Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.605.767 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 349 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
"Hipokryzja to wstydliwośc łajdaka."
Znalezione w sieci
Poniżej znajdują się odesłania do ciekawych materiałów znajdujących się poza naszym portalem - znalezione przez nas i przez Czytelników Racjonalisty. Jeżeli jest w Internecie coś, co Twoim zdaniem znasługuje na uwagę innych (artykuły, opracowania, felietony, wątki na forach itp.) podaj nam ten adres, aby inni też mogli to przeczytać.

 Oto ostatnio dodane linki:
Związki gejów zalegalizowane (18-12-2007)
Autor: Jacek Krawczewski/PAP
Źrodło: Dziennik.pl Zgłosił/a: Rybicki
Nie będą mogli tylko adoptować dzieci. Poza tym żyjący ze sobą geje będą mieli takie same prawa jak zwykłe węgierskie małżeństwa. Parlament w Budapeszcie podjął właśnie decyzję, którą w Polsce nazwano by skandaliczną. Geje i lesbijki będą mogli zarejestrować tak zwane związki cywilne.
Do tekstu..
Zwolnić połowę katechetów (17-12-2007)
Autor: Piotr Skura
Źrodło: Onet.pl Zgłosił/a: Piotr G. /Grim/
Rozmowa z Joanną Senyszyn- która odważnie wypowiada się na temat nauczania religii w publicznych szkołach. Jako jeden z bardzo niewielu polityków.
Do tekstu..
I Bóg stworzył trzecią płeć... (17-12-2007)
Źrodło: Onet Zgłosił/a: Rybicki
Przy milczącej zgodzie rodziców zostali poddani operacji przywracającej zaburzony porządek natury. Teraz interseksualiści walczą przed sądem o prawo do decydowania o własnej płci. Niektórzy z nich pragną pozostać hermafrodytami
Do tekstu..
O. Rydzyk dostanie odszkodowanie? (17-12-2007)
Autor: PAP
Źrodło: onet.pl Zgłosił/a: jermi
"Dziennik": Ojciec Tadeusz Rydzyk zarobi miliony nie tylko na produkcji energii geotermalnej. Gazeta ujawnia, że redemptorysta może też zbić fortunę na odszkodowaniu za wydzierżawioną niedawno ziemię, którą teraz urzędnicy muszą zalać, bo chcą postawić nową tamę na Wiśle. Wiele wskazuje na to, że szef Radia Maryja wiedział o tych planach, sugeruje gazeta.
Do tekstu..
Jasełka na Krakowskim Rynku (17-12-2007)
Zgłosił/a: Cz.G.
Jasełka na krakowskim Rynku - "Ty Żydzie, gonić Żydka" "Na krakowskim Rynku odbywał się (...) doroczny kiermasz bożonarodzeniowy (..). Nagle słyszę nad sobą nagłośnione przez megafony potężne wycia "Ty Żydzie, gonić Żydka" - pisze dziennikarz i publicysta Eli Barbur na swoim blogu w serwisie salon24.pl W swoim najnowszym wpisie podsumowuje on spędzony w Krakowie tydzień. "(...) Na ozdobionej gałązkami choinkowymi i gwiazdami betlejemskimi estradzie odbywał się barwny pokaz jasełkowy: rozbawieni przebierańcy (zespół z Zielonek) targali za przyprawioną brodę i pejsy "Żyda w chałacie" - widoczek kojarzący się nieziemsko" - pisze Barbur. "Po co sa Icki? - Żeby łapać baby pod spódnicki" - leciały śmichy z estrady, p
