Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.710.407 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 367 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
"W Sejmie patrioci specjalnej troski onanizowali się niewidzialną ręką i kazali o wartościach. Lud widział złodziei na górze i obcował z oszukującym go tłumem cwaniaków na dole. Liberałowie pospiesznie otwierali wrota wszelkiemu bezprawiu. Kierowali się ignorancją, dobrymi chęciami i wiarą w niewidzialną rękę. Lud skorzystał z demokracji i powiedział ‘sprawdzam’. Mógł skreślić, ale..
Znalezione w sieci
Poniżej znajdują się odesłania do ciekawych materiałów znajdujących się poza naszym portalem - znalezione przez nas i przez Czytelników Racjonalisty. Jeżeli jest w Internecie coś, co Twoim zdaniem znasługuje na uwagę innych (artykuły, opracowania, felietony, wątki na forach itp.) podaj nam ten adres, aby inni też mogli to przeczytać.

 Oto ostatnio dodane linki:
Uwięzienie dziennikarzy przez księdza było krótkie, więc mało szkodliwe (04-10-2013)
Autor: kov
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: Małyska
"Przypomnijmy - chodzi o incydent z maja br. Ekipa francuskiej telewizji France 24 - dziennikarz Gulliver Cragg i operator Tomasz Łubik - przyjechała do Szczecina, by przygotować materiał o pedofilii w polskim kościele. Proboszcza parafii w Szczecinie Dąbiu - Mariana Sz. - o molestowanie seksualne oskarżał jeden z bohaterów głośnej książki Ekke Overbeeka "Lękajcie się. Ofiary pedofilii w polskim Kościele mówią"."
Do tekstu..
Siódme: nie kradnij (04-10-2013)
Autor: Rafał Marszałek
Źrodło: nicprostszego.natemat.pl Zgłosił/a: liliac
"Ksiądz profesor ponoć wyjaśniał, że plagiat był niezmierzony i doszło do niego przez przypadek. Tu jednak dodać muszę, drogi księże (że się tak bezpośrednio zwrócę), że przez przypadek to można zrobić dziecko w trakcie jednonocnego romansu. Wielokrotny plagiat na przestrzeni pięciu lat przypadkiem nie jest. Jest natomiast recydywą."
Do tekstu..
Myśli staroświeckiego kosmopolity (04-10-2013)
Autor: Tomasz Herok
Źrodło: Utilitymon Zgłosił/a: liliac
"Patriotyzm, pisze Gomberg, jest jak rasizm, można i należy się go pozbyć na rzecz uniwersalnej solidarności. Ludzkość stać na zdecydowanie więcej niż na narodową grupową lojalność z całym jej typowym zakłamaniem, tak samo jak stać ją na więcej niż na rasową lojalność z jej typowym zakłamaniem - i dlatego właśnie specjalne traktowanie własnego narodu jest tak samo niemoralne jak specjalne traktowanie własnej rasy."
Do tekstu..
Ateiści są boscy (04-10-2013)
Autor: szprota
Źrodło: szprotest Zgłosił/a: liliac
"Wiecie, co jest najgorsze? Że się nawet nie oburzyłam. Że w państwie, w którym zbiorowe zgorszenie wywołuje komendant żądający usunięcia krzyży z komendy, w którym krzyż w sejmie zawisł pod osłoną nocy, a sugestia usunięcia prowokuje do wielotygodniowej debaty - prosty, czysto informacyjny plakat o równouprawnieniu Kościoła i innych związków wyznaniowych oraz prawie do nieuczestniczenia w praktykach religijnych po prostu musi budzić kontrowersje. Po prostu musi. Może ta codzienna świadomość, jak bardzo zapis konstytucyjny jest martwy sprawił, że zobojętniałam."
Do tekstu..
Prof. Monika Płatek: trzeba będzie zdecydować, jak potraktować Kościół (04-10-2013)
Autor: -
Źrodło: wp.pl;Radio Zet, PAP Zgłosił/a: slik
estem bardzo wdzięczna temu panu. To będzie bardzo ciekawa sprawa z punktu widzenia prawa, ponieważ będziemy musieli zdecydować, jak potraktować Kościół - powiedziała w Radiu ZET Monika Płatek, komentując sprawę wytoczoną Kościołowi przez mężczyznę, który był molestowany przez księdza-pedofila. Jej zdaniem sąd będzie musiał zdecydować, czy Kościół jest miejscem pracy, czy powołanie do stanu kapłańskiego "jest czymś, co się ma na całe życie". Zdaniem karnistki księża-pedofile są w Polsce traktowani ulgowo.
