Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.738.034 wizyty
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 370 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
"Despotyzmy z reguły wykrzykują o własnych krzywdach, wydaje im się podejrzane, że inaczej myślący korzystają z przywileju oddychania świeżym powietrzem i chodzenia na dwóch nogach. Prawidła zdrowego rozsądku nie obowiązują w Ciemnogrodach".
Znalezione w sieci
Poniżej znajdują się odesłania do ciekawych materiałów znajdujących się poza naszym portalem - znalezione przez nas i przez Czytelników Racjonalisty. Jeżeli jest w Internecie coś, co Twoim zdaniem znasługuje na uwagę innych (artykuły, opracowania, felietony, wątki na forach itp.) podaj nam ten adres, aby inni też mogli to przeczytać.

 Oto ostatnio dodane linki:
Trybunał skręca na prawo (15-03-2010)
Autor: Andrzej Dryszel
Źrodło: www.przeglad-tygodnik.pl Zgłosił/a: ramichael
Czy Trybunał Konstytucyjny w swoich orzeczeniach kieruje się wyłącznie względami merytorycznymi, a więc duchem i literą prawa? Czy na decyzje tego najważniejszego w Polsce trybunału nie wpływają również inne czynniki - klimat polityczny, pryncypia, którymi kierują się rządzący - a także biografie, poglądy oraz emocje osób tworzących 15-osobowy skład sędziowski Trybunału Konstytucyjnego? Niestety, wydaje się, że te właśnie przesłanki coraz bardziej liczą się w jego praktyce orzeczniczej.
Do tekstu..
Polacy biorą rozwód z Kościołem (14-03-2010)
Autor: Maciej Stańczyk
Źrodło: onet.pl Zgłosił/a: liliac
O apostazji po raz kolejny.
Do tekstu..
Różdżką dziateczki Duch Święty bić każe (13-03-2010)
Autor: Aleksandra Kozłowska
Źrodło: www.trojmiasto.gazeta.pl Zgłosił/a: ramichael
Dla mnie jako chrześcijanina największym autorytetem jest Pismo Święte - Stary i Nowy Testament. I to w każdej dziedzinie. Jeśli chodzi o życie rodzinne, Biblia wyraźnie mówi, że gdy trzeba, dzieci należy karcić - mówi Paweł Bartosik*, pastor Ewangelicznego Kościoła Reformowanego w Gdańsku
Do tekstu..
Telewizja sztuka i sąd. (13-03-2010)
Autor: Dorota Jarecka
Źrodło: Gazeta Wyborcza Zgłosił/a: liliac
"To media w istotny sposób przyczyniły się do zaistnienia poczucia obrazy uczuć religijnych - powiedziała, uniewinniając Dorotę Nieznalską sędzia Teresa Bertrand. Jej wyrok wydobywając rolę manipulacji, jakiej poddana została rzeczywistość przez telewizję, może przyczynić się do jakiejś zmiany, do przełomu w myśleniu. Niestety, niekorzystne dla siebie słowa wyroku TVN z własnej relacji... wycięła "
Do tekstu..
Dlaczego kobieta nie może być papieżem (13-03-2010)
Autor: Aleksandra Pezda
Źrodło: www.gazeta.pl Zgłosił/a: ramichael
Aula Uniwersytetu Warszawskiego, kilkaset osób słucha dyskusji "Czy Maryja była feministką". Katolickie działaczki kontra liberalne feministki. Stawiają problem: "Dlaczego właściwie kobieta nie mogłaby zostać papieżem?". - Z powodów fizjologicznych - mówi nagle jedna z panelistek, lekarka, działaczka prawicowych ruchów pro-life Hanna Wujkowska. I opowiada, że z biologicznego punktu widzenia kobiety nie nadają się do pełnienia tej funkcji. - Tuż przed miesiączką dochodzi do swoistego obrzęku mózgu. Kobiety są tak przepełnione płynami fizjologicznymi, że ciężko im zachować zdrowy rozsądek. A co dopiero zarządzać czymś tak ogromnym, jak Kościół katolicki.
Do tekstu..
Inne spojrzenie na Azincourt (12-03-2010)
Autor: Eugeniusz Wiśniewski Na podstawie: New York Times
Źrodło: Nauka.polskieradio.pl Zgłosił/a: Chlodwig
Brytyjsko-francuska grupa historyków postanowiła przyjrzeć się bliżej narodowej dumie Anglików. Badacze przejrzeli wszystkie dostępne im źródła z epoki stwierdzili, że przewaga liczebna Francuzów nie musiała być taka miażdżąca.
