Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
199.970.268 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 280 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
"Polski katolicyzm. Katolicyzm taki, jak urobił się historycznie w Polsce, rozumiem jako przerzucenie na kogoś innego - Boga - ciężarów nad siły. Jest to zupełnie stosunek dzieci do ojca. Dziecko jest pod opieką ojca. Ma go słuchać, szanować i kochać. Wypełniać jego przykazania. Więc dziecko może pozostać dzieckiem, ponieważ wszystka 'ostateczność' przekazana jest Bogu-Ojcu i jego ziemskiej ambasadzie,..
Znalezione w sieci
Poniżej znajdują się odesłania do ciekawych materiałów znajdujących się poza naszym portalem - znalezione przez nas i przez Czytelników Racjonalisty. Jeżeli jest w Internecie coś, co Twoim zdaniem znasługuje na uwagę innych (artykuły, opracowania, felietony, wątki na forach itp.) podaj nam ten adres, aby inni też mogli to przeczytać.

 Oto ostatnio dodane linki:
Alan Turing’s Reading List: What the Computing Pioneer Borrowed From His S (13-07-2012)
Autor: Maria Popova
Źrodło: www.brainpickings.org Zgłosił/a: JK
"What Alice in Wonderland has to do with electromagnetic theory, relativity, and Pluto."
Do tekstu..
Carl Sagan’s Reading List (13-07-2012)
Autor: Maria Popova
Źrodło: www.brainpickings.org Zgłosił/a: JK
"Reverse-engineering one of the greatest minds of all time by his information diet."
Do tekstu..
Poród na poznańskiej plebanii. Wikariusz nie wezwał karetki. Jego dziecko zmarło (13-07-2012)
Autor: Łukasz Cieśla
Źrodło: www.gloswielkopolski.pl Zgłosił/a: slik
W jednej z poznańskiej parafii, na plebanii, urodził się martwy syn tamtejszego księdza wikariusza. Duchowny nie wezwał karetki. Zrobił to dopiero, gdy stwierdził, że dziecko nie żyje. Zdarzyło się to 24 lutego 2011 roku. Sprawę umorzono i do tej pory nie ujrzała światła dziennego. Nie informowała o niej policja, prokuratura, ani tym bardziej poznańska Kuria.
Do tekstu..
Giant Jesus fails to turn a rising tide of secularism in Poland (12-07-2012)
Autor: Barry Duke
Źrodło: freethinker.co.uk Zgłosił/a: ramichael
A GHASTLY, 118ft-tall statue of Jesus in the Polish town of Swiebodzin was erected to rekindle interest in Catholicism, which, like in many other Western countries, is fast losing its appeal.
Do tekstu..
Protest: Madonna chce kpić z Polaków (12-07-2012)
Autor: Sebastian Kucharski
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: ramichael
Młodzi katolicy protestują przeciwko koncertowi Madonny w Warszawie. Bo ich zdaniem atakuje wiarę, propaguje homoseksualizm i pornografię. Zdaniem Krucjaty Młodych Madonna chce też zakpić z Polaków, gdy "cała stolica obchodzić będzie rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego". Koncert ma się odbyć 1 sierpnia.
Do tekstu..
Melinda Gates challenges Vatican by vowing to improve contraception (12-07-2012)
Autor: Joanna Moorhead
Źrodło: guardian.co.uk Zgłosił/a: ramichael