http://onet.pl
Policjanci protestują przeciwko klerykalizacji (16-12-2007)
Zgłosił/a: RO
Nasza organizacja walczy z klerykalizacją policji, pomaga również krzywdzonym przez funkcjonujący w niej reżim. Komitet Obrony Policjantów, www.kop.go.pl
Do tekstu..
Reżyser gej doradza papieżowi w sprawach mody (15-12-2007)
Źrodło: Dziennik.pl Zgłosił/a: Rybicki
Jakie szaty powinien nosić Benedykt XVI, by nikt nie posądził go o przepych - z takim pytaniem Watykan zwrócił się do znanego włoskiego reżysera, który słynie nie tylko z wybitnych dzieł, lecz także z chwalenia się swym homoseksualizmem. Ekstrawagancki artysta Franco Zeffirelli pokaże też papieżowi, jak kręcić dobre filmy religijne. Wszystko po to, by poprawić zarówno wizerunek papieża, jak i całego Kościoła.
Do tekstu..
O. Rydzyk: tu jest rasizm (14-12-2007)
Autor: PAP
Źrodło: onet.pl Zgłosił/a: jermi
Mianem "rasizmu" określił ojciec Tadeusz Rydzyk ataki, jakich doświadcza, jego zdaniem, od kilku tygodni Radio Maryja. Dyrektor rozgłośni apeluje do słuchaczy o pisanie listów protestacyjnych do premiera Donalda Tuska.
Do tekstu..
Bender i Sobecka: panują libertyńskie trendy (13-12-2007)
Autor: PAP
Źrodło: onet.pl Zgłosił/a: jermi
Krajowy Sekretariat S.O.S. dla Radia Maryja apeluje do słuchaczy o "ratowanie" radia i związanych z nim instytucji. Autorzy apelu podkreślają, że "egzystencja" radia jest zagrożona przez "wybryki niektórych osób ze środowiska rządowego". Piszą także o dominacji "liberalnych i libertyńskich trendów" rządzie Tuska.
Do tekstu..
Wiernych z drogerią wojna o papier toaletowy (12-12-2007)
Autor: Magda Hartman
Źrodło: pardon.pl Zgłosił/a: G.K.
Jedną z najbardziej groteskowych afer ostatnich tygodni jest wojna o papier toaletowy, jaką zafundował umęczonej ojczyźnie duszpasterz z Lublina.
Do tekstu..
O. Rydzyk do Tuska: to wojna (11-12-2007)
Autor: PAP
Źrodło: onet.pl Zgłosił/a: jermi
Zdaniem o. Tadeusza Rydzyka "rząd chyba jako naczelny cel ma zniszczenie Radia Maryja". Redemptorysta tak odczytał informacje o poszukiwaniu przez resort środowiska sposobów na wypowiedzenie umowy na 15 milionów zł dotacji unijnej dla jego fundacji Lux Veritatis na badania geotermalne w Toruniu.
Do tekstu..
Misja Czaitanii na maturze? (11-12-2007)
Autor: Krzysztof Cibor
Źrodło: WP Zgłosił/a: Rybicki