Do tekstu..
Pierwszą twarz na Ziemi znaleziono w Chinach - ma 419 mln lat! (04-10-2013)
Autor: Jacek Krywko
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: Małyska
"Najstarsze podejście natury do wykształcenia tego, co ostatecznie stało się twarzą, międzynarodowa grupa naukowców znalazła na terenie rezerwatu Xiaoxiang. Skamielina tej pratwarzy należy do ryby."
Do tekstu..
Arcybiskup Głódź poleca lek na serce. Skonsultuj się z kapłanem, nie farmaceutą (04-10-2013)
Autor: ateusz Dietrich/aja/roody
Źrodło: tvn24.pl, TVN24 Pomorze Zgłosił/a: JK
W nietypowy sposób do modlitwy zachęca metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź. Rozdaje pudełka miserikordyny. Jej stosowanie ma ukoić serce i wywołać radość. - Skuteczność gwarantują słowa Jezusa - reklamuje specyfik duchowny.
Do tekstu..
Ugotowany mózg sprzed 4000 lat (04-10-2013)
Autor: ew/NewScientist
Źrodło: polskieradio.pl Zgłosił/a: Małyska
"To jeden z najstarszych mózgów, jakie kiedykolwiek znaleziono. Pochodzi z epoki brązu z osady Seyitömer Höyük, która leży w dzisiejszej Turcji. Może opowiedzieć nie tylko o ostatnich, dramatycznych chwilach swojego właściciela, ale i stanie zdrowia przed 4000 tysiącami lat."
Do tekstu..
Dolny Śląsk: skazany za pedofilię ksiądz znów jest proboszczem (04-10-2013)
Autor: polskieradio.pl/kk
Źrodło: polskieradio.pl Zgłosił/a: Małyska
"- Wyrok uległ zatarciu, a nie było zakazu pełnienia funkcji duszpasterskiej, od strony prawa wszystko jest dobrze - zapewnił w rozmowie z "Gazetą Wrocławską" ks. Stanisław Jóźwiak, kanclerz archidiecezji wrocławskiej."
Do tekstu..
Seks i Kościół (04-10-2013)
Autor: Monika Olejnik
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: Małyska
"Ile się musiało wydarzyć, żeby sekretarz Episkopatu przeprosił ofiary za pedofilię. Na konferencji prasowej widać było skonsternowaną minę biskupa Polaka, w momencie gdy ksiądz kanclerz Lipka bronił proboszcza oskarżonego o pedofilię. Gdyby nie "wrzawa medialna" zrobiona przez TVN 24, ksiądz kanclerz nie straciłby stanowiska, a ksiądz proboszcz poodprawiałby jeszcze msze dla dzieci i opiekowałby się dalej ministrantami."
Do tekstu..
Raport: Polacy z przedwczesnym wytryskiem frustrują się. I nic więcej z tym nie (04-10-2013)
Autor: dżek, PAP
Źrodło: tokfm.pl Zgłosił/a: Małyska
"- To dysfunkcja, która dotyka nie tylko mężczyzn - jego skutki odczuwają również kobiety. Negatywnie wpływa ona na związek aż u 56 proc. par. Seks przestaje łączyć partnerów, a staje się klinem, który zaczyna ich dzielić - podkreślił prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej dr Andrzej Depko. Dodał, że kobiety gorzej znoszą zakłócenia współżycia wywołane przedwczesnym wytryskiem niż zaburzeniami erekcji. Głównym powodem jest związany z tym brak satysfakcji seksualnej. Odczuwa go aż 38 proc. kobiet, których partner boryka się z przedwczesnym wytryskiem."
Do tekstu..
Steve Reich Looks at a Cake (03-10-2013)
Autor: Steve Reich
Źrodło: youtube Zgłosił/a: liliac
Today is Steve Reich's birthday! There isn't a more fitting video...
Do tekstu..
Coraz mniej Polaków uczestniczących w mszach św., rośnie liczba księży (03-10-2013)
Autor: (mb)
Źrodło: wp.pl Zgłosił/a: slik
Coraz mniej katolików bierze udział w mszach św. - wynika z badań Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego prowadzonych w polskich kościołach. Na mszy można zobaczyć czterech na dziesięciu Polaków deklarujących się jako katolicy. Jednocześnie rośnie liczba księży, w 2012 roku było ich 30725, o 2722 więcej niż dwanaście lat wcześniej.
