Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.709.910 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 367 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.
Znalezione w sieci
Poniżej znajdują się odesłania do ciekawych materiałów znajdujących się poza naszym portalem - znalezione przez nas i przez Czytelników Racjonalisty. Jeżeli jest w Internecie coś, co Twoim zdaniem znasługuje na uwagę innych (artykuły, opracowania, felietony, wątki na forach itp.) podaj nam ten adres, aby inni też mogli to przeczytać.

 Oto ostatnio dodane linki:
"Owsiak krecha, teraz Warzecha" (12-01-2012)
Autor: Magdalena Środa
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: ramichael
Nie wierzę własnym uszom, ale wierzyć muszę: PiS ma nowego wroga. Jest nim Jerzy Owsiak. Tak jak niedawno wielkim przyjacielem PiS-u stał się kibol, tak dziś największym wrogiem - obok Tuska, Palikota i wszystkich "nie-Polaków", którzy nie głosują na prezesa - stał się animator Wielkiej Orkiestry Pomocy Świątecznej
Do tekstu..
Rydzyk: kara dla TV Trwam to totalitaryzm (12-01-2012)
Autor: Jacek Hołub, Toruń
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: ramichael
Ojciec Tadeusz Rydzyk alarmuje: KRRiT nie wpuszcza TV Trwam na multipleks, chce ukarać Radio Maryja za reklamy i odebrać stacji status nadawcy społecznego: - To brak wolności, demokracji, wykluczanie, dyskryminacja, to są metody totalitarne. I to jest dramat Polski - komentuje.
Do tekstu..
Sumerians Look On In Confusion As God Creates World (11-01-2012)
Autor: theonion.com
Źrodło: theonion.com Zgłosił/a: Tomek Fiedorek
According to recently excavated clay tablets inscribed with cuneiform script, thousands of Sumerians-the first humans to establish systems of writing, agriculture, and government-were working on their sophisticated irrigation systems when the Father of All Creation reached down from the ether and blew the divine spirit of life into their thriving civilization.
Do tekstu..
"Żyd ukrywa się pod PESEL-em". Pani ginekolog ujawnia (11-01-2012)
Autor: Marcin Kobiałka
Źrodło: gazeta.pl Zgłosił/a: kafka
"Rzeszowska ginekolog ujawnia na swojej stronie internetowej dane pacjentek i oskarża je o ukrywanie pochodzenia żydowskiego. Strona pani doktor roi się od antysemickich treści. Trwa śledztwo prokuratorskie."
Do tekstu..
Będzie proces o nielegalny handel kościelną ziemią (11-01-2012)
Autor: Marcin Pietraszewski
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: JK
"Z polecenia śląskiego miliardera katowicka kuria zatrudniła b. sztygara na stanowisku specjalisty ds. nieruchomości. Ten wyszukiwał atrakcyjne grunty. Potem te tereny kupowała po atrakcyjnych cenach rodzina biznesmena"
Do tekstu..
Water (11-01-2012)
Autor: Paul van Helden
Źrodło: EMBO reports (Nature) Zgłosił/a: liliac
"One of our most crucial and finite resources is freshwater. How often do biologists spare a thought for this substance, other than to think about its purity for the sake of an experiment?"
Do tekstu..
Zwijaj liście, czas na obiad! (11-01-2012)
Autor: Rafał Marszałek
Źrodło: nic prostszego Zgłosił/a: liliac
"W ramach zaspokojania swojej naukowej ciekawości badaczom udało się zatem dowieść, że Philcoxia jest rodzajem zasadniczo mięsożernym. To odkrycie rzuca nowe światło na sposoby adaptacji roślin do ciężkich warunków zewnętrznych. Innymi słowy, jeśli ziemia jest jałowa, jedz robala: i jest to rada, którą my sami też powinniśmy sobie dobrze wziąć do serca."
Do tekstu..
London University demands Jesus & Mo’s removal from atheist Facebook page (11-01-2012)
Autor: Barry Duke
Źrodło: freethinker.co.uk Zgłosił/a: ramichael
THE University College London Union's Atheist, Secularist & Humanist Society is staging a spirited fight-back over an attempt by the UCLU to censor its Facebook page. The group uses a Jesus & Mo cartoon to publicise its weekly pub social in London, but was told to remove it because it may cause offence to Muslim students.
Do tekstu..
Feministki nie znoszą Millera (11-01-2012)
Autor: Agnieszka Kublik
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: ramichael
Ona o nim: szowinista i troglodyta. On o niej: seksistka i furiatka. Czy prof. Magdalena Środa i Leszek Miller będą w stanie się dogadać? Oczywiście dla dobra lewicy
Do tekstu..
Wasze piersi w mojej kuchni (10-01-2012)
Autor: Aleksandra Sobczak
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: Tomek Fiedorek
Wszystkie liczące się na Ukrainie partie polityczne były u nas, żeby nas kupić. Mówili: ''Ile mamy zapłacić, żebyście protestowały dla nas?'' - rozmowa z Inną Szewczenko
Do tekstu..
The Rise of Atheism in Pakistan (10-01-2012)
Autor: Pakistani Atheists and Agnostics
Źrodło: atheistalliance.org Zgłosił/a: Tomek Fiedorek
An increasing number of young Pakistanis are adopting Atheism and openly questioning the existence of a God. Many analysts have attributed this trend to the rise of Islamist militancy in Pakistan as well as access to social media and other technological tools that allow people to share and explore new ideas.