Do tekstu..
Matura z religii trudna dla Platformy (11-12-2007)
Autor: Wojciech Szacki, Katarzyna Wiśniewska
Źrodło: gazeta.pl Zgłosił/a: waldmarc
Biskupi grożą wojną religijną w razie niespełnienia ich żądań.
Do tekstu..
Czy rząd może być zbawiony? (11-12-2007)
Autor: Krzysztof Cibor
Źrodło: www.wp.pl Zgłosił/a: ryo
Niestety wielu czytelników mojego ubiegłotygodniowego felietonu odebrało go (z nieuzasadnionym oburzeniem lub takąż radością) jako promocję małżeństw homoseksualnych i atak na religię. Tymczasem chciałem jedynie pokazać, że używanie w sprawach sumienia argumentacji naukowej może tym sprawom przynieść więcej szkody niż pożytku. Przy tym nie było moim celem podważanie sensu religii w ogóle, a jedynie zwrócenie uwagi na to, że zbyt bliski związek religii z państwem szkodzić będzie i jednej i drugiej instytucji. Ubiegły tydzień przyniósł kolejne dowody na prawdziwość tej tezy.
Do tekstu..
Polski debiut specjalnych ceremonii ślubnych dla niewierzących (11-12-2007)
Autor: Marcin Szymaniak
Źrodło: Życie Warszawy Zgłosił/a: MA
W niedzielę polski debiut specjalnych ceremonii ślubnych dla niewierzących. Monika Szmidt oraz Miłosz Kuligowski będą pierwszą polską parą, która przystąpi do tzw. ślubu humanistycznego. Odprawi go dwoje mistrzów ceremonii – mężczyzna i kobieta.
Do tekstu..
Ślub w obrządku racjonalnym (11-12-2007)
Autor: Izabela Marczak, Katarzyna Wal
Źrodło: Dziennik Zgłosił/a: MA
Pierwszy w Polsce ślub humanistyczny zawarto wczoraj w Warszawie. By był ważny, młodzi - Monika Szmidt i Miłosz Kuligowski - muszą jeszcze powtórzyć przysięgę w urzędzie stanu cywilnego. Wczoraj to jednak oni decydowali, jak ma wyglądać najważniejsza uroczystość w ich życiu
Do tekstu..
Gorzko, gorzko..., ale po swojemu (11-12-2007)
Autor: Magdalena Dubrowska
Źrodło: GW Stołeczna Zgłosił/a: MA
Zamiast miłości, wierności i uczciwości małżeńskiej przysięgali sobie przynoszenie kawy do łóżka i przytulanie. W niedzielę w siedzibie Centralnej Biblioteki Rolniczej odbył się pierwszy w Polsce ślub humanistyczny
Do tekstu..
Ślub humanistów (11-12-2007)
Autor: Katarzyna Borowska
Źrodło: Kurier Lubelski Zgłosił/a: MA
Bez księdza, bez urzędnika stanu cywilnego. Monika Szmidt i Miłosz Kuligowski właśnie tak rozpoczną nową drogę życia. To będzie pierwszy w Polsce ślub humanistyczny.
Do tekstu..
Prof. A. Wolszczan: Raczkujemy w stronę kosmosu (10-12-2007)
Autor: Anna Leszkowska / Sprawy Nauki
Źrodło: portalwiedzy.onet.pl Zgłosił/a: Elżbieta Binswanger-Stefańska
50 lat penetrowania kosmosu to bardzo mało - mimo niewątliwych osiągnieć to ciągle etap raczkowania. Poszukiwanie życia w kosmosie wiąże się z przedefiniowaniem naszego antropocentrycznego pojmowania życia. Na razie możemy tylko spekulować. Ale dobre i to, fantazja zawsze wyprzedzała naukę.
Do tekstu..
Nie będzie zgody rządu na maturę z religii (09-12-2007)
Autor: onet.pl / Mirosław Orzechowski
Źrodło: wiadomosci. onet.pl Zgłosił/a: Elżbieta Binswanger-Stefańska
Jest to komentarz do notki w blogu Mirosława Orzechowskiego, ale jeszcze bardziej warte uwagi są wypowiedzi na forum. Tempora mutantur, pomału, bo pomału ale przynajmniej już nie wstecz.
Do tekstu..
Nauka pozwoli grzeszyć do woli (09-12-2007)
Autor: Olga Woźniak
Źrodło: przekroj.pl Zgłosił/a: waldmarc
Masz ochotę napić się piwa, zjeść czekoladę, spać do południa? Nienawidzisz gimnastyki, za to kochasz pizzę? Pomogę ci. UWAGA! TEN ARTYKUŁ PRZEKAZUJE TREŚCI WYSOCE NIEPEDAGOGICZNE! DO CZYTANIA PO GODZ. 22
Do tekstu..
Kościół nachalny (09-12-2007)
Autor: Rozmowa z prof. Magdaleną Środą
Źrodło: trybuna.com.pl Zgłosił/a: waldmarc
Kościół nie patrzy na to, ilu ludzi naprawdę wierzy, ale na zasięg swojej władzy. Dopóki Kościół nie będzie opodatkowany, dopóki nie będzie zależności między jego zasięgiem a kieszenią wyznawców, to będzie robił, co chce.
Do tekstu..
Kuszące sado-maso (09-12-2007)
Autor: Rafał Majchrzak
Źrodło: o2.pl Zgłosił/a: jarekland
Spotykają się w zamkniętych klubach, to, co robią, przyprawia niektórych o dreszcze, a u innych wywołuje ironiczny uśmieszek. Polewanie ciał gorącym woskiem to najmniej oryginalny element tych spotkań. Torturują się godzinami, osiągając przy tym serie niewyobrażalnych dla zwykłego śmiertelnika orgazmów.
Do tekstu..
Drog pani minister (08-12-2007)
Autor: Wojciech Orliński
Źrodło: http://wo.blox.pl/html Zgłosił/a: G.K.
Ciekawa notka na blogu redaktora "Gazety Wyborcze" poświęcona nowej minister edukacji.
Do tekstu..
Legendy o złym atomie (07-12-2007)
Autor: Matthias Schulz
Źrodło: Spiegel, onet.pl Zgłosił/a: zetzet
Czy na skutek katastrof w Hiroszimie i w Czarnobylu zginęło mniej ludzi, niż dotąd sądzono? Niemieccy naukowcy badają na Syberii złowrogą fabrykę atomową z czasów radzieckich. Jak ustalili, skalę tamtejszych skażeń nuklearnych znacznie wyolbrzymiano.
