Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.660.110 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 360 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"
Mariusz Agnosiewicz - Kryminalne dzieje papiestwa tom II
Agnieszka Zakrzewicz - Papież i kobieta

Złota myśl Racjonalisty:
"Wszystkie religie są prawdziwe, ponieważ w każdej religii kryje się Prawda, ta sama, którą Natura wyryła w sercu każdego człowieka. Ale w każdej religii teologowie przesłaniają tę Prawdę swoimi dodatkami - dogmatami i obrzędami - które są źródłem niekończących się sporów, kontrowersji i wojen religijnych."
Znalezione w sieci
Poniżej znajdują się odesłania do ciekawych materiałów znajdujących się poza naszym portalem - znalezione przez nas i przez Czytelników Racjonalisty. Jeżeli jest w Internecie coś, co Twoim zdaniem znasługuje na uwagę innych (artykuły, opracowania, felietony, wątki na forach itp.) podaj nam ten adres, aby inni też mogli to przeczytać.

 Oto ostatnio dodane linki:
Zrobię narodową balangę (16-06-2011)
Autor: Rozmowa z Kubą Wojewódzkim
Źrodło: onet.pl Zgłosił/a: Domestos z Bidetu (exPanBuk))
KUBA WOJEWÓDZKI: Tak, jestem rasistą. Nie dopuszczam do siebie czarnych myśli. Nawet tych o głupocie wszechrzeczy...
Do tekstu..
Chroniczne zmęczenie wirusem (15-06-2011)
Autor: migg
Źrodło: miggawki - blog Zgłosił/a: dexter
Syndrom chronicznego zmęczenia (zespół przewlekłego zmęczenia, CFS) to dość kontrowersyjna diagnoza. Stawia się ją wtedy, kiedy wykluczy się inne przyczyny przedłużającego się zmęczenia i jeszcze kilku objawów. Część lekarzy uważa, że CFS ma podłoże psychologiczne. Inni są bardziej powściągliwi i mówią tylko, że przyczyna jest nieznana, czasem dodając, że prawdopodobnie to, co diagnozuje się obecnie jako CFS, to tak naprawdę kilka różnych chorób z różnymi przyczynami.(...)Od dawna szuka się związku między CFS a infekcjami. Podejrzewano już różne wirusy, m. in. EBV czy HTLV. Dwa lata temu na li
Do tekstu..
Niepokój księży po słowach Donalda Tuska (15-06-2011)
Autor: KLe
Źrodło: PAP; onet.pl Zgłosił/a: slik
Komisja Wspólna Rządu i Konferencji Episkopatu Polski omawiała zakończenie prac Komisji Majątkowej oraz zmiany w prawie dotyczące stosunków państwo-Kościół. Abp Sławoj Głódź podczas posiedzenia odniósł się także do sobotnich słów premiera Tuska o tym, że "rząd nie będzie klęczał przed księdzem". - Wyraziłem niepokój swój i dwudziestu sześciu tysięcy duchownych, przed którymi nikt nie musi klękać, bo nie jesteśmy najświętszym sakramentem, nie możemy być używani jako straszak, nie wiadomo do czego - wyjaśnił arcybiskup.
Do tekstu..
Sekty apokaliptyczne (15-06-2011)
Autor: nieznany
Źrodło: DPC.TV Zgłosił/a: Jacholek
Niebzpieczenstwa sekt apokaliptycznych i metody ich dzialania
Do tekstu..
Wszystko, czego nie wiecie o seksie nastolatków (15-06-2011)
Autor: Adam Leszczyński
Źrodło: wysokieobcasy.pl Zgłosił/a: ramichael
Czy naprawdę młodzi ludzie mają bardziej swobodne podejście do seksu? Czy mają mniej oporów niż ich rodzice przed sprzedawaniem go za pieniądze? Co my naprawdę o tym wiemy?
Do tekstu..
Koniec świata Terlikowskiego (15-06-2011)
Autor: Grzegorz Sroczyński
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: ramichael
Ksiądz Bajda się seksedukuje; Kluzik-Rostkowska się tłumaczy; Tusk mówi brzydkie wyrazy - przegląd prasy w środę
Do tekstu..
Łono matki darem dla córki (15-06-2011)
Autor: Jacek Pawlicki
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: ramichael
Transplantolodzy w Göteborgu szykują się do przeszczepienia macicy. Dawczynią jest 56-letnia matka, biorcą - 25-letnia córka, gotowa nosić w sobie łono, w którym sama przyszła na świat
Do tekstu..
„Nie zajmujemy się Bogiem” (We don’t do God) (14-06-2011)
Autor: Sophie in 't Veld
Źrodło: http://politicsreligion.eu Zgłosił/a: Andrzej Dymkowski