Do tekstu..
Szybciej niż światło (12-03-2010)
Autor: Przemysław Goławski
Źrodło: Nauka.polskieradio.pl Zgłosił/a: Chlodwig
Astrofizycy, pod kierunkiem Fryderyka Jenet z Uniwersytetu Teksańskiego w Brownsville, monitorowali pulsar PSR B1937 +21, który jest oddalony o około 10 000 lat świetlnych od Ziemi. Do swoich badań wykorzystali Obserwatorium Arecibo w Puerto Rico. Naukowcy przez trzy dni rejestrowali sygnały radiowe o częstotliwości 1420,4 MHz i paśmie 1,5 MHz. W wyniku analizy, okazało się, że impulsy bliższe centrum pulsara przybyły wcześniej niż pozostałe, co sugeruje, że podróżowały szybciej niż światło.
Do tekstu..
Pierwotna zupa cząstek (12-03-2010)
Autor: Przemysław Goławski
Źrodło: Nauka.polskieradio.pl Zgłosił/a: Chlodwig
Wyniki doświadczeń przeprowadzonych w RHIC, zdaniem badaczy, wiążą się z modelami i kalkulacjami, które opisują strunową teorię wszechświata. Teoria ta próbuje wyjaśnić fundamentalne właściwości wszechświata zakładając istnienie aż 10 różnych wymiarów, zamiast tradycyjnych trzech wymiarów przestrzeni i czasu. Jeśli strunową teorię udałoby się potwierdzić, pogodziłaby ona dwa systemy fizycznego opisu świata - teorię względności i mechanikę kwantową, co może całkowicie zmienić fizykę XXI wieku.
Do tekstu..
Sucha Beskidzka: duchowny molestował 13-latkę (12-03-2010)
Autor: Artur Drożdżak
Źrodło: http://www.gazetakrakowska.pl/ Zgłosił/a: slik
Dwa lata więzienia w zawieszeniu na 4 lata i rok zakazu pracy katechety, nauczyciela i opiekuna młodzieży - taki wyrok zapadł przed Sądem Rejonowym w Suchej Beskidzkiej na duchownego, który molestował 13-letnia dziewczynkę. Wyrok jest już prawomocny, a wikary ze wsi koło Jordanowa ma też za płacić 2 tys. zł grzywny oraz 15 tys. zł jako naprawienie szkody na rzecz pokrzywdzonej. - Nie komentujemy sprawy, a tylko wykonamy decyzję cywilnej władzy sądowej - mówi wprost ks. Robert Nęcek, rzecznik krakowskiej kurii. Zdradza, że kuria ze swojej strony proponowała pomoc psychologiczną dla dziecka, ale jej rodzina stanowczo odmówiła.
Do tekstu..
Nano-bateryjka (11-03-2010)
Autor: Andrzej Szozda źr. MIT, physorg.com
Źrodło: Nauka.polskieradio.pl Zgłosił/a: Chlodwig
Fale cieplne są badane od ponad 100 lat, jednak inżynierom z MIT udało się przewidzieć i pokazać, że cieplne fale mogą podróżować nanorurkami i nanodrutami i że może ona wywoływać elektryczność w tych przewodach. Zaskakujące było także to, że nano-bateryjka dawała 100 razy więcej energii niż dawałaby odpowiadająca jej wagą zwykła bateria litowo-jonowa.
Do tekstu..
Człowiek bezwolny (11-03-2010)
Autor: Andrzej Szozda źr. physorg.com, wikipedia.
Źrodło: Nauka.polskieradio.pl Zgłosił/a: Chlodwig
Biolog Anthony Cashmore z Uniwersytetu Pensylwanii uważa, że wolna wola jest iluzją. Tak naprawdę człowiek jest świadomą maszyną, kontrolowaną przez procesy chemiczne i zewnętrzne, środowiskowe czynniki. Wolna wola jest ewolucyjnym wynalazkiem, pomagającym nam funkcjonować w społeczności, ale z biologicznego i fizycznego punktu widzenia jej istnienie nie ma najmniejszego sensu.
Do tekstu..
Świat to za mało (11-03-2010)
Autor: Andrzej Szozda Źr physorg, wikipedia.
