielnice Belgradu. Ponad sto osób zostało aresztowanych, jest wielu rannych. Straty wstępnie oszacowano na milion euro.
Do tekstu..
Herezja - Kołakowski odnaleziony po latach (10-10-2010)
Autor: Leszek Kołakowski
Źrodło: Gazeta Wyborcza Zgłosił/a: liliac
"Fragmenty książki "Herezja" - zapisu 16 wykładów Leszka Kołakowskiego, wygłoszonych między listopadem 1982 i lutym 1983 r. dla rozgłośni polskiej Radia Wolna Europa i niespodziewanie odnalezionych."
Do tekstu..
"Dzięki Bogu za martwych żołnierzy" (10-10-2010)
Autor: ktw/tr
Źrodło: tvn24.pl Zgłosił/a: Kuba Śruba
Sąd Najwyższy USA rozpatrywał w środę skargę na przedstawicieli ultrakonserwatywnego Kościoła, którzy podczas pogrzebu żołnierza poległego w Iraku głosili, że ofiary wojny są karą boską za tolerancję w USA wobec homoseksualizmu.
Do tekstu..
Leczenie AIDS (10-10-2010)
Autor: Sporothrix
Źrodło: Sporothrix- blog Zgłosił/a: liliac
"W Stanach zakażonych jest ponad milion ludzi, a rocznie notuje się ponad 55 tysięcy nowych infekcji. A przecież obecnie zakażenie wirusem HIV-1 uważa się za chorobę przewlekłą, a nie za wyrok śmierci (która w dodatku nadchodzi szybko). Tak jest rzeczywiście, ale tylko dla osób, które mają dostęp do leków, dzięki którym zahamować można namnażanie wirusów."
Do tekstu..
Herszt mafii w bazylice (10-10-2010)
Autor: Tomasz Bielecki
Źrodło: Gazeta.pl Zgłosił/a: MS
Szczególne honory dla zmarłego "ojca chrzestnego" jednej z największych włoskich mafii w bazylice św. Apolinarego w Rzymie.
Do tekstu..
Pobożna włoska mafia (10-10-2010)
Autor: Tomasz Bielecki
Źrodło: Gazeta.pl Zgłosił/a: MS
O powiązaniach mafii i Kościoła we Włoszech.
Do tekstu..
"Kościół w Polsce nie chce czuć się obco. Nie zasłużył" (10-10-2010)
Autor: (bart), PAP
Źrodło: www.wp.pl Zgłosił/a: slik
Kościół w Polsce nie chce czuć się obco, bo na to nie zasłużył - powiedział metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz we wprowadzeniu do mszy św. odprawionej w Dniu Papieskim w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. Kard. Dziwisz, wspominając dzień wyboru metropolity krakowskiego na papieża, powiedział, że "pontyfikat Jana Pawła II okazał się wielkim darem". Metropolita pytał, co uczyniliśmy z dziedzictwem polskiego papieża. - Słuchając niektórych publicznych wypowiedzi w tych dniach, można odnieść wrażenie, że zapominamy, kim jesteśmy i gdzie, w jakiej Ojczyźnie żyjemy. Dlaczego pojawia się wrogość wobec Kościoła? Dlaczego chce się go pozbawić głosu? Dlaczego chce się mu odmówić prawa do obecności w życiu Narodu? - mówił.
Do tekstu..
Marsz w Lublinie; żądają ogłoszenia Chrystusa królem Polski (09-10-2010)
Autor: (bart), PAP
Źrodło: www.wp.pl Zgłosił/a: slik
Zwolennicy ogłoszenia Chrystusa królem Polski przeszli w sobotę ulicami Lublina w marszu modlitewnym. Odmawiali różaniec, śpiewali pieśni religijne i patriotyczne, nieśli flagi narodowe i transparenty. Według szacunków policji w marszu wzięło udział blisko tysiąc osób. Manifestacja przebiegała spokojnie. - Pan Jezus objawił się Rozalii Celakównej i prosił, że chce być ogłoszony przez władze kościelne i państwowe królem Polski. Tak, jak Matka Boska w Częstochowie jest królową Polski, tak Jezus chce razem z nią królować w Polsce - powiedział jeden z organizatorów marszu Zbigniew Adamek. - Tyl
Do tekstu..
Natura czeka na tura. Czas przywracać wymarłe gatunki (09-10-2010)
Autor: Eugeniusz Pudlis
Źrodło: Polityka.pl Zgłosił/a: liliac
"Co 20 minut ginie na naszej planecie jakiś gatunek rośliny lub zwierzęcia - twierdzi Edward O. Wilson, światowej sławy zoolog. Dziś dzięki postępom genetyki rosną szanse odbudowy zagrożonych populacji, a nawet przywrócenia naturze już wymarłych zwierząt."
Do tekstu..
Morski spis powszechny (09-10-2010)
Autor: Margit Kossobudzka
Źrodło: Gazeta Wyborcza Zgłosił/a: liliac
"A zatem: co żyje w morzach i oceanach? Gdzie konkretnie żyje? I ile tego naprawdę jest? Nad odpowiedzią pracowało 2,7 tys. naukowców z 80 krajów, spędzając ponad 9 tys. godzin na morzu w ponad 540 ekspedycjach, badając wszystko - od mikrobów po wieloryby, od biegunów po gorące tropiki, od płycizn po najgłębsze głębie. Efektem jest opublikowany 4 października raport, a w nim książki, podwodne mapy gatunków, tysiące zdjęć, filmów wideo, prezentacji."
Do tekstu..
Żona chińskiego noblisty zniknęła. "Boimy się o nią" (09-10-2010)