The billionaire philanthropist Melinda Gates, a practising Catholic, has thrown down the gauntlet to the Vatican and vowed to dedicate the rest of her life to improving access to contraception across the globe.
Do tekstu..
20 tys. zł kary dla Radia Maryja za ukrytą reklamę (12-07-2012)
Autor: prot, PAP
Źrodło: tokfm.pl Zgłosił/a: ramichael
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ponownie ukarała Warszawską Prowincję Redemptorystów - nadawcę Radia Maryja - za emisję ukrytych reklam, czyli łamanie przepisów ustawy o radiofonii i telewizji. Kara to 20 tys. zł.
Do tekstu..
Papst verklagt TITANIC (12-07-2012)
Autor: PRESSEMITTEILUNG
Źrodło: TITANIC Zgłosił/a: kogut59
"Benedikt muß uns mißverstanden haben", erklärte Chefredakteur Leo Fischer. Der Titel zeige einen Papst, der nach der Aufklärung der Spitzelaffäre ("Vatileaks") feiert und im Überschwang ein Glas Limonade über seine Soutane verschüttet hat: "Es ist allgemein bekannt, daß der Papst ein großer Freund des Erfrischungsgetränks 'Fanta' ist."
Do tekstu..
Niemiecki magazyn obrzydliwie zadrwił z papieża (12-07-2012)
Autor: Bartosz T. Wieliński
Źrodło: Gazeta Wyborcza Zgłosił/a: kogut59
Na wniosek papieża Benedykta XVI sąd w Hamburgu wstrzymał sprzedaż najnowszego wydania satyrycznego miesięcznika "Titanic". Poszło o okładkę, na której widać papieża w sutannie ubrudzonej moczem i kałem Więcej... http://wyborcza.pl/1,75248,12112682,Niemiecki_magazyn_obrzydliwie_zadrwil_z_papieza.html#ixzz20OrxTVeI
Do tekstu..
Jasna czy Łysa Góra? - Środa o pielgrzymce Radia Maryja (11-07-2012)
Autor: Magdalena Środa
Źrodło: tokfm.pl Zgłosił/a: ramichael
Działo się! Na Łysej, przepraszam: na Jasnej Górze istny sabat antydemokratów. Biskupi jednym głosem grzmieli za multipleksem. Nie za zbawieniem, nie za miłością bliźniego czy nadstawianiem drugiego policzka, nie za pokojem, powszechną życzliwością czy grzechów odpuszczaniem, lecz za platformą (bynajmniej nie obywatelską), na której ojciec Rydzyk będzie mógł rozwijać swoje "nauki", poszerzać władzę i walczyć o własną beatyfikację.
Do tekstu..
Terlikowski: Fronda.pl zaatakowana, bo walczyła z promowaniem kultury gejowskiej (11-07-2012)
Autor: Sebastian Kucharski
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: ramichael
To ataki związane z naszym zaangażowaniem przeciwko walce środowisk lewackich o niszczenie rodziny i promowanie kultury gejowskiej - tak Tomasz Terlikowski, redaktor naczelny Fronda.pl, tłumaczy kilkugodzinne zamknięcie swojego portalu. Więcej... http://wyborcza.pl/1,75248,12112499,Terlikowski__Fronda_pl_zaatakowana__bo_walczyla_z.html#ixzz20KsNA2xm
Do tekstu..
Prymas i pani misjonarka (11-07-2012)
Autor: Katarzyna Wiśniewska
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: ramichael
Czy można nawrócić Prymasa (na Porządny Kościół)? Dla "Gościa Niedzielnego" nie ma rzeczy niemożliwych. Zadanie jest naglące, bo prymas Belgii abp André Léonard, z którym "Gość" zrobił wywiad, opowiada herezje.
Do tekstu..
Za mało chrześcjiański żeby sprzedawac żarówki (11-07-2012)
Autor: Bartosz Sendrowicz
Źrodło: gazeta.pl/praca Zgłosił/a: jarekland