Do tekstu..
Dyrektorka kazała zdjąć plakat ateistów. "Niezgodny ze statutem szkoły (03-10-2013)
Autor: md
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: Małyska
"Chodzi o billboard przedstawiający kaplicę sejmową odcinaną od budynku Sejmu. Umieszczony jest na nośniku firmy reklamowej na terenie należącym do Szkoły Podstawowej nr 20 w Lublinie. Fundacja Wolność od Religii jest organizatorem kampanii billboardowej, która promuje postawy ateistyczne oraz rozdział Kościoła od państwa. W czwartek fundacja otrzymała informację od firmy udostępniającej nośnik, że na skutek interwencji dyrektorki placówki billboard zostanie zdjęty."
Do tekstu..
Kościół wyrzuca księdza, który gwałcił nastolatki (03-10-2013)
Autor: mw, pap, kai
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: ramichael
- Ubolewamy, odczuwamy zażenowanie, a nade wszystko przepraszamy za czyny, których dopuścił się wobec nieletnich aresztowany Jacek S. Nie jest on już kapłanem - oświadczył w czwartek rzecznik ordynariatu polowego ks. Zbigniew Kępa. Biskup polowy Józef Guzdek przyznał: - To nie powinno się było nigdy zdarzyć.
Do tekstu..
Nie będzie ugody między kurią a molestowanym przez proboszcza. Marcin K.: Napisz (03-10-2013)
Autor: Sebastian Wierciak, Krzysztof Lepczyński
Źrodło: tokfm.pl Zgłosił/a: Małyska
"Nie doszło do ugody w pierwszej rozprawie o odszkodowanie za molestowanie Marcina K. przez księdza z Kołobrzegu. Pan Marcin walczy o 200 tys. zł od kurii i księdza skazanego za pedofilię."
Do tekstu..
Komu więcej dano, czyli biada wam kościelni pedofile! (03-10-2013)
Autor: Lesław Juszczyszyn
Źrodło: natemat.pl Zgłosił/a: Amai
Jestem wściekły słuchając wypowiedzi hierarchów rzymskokatolickich na temat zbrodni na dzieciach, jakich dopuszczają się kościelni funkcjonariusze. I to nie byle jacy funkcjonariusze, bo ci z górnej półki, jak nuncjusz apostolski na Dominikanie, a także polski zakonnik. Pierwszy to arcybiskup, ambasador Watykanu - Stolicy Apostolskiej, a drugi to misjonarz czyli ambasador Jezusa Chrystusa na ziemi. Zresztą w przekonaniu Kościoła rzymskokatolickiego każdy ksiądz to "alter Christus" czyli drugi Chrystus! Dzieci katolickie od najmłodszych lat uczone są na lekcjach religii szacunku dla każdego kapłana, jak dla samego Jezusa!
Do tekstu..
Ateiści są wśród nas (03-10-2013)
Autor: Tomasz Mincer
Źrodło: NaTemat.pl Zgłosił/a: Małyska
"Jednak najciekawsza grupa chrześcijańskich ateistów rekrutuje się spośród... liderów kościelnych. Tak, księży, hierarchów, starszych zboru etc. Dla nich bowiem Kościół to tylko doskonałe narzędzie do realizacji swej ambicji i woli. Kierowanie wspólnotą wiary sprowadza się wówczas do panowania nad innymi ludźmi. Zajmowanie określonej godności kościelnej zapewnia społeczny prestiż. Oznacza często awans. A wiara to taki kwiatek do kożucha. Raczej na serio się jej nie traktuje."
Do tekstu..
Rusza pierwszy taki proces w Polsce: Marcin K. pozywa kurię ws. molestowania (03-10-2013)
Autor: Martyna Majchrzak
Źrodło: tokfm.pl Zgłosił/a: Małyska
"Takiego procesu jeszcze w Polsce nie było. Wyrok może być precedensem. Marcin K., który jako dziecko był molestowany przez proboszcza, pozywa kurię koszalińsko-kołobrzeską, która - jego zdaniem - wiedziała o zachowaniu proboszcza i nie zrobiła nic, by temu zapobiec. Dziś pierwsza rozprawa."
Do tekstu..
Ancient supervolcanoes revealed on Mars (03-10-2013)
Autor: Alexandra Witze
Źrodło: Nature Zgłosił/a: liliac
"A series of Martian craters assumed to have been formed by meteorites may actually be extinct volcanoes so massive that, when they were active billions of years ago, they could have buried Mars in ash."
