Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
201.152.855 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 415 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
"Entia non sunt multiplicanda sine necessitate."
Znalezione w sieci
Poniżej znajdują się odesłania do ciekawych materiałów znajdujących się poza naszym portalem - znalezione przez nas i przez Czytelników Racjonalisty. Jeżeli jest w Internecie coś, co Twoim zdaniem znasługuje na uwagę innych (artykuły, opracowania, felietony, wątki na forach itp.) podaj nam ten adres, aby inni też mogli to przeczytać.

 Oto ostatnio dodane linki:
Wystąpił z Kościoła i pozwał biskupa (29-01-2013)
Autor: Izabela Żbikowska
Źrodło: gazeta.pl Zgłosił/a: MA
Opolanin złożył skargę do sądu na opieszałość biskupa ordynariusza, który nie potwierdził jego wystąpienia z Kościoła katolickiego. Okazało się, że wystąpienie z Kościoła nie jest takie proste, jak mu się wydawało
Do tekstu..
Kościół dziękuje posłom za głosowanie w sprawie związków partnerskich (29-01-2013)
Autor: kid, KAI
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: ramichael
Podziękowania dla posłów, którzy odrzucając projekty ustaw o związkach partnerskich, "głosowali w obronie wartości instytucji małżeństwa i rodziny" - wyraziła w liście do marszałek Sejmu Ewy Kopacz Rada Episkopatu Polski ds. Rodziny.
Do tekstu..
Ciąg dalszy sporu Giertycha z o. Rydzykiem. "Co to znaczy tatusiu .... (29-01-2013)
Autor: Jacek Gądek
Źrodło: onet.pl Zgłosił/a: slik
Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski bije w Romana Giertycha. Broni za to o. Tadeusza Rydzyka potwierdzając jego słowa, że były wicepremier "jest już na katafalku". Wcześniej Giertych przywołał, o co zapytała go córka, gdy usłyszała te słowa.
Do tekstu..
Polowanie na pigułkę "dzień po" w katolickich klinikach w Kolonii. (28-01-2013)
Autor: Bartosz T. Wieliński
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: ramichael
Ultrakonserwatyści wynajęli skrycie testerkę, by sprawdzała, czy katolickie kliniki w Kolonii przepisują pigułki "dzień po", i pisali donosy na lekarzy. Efekt? Ofierze gwałtu odmówiono badań.
Do tekstu..
Lesbijka: Platforma mydli homoseksualistom oczy (28-01-2013)
Autor: Marcin Marczak
Źrodło: nesweek.pl Zgłosił/a: ramichael
- Projekt o związkach partnerskich, który w ubiegłym tygodniu przepadł w Sejmie, w życiu par homoseksualnych nic by nie zmienił. Za to pozwalał Platformie Obywatelskiej firmować oszustwo, bycia partią liberalną - mówi serwisowi newsweek.pl Ewa Tomaszewicz, która w 2010 r., na pokładzie samolotu wzięła ślub ze swoją partnerką Małgorzatą Rawińską.
Do tekstu..
Dzień Zwycięstwa Ignorancji nad Rozumem (28-01-2013)
Autor: Wojciech Zalewski
Źrodło: GMObiektywnie Zgłosił/a: liliac
"Polski naród umiłował sobie huczne obchodzenie smutnych rocznic związanych z historycznymi wydarzeniami, które kończyły się dla naszego państwa tragicznie. Dzisiejszy dzień zasługuje jak najbardziej na wyróżnienie w podobny sposób. Ogłaszam więc wszem i wobec, że od dziś, w dniu 28 stycznia będziemy obchodzić święto, które pozwoliłem sobie nazwać: Dzień Zwycięstwa Ignorancji nad Rozumem."
Do tekstu..
Video of dolphin seeking help from divers (28-01-2013)
Autor: David Callejas
Źrodło: EartSky Zgłosił/a: Unulfo
"This video of an injured dolphin who approaches a group of scuba divers seeking help really is spectacular".
Do tekstu..
Evolution Inspires More Efficient Solar Cell Design (28-01-2013)
Autor: Sarah Ostman
Źrodło: McCormick School of Ingeneering Zgłosił/a: Unulfo
Algorytm naśladujący procesy ewolucji biologicznej pozwolił na opracowanie tańszych i bardziej wydajnych ogniw słonecznych.
Do tekstu..
JAŁOWY ZWIĄZEK (28-01-2013)
Autor: Joanna Senyszyn
Źrodło: senyszyn.blog.onet.pl Zgłosił/a: slik
Nieprawdą jest, że w piątkowych głosowaniach Sejm odrzucilł wszystkie projekty ustaw o związkach partnerskich. Jeden przyjął: o nierozerwalnym związku państwa z Kościołem. Związku pobłogosławionym jeszcze przez Jana Pawła II, uświęconym - ważniejszym od konstytucji - konkordatem.