Do tekstu..
Poważne oskarżenia wobec Legionu Chrystusa (10-07-2012)
Autor: (KK)
Źrodło: onet.pl Zgłosił/a: slik
Kilkadziesiąt kobiet, które uczęszczały do szkoły średniej prowadzonej przez cieszące się obecnie nienajlepszą sławą zgromadzenie katolickie zwane Legionem Chrystusa, wezwały Watykan do zamknięcia programu. Kobiety twierdzą, że nadużycia psychiczne, jakich doświadczały, kiedy próbowały żyć jak nastoletnie zakonnice, doprowadziły do licznych przypadków anoreksji, migren wywoływanych przez stres, depresji, a nawet myśli samobójczych
Do tekstu..
Timothy Garton Ash - Szkodliwość ochrony uczuć religijnych (10-07-2012)
Autor: Karolina Wigura, Jarosław Kuisz
Źrodło: Kultura Liberalna Zgłosił/a: Pawel_L
Timothy Garton Ash, światowej sławy historyk i znawca powojennych dziejów Europy w wywiadzie miesiąca "Kultury Liberalnej". W rozmowie z Karoliną Wigurą tłumaczy, jak wyobraża sobie remedium na tak pojęty problem i jaką rolę może w pluralistycznych społeczeństwach pełnić odwołanie do liberalizmu w jego klasycznym rozumieniu.
Do tekstu..
Terlikowski o matkach na okładce Newsweeka (09-07-2012)
Autor: Karolina Przybysz-Smęda
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: ramichael
Na poniedziałkowej okładce tygodnika Newsweek są dwie kobiety z synkiem, którego wspólnie wychowują. Uśmiechnięte, przytulone. Szybko zareagował portal Fronda.pl. Publicysta Tomasz Terlikowski napisał: Jeśli Lis chciał pokazać, jak bardzo nienawidzi dzieci, jak bardzo są mu one obojętne, jak bardzo traktuje je jako narzędzie do prowadzenia rewolucji obyczajowej, jak bardzo chciałby je wrzucić do komory gazowej, to właśnie mu się to udało
Do tekstu..
Mąż-talib rozstrzelał 22-letnią Afgankę na oczach tłumu (09-07-2012)
Autor: www.wp.pl
Źrodło: www.wp.pl Zgłosił/a: Piątkowski
Młoda kobieta klęczy na kamienistej ziemi, za jej plecami stoi mężczyzna, prawdopodobnie jej mąż, z AK-47. Pada dziewięć strzałów, a zgromadzony tłum wokół wiwatuje. Wideo potwornej egzekucji, dokonanej w Afganistanie na 22-latce oskarżonej o zdradę, ujrzało właśnie światło dzienne.
Do tekstu..
Biskupi: jesteśmy za ochroną kobiet, ale przeciw ideologii Konwencji Rady Europy (09-07-2012)
Autor: PAP, wp.pl
Źrodło: (db) Zgłosił/a: slik
Jesteśmy za ochroną kobiet przed przemocą, ale nie zgadzamy się z ideologicznymi założeniami Konwencji Rady Europy - poinformowało prezydium episkopatu. W ocenie biskupów potrzebna jest debata nad Konwencją dotycząca przemocy wobec kobiet. Biskupi podkreślają, że dziwią się zmianie stanowiska premiera Donalda Tuska i zapowiedzi podpisania konwencji bez zastrzeżeń.
Do tekstu..
Sea urchins genetic code could help fight diseases (09-07-2012)
Źrodło: bbc.co.uk Zgłosił/a: ramichael
Sea urchins could hold the key to developing cures for major diseases, according to scientists at St Andrews University.
Do tekstu..
Po pielgrzymce Radia Maryja na Jasną Górę: ojciec Rydzyk ... (09-07-2012)
Autor: Dorota Steinhagen, Katarzyna Wiśniewska
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: ramichael
Tak jak kazał im o. Tadeusz Rydzyk, modlili się o wolność słowa, wolność mediów i miejsce na multipleksie dla Telewizji Trwam.Do ubrań na znak miłości do ojczyzny przypięli biało-czerwone miniatury moherowych berecików. - Maryjo, ratuj Polskę - błagał transparent z Limanowej. Na ustawionej przy klasztorze furgonetce z budą w kształcie trumny ktoś napisał: ''Polska w V rozbiorze''.
Do tekstu..
Google wspiera gejów i lesbijki. I wybiera Polskę, bo jest homofobiczna (09-07-2012)
Autor: AGKO
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: ramichael
W Walentynki główną stronę Google zdobiły rysunki homoseksualnych par. W niedzielę koncern rozpoczął kampanię wspierającą homoseksualistów. Zaczął od Polski i Singapuru.
Do tekstu..
Księdza "rajcowały" sekswakacje z uczennicą. Kara? "Biskup jest n (09-07-2012)
Autor: Jacek Gądek
Źrodło: onet.pl Zgłosił/a: slik
Skazany na 2,5 roku w zawieszeniu za obcowanie płciowe z nastolatką ks. Roman J., mieszka spokojnie w Domu Księży Seniorów w Rzeszowie - Słocinie. Po skazaniu księdza coś się zmieni? - Biskup jest na urlopie - mówi Onetowi ks. dr Marek Dyło, rzecznik kurii. A to bp Kazimierz Górny może podejmować decyzje.
Do tekstu..
Poseł Rozenek: Kościół powinien płacić państwu za lekcje religii (09-07-2012)
Autor: Katarzyna Wiśniewska
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: slik
Jeżdżę na spotkania i słyszę nieraz: Czemu, do cholery, nie weźmiecie drabiny i nie zdejmiecie krzyża, tak jak został powieszony: w nocy? Nie mogę wykluczyć, że tak zrobimy. Jeśli za pomocą prawa nie udaje się nic zdziałać, a jesteśmy przekonani, że mamy rację, być może zostaje taki akt obywatelskiego nieposłuszeństwa. - rozmowa z Andrzejem Rozenkiem, posłem, rzecznikiem Ruchu Palikota
Do tekstu..
Zwycięska krucjata przeciw Pikusiowi (09-07-2012)
Autor: Jacek Żakowski
Źrodło: Gazeta Wyborcza Zgłosił/a: liliac
"W żadnej poważnej analizie słabości systemu nie znajdziecie wzmianki o dojących NFZ lekarzach, masowo wpisujących fałszywe PESEL-e i rujnujących państwo błędami w dokumentacji. Ani o pacjentach bezprawnie zżerających refundowane leki za miliardy. Nie znajdziecie takich tez nie dlatego, że ktokolwiek ma lekarzy i pacjentów za świętych. Nie znajdziecie ich, bo nieuzasadnione wydatki, które w ten sposób powstają, to Pikuś (''mały Pikuś!'') przy wielomiliardowych stratach generowanych przez absurdy systemu, które według międzynarodowych standardów identyfikują uznani ekonomiści"
Do tekstu..
Kult imienia Jana Pawła II. "Moralne alibi, czarna dziura polskiego lenistw (08-07-2012)
Autor: kl
Źrodło: www.tokfm.pl Zgłosił/a: tivk