Źrodło: Nauka.polskieradio.pl Zgłosił/a: Chlodwig
Naukowcom nie wystarcza poszukiwanie najdziwniejszych przejawów życia na Ziemi, ani nawet poza nią. Grupa fizyków z MIT (Massachusetts Instytut of Technology) badała możliwość istnienia życia w... innych, równoległych kosmosach, w których obowiązują inne prawa fizyczne. Takie jak choćby masy cząstek elementarnych, albo wartości sił łączących cząstki wewnątrz jadra atomowego. W pracy opublikowanej w Scientific American Robert Jaffe, Alexandro Jenkins i Tamar Kimchi pokazują, że nawet w takich dziwnych wszechświatach oparte na wodorze, węglu i tlenie życie ma szansę powstać.
Do tekstu..
Koniec badań polskiego Lascaux (11-03-2010)
Autor: Eugeniusz Wiśniewski (na podstawie PAP, Kwartalni
Źrodło: Nauka.polskieradio.pl Zgłosił/a: Chlodwig
Jaskinia Obłazowa leży niedaleko Nowego Targu. Zamieszkiwali ją m.in. przedstawiciele paleolitycznej kultury graweckiej - tej samej, której zawdzięczamy słynne figurki Wenus. Na ziemiach polskich nie znaleźlismy jak dotąd rzeźby tej miary, co Wenus z morawskich Dolnich Vestonic, ale w Jaskini Obłazowej zachował się grawecki ... bumerang. To najstarszy znany na świecie przedmiot tego typu, wykonany z ciosu mamuta. Liczy ponad 30 tys. lat i wykonał go człowiek, o czym świadczą dodatkowo odkryte tuż przy nim fragmenty kości ludzkich palców - najstarsze kości człowieka na ziemiach polskich.
Do tekstu..
Biskup les (11-03-2010)
Autor: Katarzyna Surmiak-Domańska
Źrodło: www.wyborcza.pl Zgłosił/a: ramichael
Misją mojej posługi kapłańskiej jest pomoc ludziom nieakceptowanym ze względu na orientację seksualną. Rozmowa z Evą Brunne, biskupem Sztokholmu w Kościele ewangelicko-luterańskim
Do tekstu..
Kościół w Europie pogrążony w skandalach (11-03-2010)
Autor: Tomasz Bielecki
Źrodło: www.wyborcza.pl Zgłosił/a: ramichael
Nowe afery pedofilskie w Kościele katolickim wybuchają niemal codziennie w różnych krajach Europy. Watykan już pracuje nad reformą reguł postępowania z przestępcami w sutannach.
Do tekstu..
"Polko! Usuń ciążę w Anglii. Legalnie i za darmo" (11-03-2010)
Autor: Bartosz Kowalczyk
Źrodło: www.pardon.pl Zgłosił/a: ramichael
Działaczki Lesmisji SROM (Separatystyczne Rewolucyjne Oddziały Maciczne) rozwieszają - bez pozwolenia - plakaty na przystankach komunikacji miejskiej w Łodzi. Plakaty są stylizowane na reklamy kart płatniczych z serii "Bezcenne. Za wszystko inne zapłacisz kartą.".
Do tekstu..
Czy Kościół polegnie na molestowaniu? (10-03-2010)
Autor: Adam Szostkiewicz
Źrodło: www.polityka.pl Zgłosił/a: ramichael
Najpierw były Stany, potem Austria, ostatnio Irlandia i Legion Chrystusa, którego założyciel okazał się pedofilem, teraz Niemcy i Holandia: kościelna pandemia seksualnego wykorzystywania dzieci i młodych przez katolickich duchownych. A nie wiadomo, jakie nowe ponure rewelacje dotrą do nas w najbliższej przyszłości z innych Kościołów lokalnych albo z samej watykańskiej centrali.
Do tekstu..
Brat papieża: Biłem chórzystów, ale zawsze żałowałem (10-03-2010)
Autor: Rafał Madajczak
Źrodło: www.pardon.pl Zgłosił/a: ramichael
Muszę się przyznać, że cieszyłem się na każdą próbę chóru. Ale często też wychodziłem z nich w dość depresyjnym nastroju, ponieważ nie udawało mi się wykonać do końca tego, co chciałem. I na początku też wielokrotnie wymierzałem policzki, ale właściwie zawsze miałem przy tym wyrzuty sumienia.
Do tekstu..