Do tekstu..
Derren Brown i Richard Dawkins (10-01-2012)
Autor: liberalatheist
Źrodło: YouTube Zgłosił/a: marcin1902
Wywiad Richarda Dawkinsa z psychologicznym iluzjonistą, ateistą i demaskatorem Derrenem Brownem. Link jest odnośnikiem do pierwszej części wywiadu.
Do tekstu..
Nowa świecka tradycja czyli solarny kult Visy (10-01-2012)
Autor: Wojciech Orliński
Źrodło: Gazeta Wyborcza Zgłosił/a: liliac
"Cóż, błogosławiona Visa i wszechmocny MasterCard jak wszystkie szanujące się bóstwa od czasu do czasu wymagają ofiar - a pojawienie się u nas podobnej nowej świeckiej tradycji Dnia Świątecznej Wyprzedaży to tylko kwestia czasu. Pozostaje tylko wybrać dobrą datę - może przez szacunek do naszej tradycji wyczekiwania w kolejce na Sol Invictus najlepszy byłby 13 grudnia?"
Do tekstu..
The human impact on biological diversity (10-01-2012)
Autor: Philip Hunter
Źrodło: EMBO reports (Nature) Zgłosił/a: liliac
"The impact of mankind on biodiversity has clearly been detrimental to many animals and plants, but the story is more complex and subtle than has been appreciated. Urbanization provides ready-made laboratories for studying evolution and adaptive processes, and examining the influence of humans on flora and fauna creates the potential to mitigate any negative effects."
Do tekstu..
Fallus wszędzie, co to będzie! (10-01-2012)
Autor: Jakub Szamałek
Źrodło: Sztuka Antyku Zgłosił/a: liliac
"W niektórych społeczeństwach narządy rozrodcze są tematem tabu i brak jakichkolwiek ich przedstawień, w innych, tak jak u nas - są czymś wstydliwym, ale i naładowanym silnym ładunkiem erotycznym. Z kolei wśród Rzymian fallus był wszechobecny, co pokazuje, jak inny był stosunek "ojców europejskiej cywilizacji" do ciała, przynajmniej męskiego."
Do tekstu..
Książę Świętopełk, czyli miecz na masturbację (10-01-2012)
Autor: Bartosz Janiszewski, współpraca Jolanta Molińska
Źrodło: newsweek.pl Zgłosił/a: Domestos z Bidetu
"Marek Światopełk Świętopełk Zawadzki jest psychologiem od 27 lat i "leczy" z depresji, schizofrenii, a nawet... homoseksualizmu i masturbacji. Zostałem jego pacjentem."
Do tekstu..
Lewatywa dla redaktora (10-01-2012)
Autor: lewy.dolny
Zgłosił/a: lewy.dolny
W naszej biednej, huczącej od narzekania Polsce, kiedy Jurek Owsiak i jego WOŚP podliczą cały XX finał, doliczą się pewnie bardzo podobnej kwoty jak Wikipedia, może to nie będzie 20 mln dolarów, może będzie tylko 17 (w zeszłym roku było 15,6)
Do tekstu..
Pesymizm płynie z Radia Maryja (09-01-2012)
Autor: Jacek Hołub
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: ramichael
Wydaje się, że ci ludzie żyją w świecie bardziej szarym - jest źle i znikąd nadziei - o słuchaczach Radia Maryja mówi prof. Mirosława Grabowska* szefowa CBOS
Do tekstu..
Portugalia: zamkną kościoły z powodu kryzysu (09-01-2012)
Autor: dn
Źrodło: PAP, onet.pl Zgłosił/a: slik
Diecezje w Portugalii decydują się na zamykanie kościołów w ciągu tygodnia z uwagi na brak środków finansowych do ich obsługi. Dodatkowo ponad tysiąc świątyń wymaga pilnego remontu - pisze dziennik "Correio da Manha". Kilka diecezji wydało na początku br. instrukcje dla proboszczów, by zamykali budynki kościołów w ciągu tygodnia.
Do tekstu..
Audio: Stephen Hawking’s Best Quotes (09-01-2012)
Autor: Adam Mann
Źrodło: wired.com Zgłosił/a: JK
"It would be hard to find a geek who doesn’t recognize the world-famous theoretical physicist Stephen Hawking, who turns 70 today, or his equally famous voice."
Do tekstu..
Dla niektórych feminizm jest wciąż zbyt radykalny (09-01-2012)
Autor: Jakub Szafrański, Anna Czerwińska
Źrodło: Krytyka Polityczna Zgłosił/a: liliac
Feminoteka kończy dziesięć lat. To doskonały pretekst do podsumowania działalności.
Do tekstu..
Pająki oglądają filmy (09-01-2012)
Autor: Maciej Bartos
Źrodło: www.portalwiedzy.pan.pl Zgłosił/a: liliac
"Mimo poważnych ograniczeń wielkości mózgu wiele pająków potrafi rozwiązywać złożone problemy, precyzyjnie rozpoznawać swoje ofiary i uczyć się nowych technik łowieckich"
Do tekstu..
Tanie i lekkie wiatraki? (09-01-2012)
Autor: Prof. Andrzej Strupczewski
Źrodło: Narodowe Centrum badań Jądrowych Zgłosił/a: Fishman
Prof. Strupczewski polemizuje z byłym ministrem środowiska. Udowadnia, że wiatraki potrzebują ok. dziesięciokrotnie więcej betonu i stali niż elektrownie jądrowe.
Do tekstu..
Tusk powinien w końcu uderzyć się w pierś! (09-01-2012)
Autor: Magdalena Środa
Źrodło: tokfm.pl Zgłosił/a: ramichael
Powinien wreszcie przyznać, że ustawa refundacyjna była źle przygotowana i że została wprowadzona "trybem wyborczym" a nie merytorycznym. Nie chodzi mi o żadne dymisje czy wycofanie się z jej wprowadzenia - to ustawa potrzebna - chodzi o przyznanie się do błędów i wspólną pracę na ulepszeniem tego politycznego potworka i prawnego bubla.
Do tekstu..
Życia się nie wybiera (09-01-2012)
Autor: Janusz Wróblewski
Źrodło: www.polityka.pl Zgłosił/a: adamzwawy
Rozmowa ze słynnym amerykańskim reżyserem o kinie jako terapii, starych filmach, współpracy z aktorami i byciu upadłym katolikiem.