Do tekstu..
Lustracja przodków wrogów PiS. "Doborowe towarzystwo" (28-01-2013)
Autor: "Newsweek", TR
Źrodło: onet.pl, Newsweek Polska Zgłosił/a: JK
"Atakuje się wyłącznie przeciwników, a fakty dobiera tak, by zabolało. W myśl stalinowskiej zasady: dajcie człowieka, a paragraf się znajdzie." Jak czytamy w najnowszym numerze tygodnika "Newsweek", prawicowe media upodobały sobie lustrowanie rodziców i dziadków swoich oponentów politycznych i domniemanych wrogów. Najpierw zainteresowały się matką sędziego Igora Tulei, a następnie dokonały zbiorowego przeglądu "niemal całego medialnego mainstreamu - wedle starych wzorców, przećwiczonych jeszcze w marcu '68. I wydaje się, że zabawa dopiero się rozkręca".
Do tekstu..
Nowicka: Gra toczy się dalej (28-01-2013)
Autor: Wanda Nowicka, Robert Kowalski
Źrodło: krytykapolityczna.pl Zgłosił/a: ramichael
Skłamałabym, gdybym powiedziała, że decyzja Palikota mnie nie zabolała. Ale jest, jak jest. Już myślę o tym, jak przeorganizować moją pracę w Sejmie - mówi Wanda Nowicka.
Do tekstu..
Komisja Europejska grozi Polsce za brak przepisów o in vitro (28-01-2013)
Autor: Ewa Siedlecka
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: ramichael
Polski rząd dostał ultimatum - w ciągu dwóch miesięcy ma powiadomić, co zrobił, by uregulować problem zapłodnienia in vitro. Jeśli tego nie zrobi, może mieć sprawę przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości
Do tekstu..
200 lat "Dumy i uprzedzenia" (28-01-2013)
Autor: maw/PAP
Źrodło: ksiazki.newsweek.pl Zgłosił/a: JK
"Duma i uprzedzenie", najbardziej znana powieść Jane Austen, została wydana 200 lat temu - 28 stycznia 1813. W ciągu 200 lat obecności na rynku stała się jedną z najbardziej lubianych przez czytelników książek - rozeszła się na świecie w liczbie ok. 20 mln egzemplarzy.
Do tekstu..
Krzyżem w satyrę (28-01-2013)
Autor: Magdalena Środa
Źrodło: wprost.pl Zgłosił/a: ramichael
Nie lubię programów satyrycznych. Gwoździem do trumny dla tego gatunku był z jednej strony Jan Pietrzak, z drugiej Giertych i Marcinkiewicz.
Do tekstu..
Czy czułość klimatu może być mniejsza niż 2 stopnie? (27-01-2013)
Autor: perfectgreybody
Źrodło: Doskonale Szare Zgłosił/a: liliac
"Wracając zatem do tytułowego pytania: ECS może mieć wartość poniżej 2 stopni, ale niedużo mniej, i tylko jeśli wierzymy że pośredni efekt aerozolu jest niewielki, oraz jeśli wierzymy że prosty model bilansu radiacyjnego będzie dobrze odzwierciedlał zachowanie klimatu przy wymuszeniach większych niż dwudziestowieczne. Tak się składa że jest to szacowana czułość komputerowych modeli klimatu bez uwzględnienia sprzężeń związanych z chmurami, więc bardziej swobodna interpretacja może brzmieć: czułość klimatu może mieć wartość około 1,9 stopnia jeśli zmiany zachmurzenia w XX wieku były niewielkie i własności chmur pozostaną bez zmian w ocieplającym się świecie."
Do tekstu..
Środa: Gowin wybrał interes watykański (27-01-2013)
Autor: Cezary Michalski
Źrodło: krytykapolityczna.pl Zgłosił/a: ramichael
"Konserwatyści" z Platformy wypowiedzieli twardą, ideologiczną wojnę wszelkiej nowoczesności.
Do tekstu..
Prawica w Indiach rozdaje kobietom noże: "Macie prawo do samoobrony" (27-01-2013)
Autor: gaw, PAP, Reuters
Źrodło: gazeta wyborcza Zgłosił/a: kiki
"Rządząca Bombajem hinduistyczna, prawicowa partia Shiv Sena (Armia Śiwy) rozdaje kobietom noże kuchenne i chilli w proszku do samoobrony. - W ten sam sposób, w jaki kroicie warzywa, możecie też pokroić rękę osobie, która was zaatakuje - mówił inicjator akcji Ajay Chaudhari"
Do tekstu..
Anegdoty o chemikach i ich wypadkach (27-01-2013)
Autor: Kuba Grom
Źrodło: Nowa Alchemia Zgłosił/a: liliac
Garść anegdotek o tym, ci się może człowiekowi przydarzyć w laboratorium. Zwłaszcza gdy ten człowiek jest bardzo ciekawski...
Do tekstu..
"FT": Decyzja Sejmu pokazuje, że Polska jest nadal na Wschodzie (27-01-2013)