Granice adapcjonizmu (09-03-2010)
Autor: Ryszard Korona
Źrodło: Kosmos- problemy nauk biologicznych Zgłosił/a: liliac
"Adaptacjonizm można rozumieć jako program naukowy, dążący do rozpoznania cech powstałych w wyniku działania doboru naturalnego, a tym samym zwiększających dostosowanie organizmu. Termin ten najczęściej kojarzy się z jego rozumieniem skrajnym, kiedy to wszystkie lub niemal wszystkie cechy organizmów są widziane jako adaptacje. Skłonności do takiego przerysowania są bardzo powszechne, ale trudno się temu dziwić, skoro poszukiwanie i opisywanie adaptacji jest najciekawszym zajęciem biologa ewolucyjnego."
Do tekstu..
Oręż spod wód (09-03-2010)
Autor: Agnieszka Krzemińska
Źrodło: Polityka.pl Zgłosił/a: liliac
Duńczykom zazdrościmy Andersena i wiatraków, a archeolodzy poza tym- świętych jezior wypełnionych starożytną bronią.
Do tekstu..
I mamy damy. Feminizm po islamsku. (09-03-2010)
Autor: Tomasz Zalewski
Źrodło: Polityka.pl Zgłosił/a: liliac
"Ruch emancypacyjny w krajach muzułmańskich znajdował się w przeszłości pod wpływem zachodniego modernizmu uznając, że wyzwolenia kobiet nie da się pogodzić z islamem (słynną 34 surę Koranu interpretuje się jako usankcjonowanie podległości kobiety mężczyźnie, a nawet bicia żony), jedyną szansę widział w zerwaniu z religią i sekularyzacji państwa. Drogą tą poszła Turcja, ale nie kraje arabskie, gdzie od ponad 30 lat widać ideologiczną ofensywę islamu i sił teokratycznych. Przystosowując się do tych realiów, kobiety w świecie muzułmańskim zaczęły zwalczać patriarchalizm bronią religijną - za pomocą Koranu."
Do tekstu..
Skandal w Watykanie: Gejowskie prostytutki w otoczeniu papieża (08-03-2010)
Autor: Marta Wawrzyn
Źrodło: pardon.pl Zgłosił/a: slik
Z młodymi klerykami, w nocy dorabiającymi jako prostytutki, zabawiał się dżentelmen, który niegdyś niósł trumnę Jana Pawła II. W najbliższym otoczeniu papieża wybuchł kolejny skandal. Seksskandal tym razem. W roli głównej występują papieski odźwierny (Dżentelmen Jego Świątobliwości) oraz jeden z chórzystów. Ten pierwszy płacił, ten drugi przyprowadzał mu mężczyzn do zabawy. W tym młodych kleryków, którzy sobie dorabiali po godzinach prostytucją. ..... A Świątobliwość, którego otaczają tacy dżentelmeni, wciąż milczy. Widać łatwiej mu się wypowiadać o naprawdę ciężkich grzechach. Takich jak używanie prezerwatywy.
Do tekstu..
Sporotrychilina z piwa leczy raka, impotencję i depresję in vitro. (07-03-2010)
Autor: Sporothrix
Źrodło: Sporothrix- blog Zgłosił/a: liliac
O interpretacji newsów naukowych w czasopismach popularnych i metodologii badań naukowych. "Nie było moim celem postponowanie badań, także wstępnych, nad potencjalnym działaniem leczniczym związków pochodzenia naturalnego. Takie badania są niezbędne, bez nich nie będzie przecież tych bardziej zaawansowanych etapów. Ponadto, przyroda jest w istocie ogromnym, przeogromnym źródłem potencjalnych leków. Zawdzięczamy jej wiele i wiele jeszcze prawdopodobnie będziemy zawdzięczać. Warto jednak nauczyć się interpretować literaturę naukową w tej dziedzinie.
Do tekstu..
Czy kultura jest przeciwko kobiecie? (07-03-2010)
Autor: Jowita Kiwnik
Źrodło: www.wyborcza.pl Zgłosił/a: ramichael
W zależności od tego, jakie cechy i zadania przypisujemy kobietom i mężczyznom w danej kulturze, możemy podzielić kraje na męskie i kobiece. W tych pierwszych kobieta ma być uległa, podporządkowana rodzinie, partnerowi. Kraje kobiece są bardziej egalitarne w traktowaniu kobiet i mężczyzn - mówi psycholog Natasza Kosakowska-Berezecka
Do tekstu..