Do tekstu..
W kwestii seksu i Matki Boskiej (08-01-2012)
Autor: Magdalena Środa
Źrodło: wprost.pl Zgłosił/a: ramichael
Wymierający naród nie poderwie się ani w obronie krzyżaP Ani czegokolwiek innego, a zniechęcanie narodu do seksu jest samobójcze!
Do tekstu..
Kobiety w PRL-u (08-01-2012)
Autor: Adam Leszczyński, dr Małgorzata Fidelis*
Źrodło: www.wysokieobcasy.pl Zgłosił/a: ramichael
Pani Marianna dzięki tej pracy miała taką pensję, że mogła ubrać się jak pani inżynier i jeszcze coś dać siostrze, samotnej matce
Do tekstu..
Czy jesteś prawdziwy? (08-01-2012)
Autor: Rafał Maszkowski
Źrodło: wszystkojestmozliwe.wordpress.com Zgłosił/a: ramichael
W piątek przed sobotnim rocznicowym zjazdem Radia Maryja była nadana jak zwykle audycja dla młodzieży. Tematem była kwestia poruszana już wiele razy w tych audycjach - wzorce mężczyzny i kobiety. Audycję prowadził nowy aktywista od młodzieży w Radiu Maryja, o. Marcin Krupa oraz ks. Zbigniew Kucharski, asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży będącego częścia Akcji Katolickiej. Uczestniczyło kilka osób, głównie młodych, po rekolekcjach na ten temat. Po co im w ogóle takie wzorce i jak one wyglądają?
Do tekstu..
Ideologia Radia Maryja (08-01-2012)
Autor: http://www.radiomaryja.pl.eu.org/#muxdlaotra
Źrodło: www.radiomaryja.pl.eu.org Zgłosił/a: ramichael
Lista nieprawdziwych stwierdzeń padających w czasie kampanii propagandowej Radia Maryja i zależnych od niego posłów na rzecz prywatnej telewizji Trwam:
Do tekstu..
Hawking on the future of mankind (08-01-2012)
Autor: news.bbc.co.uk/today
Źrodło: news.bbc.co.uk/today Zgłosił/a: Tomek Fiedorek
To mark his 70th birthday, physicist Professor Stephen Hawking answered a selection of questions from listeners to Radio 4's Today Programme
Do tekstu..

Archiwum: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]
[11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20]
[21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30]
[31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40]
[41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50]
[51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60]
[61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70]
[71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80]
[81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90]
[91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]
[101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110]
[111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120]
[121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130]
[131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140]
[141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150]
[151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160]
[161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170]
[171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180]
[181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190]
[191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200]
[201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210]
[211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220]
[221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230]
[231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240]
[241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250]
[251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260]
[261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270]
[271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280]
[281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290]
[291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300]
[301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310]
[311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320]
[321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330]
[331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340]
[341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350]
[351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360]
[361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370]
[371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380]
[381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390]
[391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400]
[401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410]
[411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420]
[421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430]
[431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440]
[441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450]
[451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460]


 Wypełnij poniższe pola :
 Adres URL*: 
 Tytuł strony (treści): 
 Autor treści: 
 Źródło/nazwa serwisu: 
 Twój podpis*: 
 Krótki opis: 
 ?
 
:
 
 :
 
  OpenID
 Załóż sobie konto..
Wyszukaj

Wprowadzenie
Indeks artykułów
Książka: Racjonalista
Napisz do nas
Newsletter
Promocja Racjonalisty

Racjonalista w Facebooku
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365