Autor: prot
Źrodło: gazeta.pl, za "Financial Times" Zgłosił/a: liliac
"Decyzja polskiego parlamentu przy jednoczesnym zatwierdzeniu przez Dumę zakazu tzw. propagandy homoseksualnej, pokazuje różnice między Wschodnią i Zachodnią Europą" - pisze na swojej stronie internetowej "Financial Times". Komentuje w ten sposób odrzucenie przez Sejm ustaw o związkach partnerskich pozwalających m.in. na zawieranie ich przez pary homoseksualne.
Do tekstu..
Politruk zlustruje pupę rosyjskiego rekruta (27-01-2013)
Autor: Wacław Radziwinowicz
Źrodło: Gazeta Wyborcza Zgłosił/a: liliac
"Politrucy, czyli "pomocnicy dowódców oddziałów do spraw pracy wychowawczej", będą musieli określać orientację seksualną każdego rekruta. Starannie przypatrzywszy się intymnym częściom ciała wcielanych do armii, będą wyławiać "zboczeńców", którzy mogliby spowodować moralny zamęt w rosyjskich koszarach"
Do tekstu..
Wiadomość do posłów PO (27-01-2013)
Źrodło: Magazyn "Liberte" Zgłosił/a: Wiesław Harbuz
Strona z emailem do posłów frakcji konserwatywnej PO z wyrazami oburzenia przeciwko odrzuceniu projektow ustw o związkach partnerskich
Do tekstu..
Czy mój związek z partnerem Panią krzywdzi? [list do Krystyny Pawłowicz z PiS] (27-01-2013)
Autor: Michał Chudziński
Źrodło: gazeta.pl Zgłosił/a: Nessy
Związki homoseksualne mają według Pani cel "czysto hedonistyczny, autodestrukcyjny dla człowieka, partnera, członków jego rodziny, mają zapewnić na koszt społeczeństwa i budżetu, ale nie w interesie społecznym wygodne i łatwe praktykowanie egoistycznych pragnień". A z jakiego powodu dwoje ludzi zawiera związek małżeński? Czy nie dlatego, że pragną być razem i praktykować swoje egoistyczne pragnienia?
Do tekstu..
Sejm przywraca Fundusz Kościelny (26-01-2013)
Źrodło: lewica.pl Zgłosił/a: ramichael
Sejm przywrócił pieniądze na Fundusz Kościelny w wysokości 94 milionów 300 tysięcy złotych do budżetu państwa. Posłowie przyjęli w ten sposób poprawkę Senatu do ustawy budżetowej. Pieniędzmi będzie zarządzać minister administracji i cyfryzacji Michał Boni na dotychczasowych zasadach.
Do tekstu..
Szkoda Wandy (26-01-2013)
Autor: Kinga Dunin
Źrodło: krytykapolityczna.pl Zgłosił/a: ramichael
Jeśli mamy prawo po wysokiej rangi politykach spodziewać się innych standardów, to przede wszystkim po tych, którzy pieniędzmi dysponują. Wszystko jednak wskazuje na to, że Ewa Kopacz z całej tej "afery nagrodowej" wyjdzie obronną ręką. Nawet Tusk nic jej nie powie, bo go boli gardło. Kozłem ofiarnym natomiast została Wanda Nowicka.
Do tekstu..
Witold Lutosławski – miejsce w panteonie (26-01-2013)
Autor: Dorota Szwarcman
Źrodło: polityka.pl Zgłosił/a: liliac
"Witold Lutosławski to nie tylko nasze dobro narodowe, to dobro całego świata. 25 stycznia przypada 100 rocznica jego urodzin, a Rok Lutosławskiego, ogłosiła UNESCO."
Do tekstu..
Narodziły się tablozyny - coś jak ekskluzywne wydania tabloidów (26-01-2013)
Autor: Jacek Wasilewski
Źrodło: Storytelling Zgłosił/a: liliac
"Wielu ludzi ostatnio mogło dojść do wniosku, że tabloidy mają swoje ekskluzywne wydania. Okładki z "Seksmodelkami" czy przerażające "Narkotyki i dzieci" różniły się formatem i papierem, ale treść była właściwa. Okazało się, że sfera publiczna w Polsce umiera. Narodziły się tablozyny."
Do tekstu..
Wystąpił z Kościoła i pozwał biskupa (26-01-2013)
Autor: Izabela Żbikowska
Źrodło: gazeta.pl Zgłosił/a: ras
"Opolanin złożył skargę do sądu na opieszałość biskupa ordynariusza, który nie potwierdził jego wystąpienia z Kościoła katolickiego. Okazało się, że wystąpienie z Kościoła nie jest takie proste, jak mu się wydawało"
Do tekstu..
Związki partnerskie czarnej reakcji (26-01-2013)
Autor: Jan Hartman
Źrodło: Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Zgłosił/a: greg
"Wszystkie projekty ustawy o związkach partnerskich odrzucone pośród knajackich połajanek i obłudnej retoryki świętoszków. Z mównicy sejmowej minister sprawiedliwości bredzi o ich sprzeczności z konstytucją. 25 stycznia 2013 – dzień wstydu polskiej demokracji."