Do tekstu..
Na godny pogrzeb nie zasłużył? (06-12-2007)
Autor: Olga Hałabud
Źrodło: Interwencja Zgłosił/a: ??
Kontrowersyjna ceremonia pogrzebowa. Ksiądz Krzysztof z parafii w Radymnie na Podkarpaciu odmówił wyprowadzenia ciała z domu zmarłego. Nie zezwolił też na wejście z trumną do kościoła. Msza bez kazania odbyła się w kaplicy w innej miejscowości. Wszystko dlatego, że zmarły dwa razy nie przyjął księdza po kolędzie.
Do tekstu..
Czas na katolicki fanatyzm? (06-12-2007)
Autor: Łukasz Medeksza
Źrodło: pardon.pl Zgłosił/a: waldmarc
"Strach i przemoc" to "jedyny język", który rozumieją ludzie szargający pamięć Jana Pawła II. Tak uważa znany katolicki publicysta Tomasz P. Terlikowski.
Do tekstu..
Koszerna komórka (06-12-2007)
Autor: Steven Erlanger ? The New York Times
Źrodło: wiadomosci.onet.pl Zgłosił/a: Elżbieta Binswanger-Stefańska
Zderzenie współczesnej technologii i ortodoksyjnych religii prowadzi do coraz wybujalszych absurdów.
Do tekstu..
Egoistyczni Polacy (06-12-2007)
Autor: Andrzej Rychard
Źrodło: wp.pl Zgłosił/a: waldmarc
Polacy praktycznie od dzieciństwa uczeni są zainteresowania raczej sobą, niż sprawami społecznymi, w porównaniu z Brytyjczykami mają słabo rozwinięty duch pracy zespołowej, a polska rodzina kształci raczej do indywidualnego przetrwania, niż do życia obywatelskiego
Do tekstu..
Recydywa AWS? (06-12-2007)
Autor: Aleksandra Pawlicka
Źrodło: przekroj.pl Zgłosił/a: waldamrc
Czy rząd Tuska to kontynuacja rządu Buzka?
Do tekstu..

Archiwum: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]
[11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20]
[21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30]
[31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40]
[41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50]
[51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60]
[61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70]
[71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80]
[81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90]
[91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]
[101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110]
[111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120]
[121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130]
[131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140]
[141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150]
[151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160]
[161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170]
[171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180]
[181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190]
[191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200]
[201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210]
[211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220]
[221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230]
[231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240]
[241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250]
[251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260]
[261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270]
[271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280]
[281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290]
[291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300]
[301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310]
[311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320]
[321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330]
[331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340]
[341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350]
[351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360]
[361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370]
[371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380]
[381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390]
[391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400]
[401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410]
[411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420]
[421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430]
[431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440]
[441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450]
[451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460]


 Wypełnij poniższe pola :
 Adres URL*: 
 Tytuł strony (treści): 
 Autor treści: 
 Źródło/nazwa serwisu: 
 Twój podpis*: 
 Krótki opis: 
 ?
 
:
 
 :
 
  OpenID
 Załóż sobie konto..
Wyszukaj

Wprowadzenie
Indeks artykułów
Książka: Racjonalista
Napisz do nas
Newsletter
Promocja Racjonalisty

Racjonalista w Facebooku
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365