Autor: ps, AP
Źrodło: gazeta.pl Zgłosił/a: E-Day
Zatrważające.
Do tekstu..
Etyka na niby (09-10-2010)
Autor: Kuba Kapiszewski
Źrodło: przeglad-tygodnik.pl Zgłosił/a: ramichael
Choć to nauka praktyczna, u nas uprawiana jest tylko w teorii
Do tekstu..
Kościół zamknięty ( w probówce) (08-10-2010)
Autor: Rafał Bakalarczyk
Źrodło: lewica.pl Zgłosił/a: ramichael
Kwestia in vitro nie od dziś jest przedmiotem fundamentalnego sporu. Już samo to pokazuje w jakim magmatycznym absurdzie grzęźniemy.
Do tekstu..
Rola palladu w tworzeniu nowych związków (08-10-2010)
Autor: Rafał
Źrodło: nic prostszego- blog Zgłosił/a: liliac
"Do tego jednego zdania sprowadza się tegoroczna nagroda Nobla w dziedzinie chemii. A ściślej - za rozwój katalizatorów palladowych stosowanych w reakcjach sprzęgania. Nagroda wyczekiwana od dawna, bowiem badania Hecka, a potem Negishi i Suzuki, były w istocie przełomowe, a prowadzone były w późnych latach 70."
Do tekstu..
Świecowanie uszu - niezabawna strona medycyny naturalnej (08-10-2010)
Autor: Michał Łaszczyk
Źrodło: Czajniczek Pana Russella- blog Zgłosił/a: liliac
"Wydaje mi się, że pomysł na oczyszczające właściwości świecowania uszu wzięto z filmów animowanych. W bajkach czyścimy uszy wkładając chusteczkę do jednego ucha i wyciągając drugim. Dokładnie tak wyobrażają sobie budowę ucha zwolennicy tego zabiegu, twierdząc, że spalająca świeca - wytwarzając efekt komina - zasysa wszystkie syfy, a przy okazji wyrównuje ciśnienie powietrza w różnych zakamarkach naszej czaszki. Komuś zapomniało się, że ucho to ślepa uliczka"
Do tekstu..
Koronacja Yody na Króla Polski (08-10-2010)
Autor: Marcin Byrski
Źrodło: www.facebook.com Zgłosił/a: Anna
Dokonało się! Yoda, Wielki Mistrz Zakonu Jedi, z woli ludu wybrany, objął Tron Królewski w Polsce. Wiwat Król! Niech nam panuje miłościwie i sprawiedliwie (ale nie prawie, bo "prawie" robi wielką różnicę). Nieważne, że inni będą twierdzić inaczej, albo będą spierać się o prawomocność tej elekcji. Dla wszystkich biorących udział w tym wydarzeniu Yoda pozostanie Królem na wieki.
Do tekstu..
Rozmowa o specyfice alkoholizmu księży Kielich i kieliszek (08-10-2010)
Autor: Joanna Podgórska
Źrodło: www.polityka.pl Zgłosił/a: Anna
Czy ksiądz to zawód podwyższonego ryzyka, jeśli chodzi o uzależnienie od alkoholu? Na to i wiele innych pytań odpowiada ks. Paweł Rogowski z Ośrodka Terapii Uzależnień
Do tekstu..
Dlaczego nie ma pochodów przeciwko małżeństwom ateistów? (08-10-2010)
Autor: Phillip De Franco
Źrodło: youtube Zgłosił/a: dstr
Krótki wywód nt. homoseksualistów, religii i ateizmu.
Do tekstu..
Biskup: Państwo oddało niewiele. Tylko 24 miliardy! (07-10-2010)
Autor: Andrzej Mandel
Źrodło: pardon.pl Zgłosił/a: slik
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia? Homilia biskupa Antoniego Dydycza, wygłoszona 2 października we Włocławku uciekła mediom. A niesłusznie, bo wśród świątobliwego wodolejstwa ksiądz biskup przemycił ostrą replikę do wszystkich, którzy odważyli zamachnąć się na Komisję Majątkową. Na szczęście, cały tekst homilii przytoczył "Nasz Dziennik". Dzięki czemu możemy dowiedzieć się, co ksiądz biskup myśli o aferze związanej z przekazywaniem majątku Kościołowi. Przede wszystkim, Dydycz informuje nas, że Kościołowi oddano za mało.
Do tekstu..
Niesiołowski: Kościół to samo dobro. Tylko idioci z nim walczą (07-10-2010)
Autor: Rafał Madajczak
Źrodło: pardon.pl Zgłosił/a: slik
Więcej takich polityków, a świat będzie weselszy. Spragnieni złotych myśli Stefana Niesiołowskiego? Proszę bardzo. Wicemarszałek Sejmu objawił się w TVN24, gdzie podpuszczany umiejętnie przez Monikę Olejnik szybko się rozkręcił. Najlepiej Niesiołowskiemu poszło przy pytaniach o Kościół: Żeby atakować Kościół trzeba być głupim albo podłym. A czemuż to? Pieniądze zainwestowane w Kościół to jedne z najlepiej zainwestowanych pieniędzy w przyszłość, dlatego że moralności chrześcijańskiej nic nie zastąpi. Ksiądz szerzy dobro, naukę Chrystusa. Jeżeli ktoś z tym walczy jest idiotą.
Do tekstu..
Cnoty nie stracić, majątek zyskać (07-10-2010)
Autor: Juliusz Kurkiewicz
Źrodło: Gazeta Wyborcza Zgłosił/a: liliac
"W Polsce Noblem się żyje i na Nobla umiera. Rozmowa z Janem Gondowiczem o dziejach nagród literackich"
Do tekstu..
Polska lepsza, liberalna (07-10-2010)
Autor: Krzysztof Iszkowski, Leszek Jażdżewski