Do tekstu..
Polscy ateiści malują niebo, przekonują, że wszyscy ludzie są boscy. I ruszają n (02-10-2013)
Autor: Paweł Kośmiński
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: Małyska
"Za sprawą dwójki ludzi z pędzlami w rękach biała ściana zamienia się w pokryte obłokami niebo. Obok hasło "Ateiści są boscy". To jeden z dwóch plakatów, które jeszcze w październiku zawisną na ulicach kilku największych polskich miast - Krakowa, Lublina, Radomia, Rzeszowa, Bydgoszczy, Starogardu Gdańskiego. 1 listopada billboardy pojawią się również w innych miastach - w Warszawie, Poznaniu, Zielonej Górze, Kielcach, Wrocławiu, Bielsko-Białej, Gdańsku. Wszystko w ramach kampanii zorganizowanej przez Fundację Wolność od Religii, a wspieranej przez Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów. Akcja potrwa do końca grudnia."
Do tekstu..
Diagnoza społeczna 2013: Polak chce rozwodu z państwem. Jest zadowolony, ale sam (02-10-2013)
Autor: ŁOs
Źrodło: www.tvn24 Zgłosił/a: Artur@R
Szczęśliwy, zadowolony z siebie Polak w nieszczęśliwym związku z państwem. W związku, w którym chce rozwodu, bo nie ufa instytucjom i innym ludziom. Dobrze funkcjonuje tylko dlatego, bo "nieźle opanował sztukę gry z państwem". Wierzy w siebie - w swoją pracę i zdrowie. Mniej w rodzinę i dzieci. Taki obraz wyłania się z ostatecznego raportu "Diagnoza społeczna 2013. Warunki i jakość życia Polaków", który zaprezentowali w środę polscy badacze.
Do tekstu..
Hipokryzja Kai Godek (02-10-2013)
Autor: Joanna Senyszyn
Źrodło: natemat.pl Zgłosił/a: JK
Po nieudanej próbie ograniczenia praw polskich kobiet przez działaczy inicjatywy "Stop aborcji" i agresywnych wypowiedziach jej przywódczyni, p. Kai Godek, konieczna jest refleksja, czy jej działania nie wynikają z niskich pobudek osobistych.
Do tekstu..
Usunęłam ciążę i nie mam potrzeby się z tego tłumaczyć (02-10-2013)
Autor: Joanna Dziwak
Źrodło: Krytyka Polityczna Zgłosił/a: liliac
"Status quo oznacza sytuację, w której jeśli będziesz chciała usunąć ciążę, będziesz miała do wyboru trzy możliwości: a) nie oglądając się na żadne okoliczności, stawić czoła sytuacji i rozwinąć w sobie miłość do zarodka, który za jakiś czas, w przyszłości, być może stanie się dzieckiem. A każde dziecko zasługuje na miłość, to ogólnie znana prawda; b) zamówić przez internet tabletki, które na własną odpowiedzialność zażywasz w domu. No risk, no fun. Cierp ciało, jakżeś chciało; c) wyjechać za granicę i tam w normalnych warunkach, w klinice, dokonać przerwania ciąży. Taki zabieg to koszt ok. 500 euro; d) tzw. podziemie aborcyjne. Usuniesz ciążę za podobne pieniądze co za granicą, ale wyrzuty sumienia z robienia czegoś na nielegalu dostaniesz gratis."
Do tekstu..
Polska Izba Pogrzebowa: rozsypywanie prochów było specjalnością nazistów. (02-10-2013)
Autor: db//tka
Źrodło: tvn24.pl Zgłosił/a: JK
Nowelizacja ustawy o cmentarzach i pochówku wywołuje ostrą dyskusję wśród zwolenników i przeciwników rozsypywania prochów bliskich, których poddano kremacji. Polska Izba Pogrzebowa przekonuje, że "było to specjalnością nazistów" i zdecydowanie sprzeciwia się temu pomysłowi. - To jest po prostu skandal co ta branża dla pieniędzy potrafi zrobić - uważa z kolei Marek Balt z SLD, autor jednego z projektów ustawy funeralnej, który jest zwolennikiem rozsypywania prochów.
Do tekstu..