Religia staje się coraz bardziej obecna w europejskiej polityce. "Powstaje europejski odpowiednik "religijnej prawicy" rodem ze Stanów Zjednoczonych", przekonuje Sophie in 't Veld, członkini Parlamentu Europejskiego. In 't Veld jest holenderską eurodeputowaną z ramienia partii D66 (frakcja ALDE). Jest również przewodniczącą EPPSP (European Parliamentary Platform for Secularism in Politics), Platformy Parlamentu Europejskiego ds. Świeckości w Polityce.
Do tekstu..
Platforma przestraszyła się ojca Rydzyka? (14-06-2011)
Autor: -
Źrodło: Wprost, wp.pl Zgłosił/a: slik
Ustawa zwana "lex Rydzyk", autorstwa byłego posła PJN Jana Filipa Libickiego, miała zakończyć promowanie jednej opcji politycznej na antenie Radia Maryja. W sejmie nie znalazło się jednak piętnastu posłów, gotowych podpisać projekt ustawy. Jak informuje tygodnik "Wprost" posłom Platformy Obywatelskiej zakazano podpisywania się pod tą ustawą.
Do tekstu..
Czosnek, duchy i lewatywa z kawy. Oto sposoby na raka (14-06-2011)
Zgłosił/a: Faith
W Polsce furorę zrobiła metoda leczenia raka opracowana przez fizyka Georga Ashkara. Polega na wyciąganiu komórek nowotworowych z organizmu przy pomocy czosnku. To nie żart. Chorym zaleca się, by przykładali czosnek do nogi, a gdy w tym miejscu wyrośnie bąbel, przecięli go i na sączącą się ranę przyłożyli cieciorkę i liść kapusty. Taki okład trzeba nosić na nodze przez kilka miesięcy.
Do tekstu..
Szkoła, która oczerniła ucznia domagającego się lekcji etyki - orzeczenie sądu (13-06-2011)
Autor: Agnieszka Niesłuchowska, Wirtualna Polska
Źrodło: wp.pl; PAP Zgłosił/a: slik
Dobre wieści z batalii o "etyczne równouprawnienie": Grzelakowie wygrali proces ze szkołą! Szkoła, która oczerniła ucznia domagającego się lekcji etyki musi ponieść tego konsekwencje prawne - orzekł kaliski sąd.
Do tekstu..
"Do ateizmu trzeba dojrzeć" (13-06-2011)
Autor: Dominika Leonowicz
Źrodło: wp.pl Zgłosił/a: ramichael
- Nasz kraj jest ukrzyżowany, gdzie się nie spojrzy to widać pięć kościołów. Kościół w Krakowie ma ponad 1000 hektarów ziemi, podczas gdy Watykan ma tylko 44 hektary - to pokazuje skalę klerykalizacji Polski - argumentuje. - Żyjemy w kraju, gdzie ksiądz jest traktowany jak święta krowa i obywatelom się to nie podoba. W Polsce pomimo że mamy podobno 90% katolików, to ponad połowa społeczeństwa chce zdecydowanego rozdziału Kościoła od państwa - konstatuje Senyszyn.
Do tekstu..
Pratchett: Zobaczcie dobrą śmierć (13-06-2011)
Autor: Gazeta Wyborcza
Źrodło: Gazeta Wyborcza Zgłosił/a: Artur@R
W BBC ukarze sie film relacjonujący dobrowolną dobrą śmierc pisarza Terry Pratchetta.
Do tekstu..
Ciężarówka z żółtym dromaderem (11-06-2011)
Autor: Ewa Korzeniowska
Źrodło: republika.pl Zgłosił/a: Domestos z Bidetu (exPanBuk))
- W tej piosence o Krakowie miałam ochotę zamiast "kochany Kraków", zaśpiewać "okropny Kraków". Nienawidzę tego miasta rządzonego przez kler i...
Do tekstu..
Radny PiS chce pomnika Matki Bożej (10-06-2011)
Autor: Joanna Tarnowska
Źrodło: Nowiny24 Zgłosił/a: Pabloss
Niech wieża widokowa będzie najwyższym punktem w mieście, a wieńcząca ją matka Boża Nieustającej Pomocy króluje nad miastem. Niech to miejsce będzie naszą wizytówką.
Do tekstu..
Para muzułmanów pozywa Francję za zakaz noszenia chust (10-06-2011)
Autor: Gazeta Wyborcza
Źrodło: Gazeta Wyborcza Zgłosił/a: Piątkowski
To francuscy muzułmanie, którzy z powodu obowiązującego od kwietnia we Francji zakazu zasłaniania twarzy przenieśli się do Wielkiej Brytanii. Domagają się odszkodowania przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu.
Do tekstu..
Wyznania polskiej lesbijki (09-06-2011)
Autor: Anna Kalocińska Joanna Stanisławska
Źrodło: wp.pl Zgłosił/a: ramichael
Yga Kostrzewa nie ukrywa, że podobają się jej kobiety, a na facetów nie zwraca uwagi. Do swojej partnerki, Anki, zwraca się "dziubku", "kotku". Poznały się przez anons w gazecie, po czym zaczęły pisać do siebie długie, miłosne listy. Są parą od szesnastu lat.
Do tekstu..
Z podziemia za granicę (09-06-2011)