Źrodło: Gazeta Wyborcza Zgłosił/a: liliac
"O liberalne postulaty trzeba walczyć w sferze publicznej. Inaczej doczekamy się skoncentrowanego na prywatnych karierach liberalnego społeczeństwa rządzonego na zmianę przez konserwatywnych lub narodowych populistów"
Do tekstu..
RAPORT: Prześwietlamy majątek Kościoła (07-10-2010)
Autor: Cezary Łazarewicz
Źrodło: polityka.pl Zgłosił/a: ramichael
Kościół katolicki w Polsce jest wielkim posiadaczem, z pewnością największym właścicielem gruntów (nie licząc Skarbu Państwa). Dokładnie nie wiadomo, co Kościół ma, bo nie musi majątku ujawniać. Wiadomo, że ma coraz więcej.
Do tekstu..
Poseł SLD: Blisko 100 mld zł przepompowano do Kościoła katolickiego (07-10-2010)
Autor: Karolina Opolska
Źrodło: tokfm.pl Zgłosił/a: Kuba Śruba aka B2BW
- Chodzi tutaj o poświadczenie nierzetelnych operatów szacunkowych wyceny wartości poszczególnych nieruchomości. Mówimy tutaj o kolosalnej ilości majątku - blisko 100 mld zł zostało przepompowanych z naszego wspólnego mienia, mienia narodowego, do Kościoła katolickiego - podkreślał Sławomir Kopyciński.
Do tekstu..

Archiwum: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]
[11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20]
[21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30]
[31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40]
[41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50]
[51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60]
[61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70]
[71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80]
[81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90]
[91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]
[101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110]
[111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120]
[121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130]
[131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140]
[141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150]
[151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160]
[161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170]
[171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180]
[181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190]
[191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200]
[201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210]
[211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220]
[221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230]
[231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240]
[241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250]
[251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260]
[261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270]
[271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280]
[281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290]
[291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300]
[301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310]
[311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320]
[321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330]
[331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340]
[341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350]
[351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360]
[361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370]
[371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380]
[381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390]
[391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400]
[401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410]
[411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420]
[421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430]
[431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440]
[441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450]
[451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460]


 Wypełnij poniższe pola :
 Adres URL*: 
 Tytuł strony (treści): 
 Autor treści: 
 Źródło/nazwa serwisu: 
 Twój podpis*: 
 Krótki opis: 
 ?
 
:
 
 :
 
  OpenID
 Załóż sobie konto..
Wyszukaj

Wprowadzenie
Indeks artykułów
Książka: Racjonalista
Napisz do nas
Newsletter
Promocja Racjonalisty

Racjonalista w Facebooku
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365