"Komentarz Hartmana to przejaskrawienie, ale jednak rzeczywistości. Przypomniał o tym kard. Dziwisz, mówiąc o wstawiennictwie Jana Pawła II, który wspierał Przemysława Tytonia, bramkarza polskiej reprezentacji piłkarskiej, podczas meczów mistrzostw Europy. Milionom Polaków Ojca Świętego codziennie przypominają ulice, aleje, place, mosty i szkoły"
Do tekstu..
Dark matter’s tendrils revealed (08-07-2012)
Autor: Zeeya Merali
Źrodło: Nature Zgłosił/a: liliac
"A 'finger' of the Universe's dark-matter skeleton, which ultimately dictates where galaxies form, has been observed for the first time. Researchers have directly detected a slim bridge of dark matter joining two clusters of galaxies, using a technique that could eventually help astrophysicists to understand the structure of the Universe and identify what makes up the mysterious invisible substance known as dark matter"
Do tekstu..
Terlikowski krytykuje okładkę w "Newsweeku" (08-07-2012)
Autor: Klaudiusz Michalec
Źrodło: natemat.pl Zgłosił/a: ramichael
- Tygodnik "Newsweek" chce przeprowadzać rewolucję seksualną, zniszczyć normalną rodzinę - napisał Tomasz Terlikowski. Dziennikarz odniósł się do najnowszej okładki w tygodniku, która przedstawia dwie lesbijki z ich dzieckiem. - To właśnie redaktor Terlikowski piętnuje takie rodziny i takie dzieci - mówi naTemat współautorka tekstu w "Newsweeku", Renata Kim.
Do tekstu..
Ależ uparty gen głupoty! (08-07-2012)
Autor: Piotr Węgleński
Źrodło: gazeta.pl Zgłosił/a: liliac
"...rząd PiS i LPR nie ma patentu na głupotę. Minister środowiska zwalczający żywność genetycznie modyfikowaną popisał się niekompetencją godną poprzedniego ministra - pisze prof. Piotr Węgleński, dyrektor Instytutu Genetyki i Biotechnologii Uniwersytetu Warszawskiego"
Do tekstu..
Prezydent Obama o wierze w polityce. (08-07-2012)
Autor: B. Obama
Źrodło: youtube.com Zgłosił/a: jarekland
"Prezydent Stanów Zjednoczonych, Barack Obama, w wystąpieniu na temat laickości prawa i rozdziału religii od państwa"
Do tekstu..
Naga prawda o kibucach, czyli czym mężczyźni różnią się od kobiet (07-07-2012)
Autor: Wojciech Orliński
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: ramichael
Że mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus, to wiemy z popkultury, tak samo jak to, że elfy nie lubią krasnoludów, a każdy superbohater potrzebuje przebrania. Póki popkulturę uprawiamy dla zabawy, wszystko jest OK, ale argumenty sięgające po poppsychologiczne teorie "płci mózgu" padają ostatnio zupełnie serio w dyskusji o konwencji o zapobieganiu przemocy wobec kobiet.
Do tekstu..

Archiwum: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]
[11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20]
[21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30]
[31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40]
[41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50]
[51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60]
[61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70]
[71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80]
[81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90]
[91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]
[101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110]
[111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120]
[121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130]
[131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140]
[141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150]
[151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160]
[161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170]
[171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180]
[181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190]
[191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200]
[201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210]
[211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220]
[221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230]
[231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240]
[241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250]
[251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260]
[261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270]
[271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280]
[281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290]
[291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300]
[301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310]
[311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320]
[321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330]
[331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340]
[341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350]
[351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360]
[361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370]
[371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380]
[381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390]
[391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400]
[401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410]
[411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420]
[421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430]
[431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440]
[441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450]
[451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460]


 Wypełnij poniższe pola :
 Adres URL*: 
 Tytuł strony (treści): 
 Autor treści: 
 Źródło/nazwa serwisu: 
 Twój podpis*: 
 Krótki opis: 
 ?
 
:
 
 :
 
  OpenID
 Załóż sobie konto..
Wyszukaj

Wprowadzenie
Indeks artykułów
Książka: Racjonalista
Napisz do nas
Newsletter
Promocja Racjonalisty

Racjonalista w Facebooku
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365