Rozwiązanie plebiscytu Polka 2009 (07-03-2010)
Autor: Katarzyna Bielas rozmawia z Magdaleną Środą
Źrodło: Gazeta Wyborcza- Wysokie obcasy Zgłosił/a: liliac
"Uważam, że nim staniemy się państwem opiekuńczym, to musimy kapitał wypracować. Pamiętam wielki atak na mnie, kiedy napisałam, że kobiety powinny dłużej pracować, jeśli chcą mieć równą emeryturę. A poza tym nie powinny traktować ciąży jak zakaźnej choroby. Kobiety w Polsce są pierwsze w Europie, jeśli chodzi o branie zwolnień na ciążę. Jeśli chcemy mieć takie same prawa, to musimy mieć takie same obowiązki."
Do tekstu..
The Lucretian swerve: The biological basis of human behavior ... (06-03-2010)
Autor: Anthony R. Cashmore
Źrodło: PNAS Zgłosił/a: lontri
O biologii, świadomości, jak też o biologi świadomości, odpowiedzialności karnej i wolnej woli z niespotykanym, jak na materiały PNAS, zacięciem filozoficznym.
Do tekstu..
Zakonnik: Seks wprowadzi cię w nieopisaną głębię Boga (05-03-2010)
Autor: Marta Wawrzyn
Źrodło: pardon.pl Zgłosił/a: slik
Ojciec kapucyn Ksawery Knotz już nie jest jedynym ekspertem od seksu w habicie. Właśnie dołączył do niego dominikanin, ojciec Wojciech Jędrzejewski, który co prawda jeszcze poetyckich rad na tematy erotyczne nie udziela, ale za to zapewnia, że akt seksualny to prawie jak kontakt z samym Bogiem. Fragmenty jego artykułu "Nieczystość" zamieszczonego przez pismo "W drodze" cytuje Fronda.pl. Dominikanin pisze o seksualnej rozkoszy otwierającej na bezmiar Tajemnicy Boga.
Do tekstu..
Egzorcysta: Satanistyczna sekta w otoczeniu papieża! (05-03-2010)
Autor: Rafał Madajczak
Źrodło: pardon.pl Zgłosił/a: slik
Niedawno ukazał się we Włoszech zbiór wywiadów z, jak to określa "Fronda", "czołowym egzorcystą" Stolicy Apostolskiej, ojcem Gabrielem Amorthem. Książka jest dobra, bo już wywołała skandal. Przez te fragmenty: Sensację wzbudziło wyznanie zakonnika, który pozytywnie odpowiedział na postawione wprost pytanie o obecność satanistów w Watykanie. - Tak, są wśród nich księża, prałaci i kardynałowie - potwierdził.
Do tekstu..
Afryka zabija gejów (05-03-2010)
Autor: Wojciech Jagielski
Źrodło: Gazeta.pl Zgłosił/a: Pawel_L
Na afrykańskim kontynencie trwa obława na homoseksualistów rozpętana przez kaznodziejów z konserwatywnych ewangelickich Kościołów z USA
Do tekstu..
KrK przed sądem (05-03-2010)
Autor: DOMINIKA NAGEL
Źrodło: Fakty i Mity Zgłosił/a: Henryk_P
Organizacja Wolni Chrześcijanie Wszelkich Kultur na Całym Świecie na rzecz Chrystusa Kazania na Górze zawlokła do sądu niemiecki Kościół rzymskokatolicki, żądając na podstawie ustawy o ochronie konsumenta w zakresie handlu i usług zakazania instytucjom koncernu religijnego dalszego stosowania oszustw polegających na używaniu w szyldzie słowa chrześcijański.
Do tekstu..

Archiwum: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]
[11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20]
[21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30]
[31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40]
[41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50]
[51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60]
[61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70]
[71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80]
[81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90]
[91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]
[101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110]
[111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120]
[121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130]
[131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140]
[141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150]
[151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160]
[161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170]
[171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180]
[181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190]
[191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200]
[201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210]
[211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220]
[221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230]
[231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240]
[241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250]
[251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260]
[261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270]
[271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280]
[281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290]
[291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300]
[301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310]
[311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320]
[321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330]
[331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340]
[341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350]
[351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360]
[361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370]
[371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380]
[381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390]
[391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400]
[401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410]
[411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420]
[421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430]
[431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440]
[441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450]
[451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460]


 Wypełnij poniższe pola :
 Adres URL*: 
 Tytuł strony (treści): 
 Autor treści: 
 Źródło/nazwa serwisu: 
 Twój podpis*: 
 Krótki opis: 
 ?
 
:
 
 :
 
  OpenID
 Załóż sobie konto..
Wyszukaj

Wprowadzenie
Indeks artykułów
Książka: Racjonalista
Napisz do nas
Newsletter
Promocja Racjonalisty

Racjonalista w Facebooku
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365