Jedząc kebaba, osiedlasz Araba? (02-10-2013)
Autor: Jagna Rolska
Źrodło: Fahrenheit Zgłosił/a: H.Kruger
Trochę stare, ale akurat w temacie emigrantów z Syrii mi się przypomniało: "Raporty demograficzne donoszą, że około 2040 roku połowa noworodków we Francji będzie pochodzenia arabskiego. A w ciągu kolejnych kilku lat ponad połowa społeczności francuskiej będzie wyznawać islam. Jaki z tego wniosek? Zapytajcie o to jakiegokolwiek przywódcę kraju europejskiego. Zasznuruje usta, i nie będzie to wynikało wyłącznie z jego niewiedzy. Trudne tematy to kompletne tabu zastępowane pierdołami w rodzaju sagi o małej Madzi. Większość polityków boi się konfrontacji z grupami islamistów, bo to oni będą wkrótce stanowić największy elektorat. Rozdrażniony wyborca raczej nie zagłosuje zgodnie z oczekiwaniami, prawda?"
Do tekstu..
GMO Box Office – Wrzesień (02-10-2013)
Autor: Wojciech Zalewski
Źrodło: GMObiektywnie Zgłosił/a: liliac
Wrześniowe GMO-newsy, m.in.:""Wpływ pyłku bawełny Bt z pojedynczym genem Bt lub odmiany typu "stack" na organizmy niedocelowe: pszczołę miodną i jedwabniki. Nie stwierdzono negatywnego wpływu pyłku transgenicznej bawełny na biologię obu gatunków. (...) GMO a skażenie kukurydzy mykotoksynami. Ziarna kukurydzy często skażone są groźnymi dla zdrowia mykotoksynami (naturalne toksyny produkowane przez grzyby). Żerujące na roślinach szkodniki zwiększają ryzyko i stopień porażenia grzybami. Liczne badania polowe potwierdziły, iż genetycznie modyfikowane odmiany kukurydzy odporne na szkodniki (z genami białek Bt) zawierają znacznie mniejsze ilości aflatoksyn i fumonizyn w ziarnie, w porównaniu do konwencjonalnych odmian"
Do tekstu..
Piękna tradycja (02-10-2013)
Autor: Magdalena Środa
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: ramichael
Trwa okres polowań. Bogaci osobnicy ruszają w las lub na jego obrzeża. Lubią być na rauszu (piją "pod przygodę"), z dobrą bronią, w asyście leśniczego.
Do tekstu..
Tlen pojawił się w powietrzu 3 miliardy lat temu (02-10-2013)
Autor: polskieradio.pl
Źrodło: polskieradio.pl Zgłosił/a: Małyska
"To 600 milionów lat wcześniej niż sądziliśmy. Nowe wyniki znamy dzięki analizie dawnych gleb z Afryki Południowej. Wcześniejsze badania wskazywały, że tlen zaczął się gromadzić w atmosferze 2,3 mld lat temu podczas tzw. Wielkiego Zdarzenia Oksydacyjnego."
Do tekstu..
Znaleziono winnego katastrofy klimatycznej z roku 1258 (02-10-2013)
Autor: tom, BBC
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: Małyska
"Średniowieczni kronikarze odnotowali, że lato tamtego roku było w Europie wprost okropne - zimne i bardzo deszczowe z wieloma powodziami. W Londynie tysiące ludzi pochowano w masowych grobach. Czy stało się to przez erupcję indonezyjskiego wulkanu Samalas, która miała miejsce rok wcześniej?"
Do tekstu..

Archiwum: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]
[11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20]
[21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30]
[31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40]
[41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50]
[51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60]
[61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70]
[71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80]
[81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90]
[91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]
[101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110]
[111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120]
[121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130]
[131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140]
[141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150]
[151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160]
[161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170]
[171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180]
[181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190]
[191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200]
[201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210]
[211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220]
[221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230]
[231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240]
[241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250]
[251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260]
[261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270]
[271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280]
[281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290]
[291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300]
[301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310]
[311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320]
[321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330]
[331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340]
[341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350]
[351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360]
[361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370]
[371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380]
[381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390]
[391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400]
[401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410]
[411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420]
[421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430]
[431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440]
[441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450]
[451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460]


 Wypełnij poniższe pola :
 Adres URL*: 
 Tytuł strony (treści): 
 Autor treści: 
 Źródło/nazwa serwisu: 
 Twój podpis*: 
 Krótki opis: 
 ?
 
:
 
 :
 
  OpenID
 Załóż sobie konto..
Wyszukaj

Wprowadzenie
Indeks artykułów
Książka: Racjonalista
Napisz do nas
Newsletter
Promocja Racjonalisty

Racjonalista w Facebooku
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365