Autor: Judyta Watoła
Źrodło: wysokieobcasy.pl Zgłosił/a: ramichael
Unijna dyrektywa da kobietom prawo do legalnej aborcji - będą ją mogły wykonać za granicą na koszt NFZ - twierdzi Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Resort zdrowia opóźni wprowadzenie dyrektywy
Do tekstu..
Katoliccy geje do papieża: "Pomóż nam!" (09-06-2011)
Autor: Tomasz Bielecki
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: ramichael
Katoliccy uczestnicy rzymskiego Europride apelują do Benedykta XVI, by przyłączył się do walki z dyskryminacją osób homoseksualnych. "Związki jednopłciowe nie stanowią zagrożenia dla tradycyjnej rodziny, lecz faktycznie wspierają i wzbogacają wartości rodzinne" - piszą do papieża
Do tekstu..
Od dziś do urzędu wybierzesz się tylko raz! (09-06-2011)
Autor: pap/interia.pl
Źrodło: pap/interia.pl Zgłosił/a: PanBuk
zapowiada się ładnie... ale? "Od dziś będzie działał "profil zaufany" - tj. bezpłatny podpis elektroniczny do kontaktów z administracją - poinformowało MSWiA. Za jego pomocą będzie można załatwić wiele spraw w urzędzie."
Do tekstu..
Postęp do tyłu (09-06-2011)
Autor: Magdalena Środa
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: ramichael
Po raz kolejny dowiedziałam się, że Euro 2012 nie tylko nam się opłaci ("Naprawdę!" - pisze Piotr Skwirowski, "Gazeta" 5 czerwca), ale że stanowi "postęp cywilizacyjny". Coś takiego! Albo piszący te słowa nie wie, co to znaczy "postęp cywilizacyjny", albo jego tekst jest podszyty tak głęboką ironią, że nie udało mi się do niej dokopać.
Do tekstu..
Pieronek: biskupstwa to dwory (07-06-2011)
Autor: Katarzyna Wiśniewska
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: ramichael
Enfant terrible polskiego Episkopatu bp Tadeusz Pieronek znów powiedział coś ważnego o Kościele: "Trzeba bić na alarm: biskupstwa to w Polsce dwory. A dwór i służba to fałszywa wizja Kościoła".
Do tekstu..
Rzeczpospolita jako dobro wspólne czy tylko heteroseksualnych mężczyzn? (07-06-2011)
Autor: Aleksandra Szyłło
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: ramichael
Relacja z debaty o projekcie ustawy o związkach partnerskich w ''Gazecie Wyborczej''
Do tekstu..
Ksiądz skazany za molestowanie. "Czuję ulgę" (07-06-2011)
Autor: RC
Źrodło: PAP; onet.pl Zgłosił/a: slik
Na rok i cztery miesiące więzienia w zawieszeniu na cztery lata wejherowski sąd skazał 48-letniego księdza Mirosława B., proboszcza w Bojanie k. Gdyni, oskarżonego o nakłonienie 15-latki do wypicia alkoholu, a potem jej molestowania seksualnego. Ojciec dziewczynki powiedział po ogłoszeniu wyroku, że "czuje ulgę".
Do tekstu..
Szkolenie kapelanów (07-06-2011)
Źrodło: podhale24.pl Zgłosił/a: Cyngiel
http://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/15300/Nowy_Targ_najwyzsi_ranga_dowodcy_na_nowotarskim_lotnisku__jada_do_Koscieliska_na_szkolenie_kapelanow_zdjecia.html
Do tekstu..
Miasto przekazuje kurii ziemię na Oruni za 1 proc. (07-06-2011)
Autor: Krzysztof Katka
Źrodło: Gazeta Trójmiasto Zgłosił/a: KarolG
Kolejny przykład pazerności kleru.
Do tekstu..
Seks w Watykanie, a Watykan milczy (07-06-2011)
Autor: Waldemar Kedaj
Źrodło: wprost.pl Zgłosił/a: slik
Księża w gejowskich klubach w Rzymie. Kobiety, które zaszły w ciążę z duchownymi, zmuszane do aborcji. Włoski dziennikarz właśnie wydał książkę o obyczajowych tajemnicach Kościoła. Watykan milczy.
Do tekstu..
Tajemniczy napis na Całunie Turyńskim - wyjaśniony? (06-06-2011)
Autor: (msz; bart)
Źrodło: wp.pl; PAP Zgłosił/a: slik
To Giotto jest autorem Całunu Turyńskiego - taką tezę przedstawił włoski malarz i ekspert w dziedzinie konserwacji dzieł sztuki Luciano Buso w wydanej właśnie we Włoszech książce. Według niego słynny artysta wykonał malowidło w 1315 roku. Buso twierdzi, że Giotto podpisał swe dzieło, bo na płótnie można dostrzec liczbę 15, jak i napis "Giotto 15", co wskazywałoby na rok 1315 jako datę jego pochodzenia.
Do tekstu..