Do tekstu..
Kozłowska-Rajewicz: Byłam nadmierną optymistką (26-01-2013)
Autor: Cezary Michalski
Źrodło: krytykapolityczna.pl Zgłosił/a: ramichael
Nie spodziewałam się takiego wyniku głosowania. Może optymizm okazał się przesadzony, ale sądziłam, że ten gorszy scenariusz to odrzucenie jednego lub w wersji wyjątkowo pesymistycznej nawet obu projektów lewicy, a nie wszystkich trzech projektów.
Do tekstu..
Deformed Dolphin Accepted Into New Family (25-01-2013)
Autor: Linda Poon
Źrodło: http://www.nationalgeographic.com/ Zgłosił/a: Reshca
"Lone dolphin with spinal deformity travels among a group of sperm whales."
Do tekstu..

Archiwum: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]
[11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20]
[21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30]
[31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40]
[41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50]
[51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60]
[61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70]
[71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80]
[81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90]
[91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]
[101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110]
[111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120]
[121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130]
[131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140]
[141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150]
[151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160]
[161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170]
[171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180]
[181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190]
[191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200]
[201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210]
[211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220]
[221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230]
[231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240]
[241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250]
[251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260]
[261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270]
[271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280]
[281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290]
[291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300]
[301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310]
[311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320]
[321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330]
[331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340]
[341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350]
[351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360]
[361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370]
[371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380]
[381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390]
[391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400]
[401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410]
[411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420]
[421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430]
[431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440]
[441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450]
[451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460]


 Wypełnij poniższe pola :
 Adres URL*: 
 Tytuł strony (treści): 
 Autor treści: 
 Źródło/nazwa serwisu: 
 Twój podpis*: 
 Krótki opis: 
 ?
 
:
 
 :
 
  OpenID
 Załóż sobie konto..
Wyszukaj

Wprowadzenie
Indeks artykułów
Książka: Racjonalista
Napisz do nas
Newsletter
Promocja Racjonalisty

Racjonalista w Facebooku
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365