Ksiądz rzuca klątwy. Kuria rzuca zakazy (06-06-2011)
Autor: Małgorzata Skowrońska
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: ramichael
Z ks. Piotrem Natankiem - pogromcą czerwonych paznokci, "Harry Pottera, obcisłych spodni, rock'a - krakowska kuria nie radzi sobie od lat. Młodzież ma ubaw, ale niektórzy księdza trzymają za niego kciuki.
Do tekstu..
Zaskakujące wyniki badania: Polacy wolą to od Kościoła (06-06-2011)
Autor: (ib)
Źrodło: wp.pl Zgłosił/a: slik
Wydawnictwo Reader's Digest w tegorocznej edycji European Trusted Brands zbadało zaufanie Europejczyków do instytucji. Okazuje się, że Polacy bardziej ufają internetowi niż m.in. Kościołowi - informuje Euro RSCG Sensors.
Do tekstu..

Archiwum: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]
[11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20]
[21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30]
[31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40]
[41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50]
[51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60]
[61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70]
[71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80]
[81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90]
[91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]
[101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110]
[111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120]
[121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130]
[131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140]
[141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150]
[151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160]
[161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170]
[171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180]
[181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190]
[191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200]
[201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210]
[211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220]
[221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230]
[231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240]
[241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250]
[251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260]
[261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270]
[271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280]
[281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290]
[291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300]
[301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310]
[311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320]
[321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330]
[331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340]
[341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350]
[351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360]
[361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370]
[371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380]
[381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390]
[391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400]
[401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410]
[411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420]
[421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430]
[431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440]
[441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450]
[451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460]


 Wypełnij poniższe pola :
 Adres URL*: 
 Tytuł strony (treści): 
 Autor treści: 
 Źródło/nazwa serwisu: 
 Twój podpis*: 
 Krótki opis: 
 ?
 
:
 
 :
 
  OpenID
 Załóż sobie konto..
Wyszukaj

Wprowadzenie
Indeks artykułów
Książka: Racjonalista
Napisz do nas
Newsletter
Promocja Racjonalisty

Racjonalista w Facebooku
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365