Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
201.167.877 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 415 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Mariusz Agnosiewicz - Heretyckie dziedzictwo Europy
Mariusz Agnosiewicz - Kryminalne dzieje papiestwa tom I
Elisabeth Keller (red.) - Ssaki. Leksykon Zwierząt. Tom 3
Dante - Biesiada
Dorota Terakowska - Samotność Bogów

Znajdź książkę..
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
"Wybitne umysły są zawsze gwałtownie atakowane przez miernoty, którym trudno pojąć, że ktoś może odmówić ślepego hołdowania panującym przesądom, decydując się w zamian na odważne i uczciwe głoszenie własnych poglądów."
Znalezione w sieci
Poniżej znajdują się odesłania do ciekawych materiałów znajdujących się poza naszym portalem - znalezione przez nas i przez Czytelników Racjonalisty. Jeżeli jest w Internecie coś, co Twoim zdaniem znasługuje na uwagę innych (artykuły, opracowania, felietony, wątki na forach itp.) podaj nam ten adres, aby inni też mogli to przeczytać.

 Oto ostatnio dodane linki:
Oskarżany na Dominikanie o pedofilię ks. Gil znaleziony pod Krakowem (02-10-2013)
Autor: pen
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: Małyska
"- W jednej z podkrakowskich miejscowości odnaleźliśmy poszukiwanego przez Interpol mężczyznę - powiedział rano w TVN24 rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Sokołowski. Chodzi o ks. Wojciecha Gila, który na Dominikanie oskarżany jest o seksualne wykorzystywanie nieletnich chłopców. Policja go jednak nie zatrzymała."
Do tekstu..
Argument z Polańskiego (01-10-2013)
Autor: Joanna Podgórska
Źrodło: tokfm.pl Zgłosił/a: ramichael
W dyskusji o księżach-pedofilach pojawił się nowy argument: przypadek Romana Polańskiego i jego seksu z nieletnią, którym najbardziej brawurowo posłużył się publicysta portalu Fronda, Tomasz Rowiński. O co chodzi?
Do tekstu..
CBOS: typowy niewierzący - młody, wykształcony mężczyzna z miasta (01-10-2013)
Autor: Piotr Markiewicz, PAP
Źrodło: tokfm.pl Zgłosił/a: Małyska
"Typowy niewierzący Polak to: młody mężczyzna mieszkający w dużym mieście, dobrze wykształcony, zajmujący raczej wysoką pozycję zawodową lub uczący się, dobrze sytuowany i zadowolony ze swojej sytuacji materialnej - wynika z badań CBOS."
Do tekstu..
Najlepsze i najsłabsze jednostki naukowe. Polska nauka musi się poprawić [RANKIN (01-10-2013)
Autor: Łukasz Woźnicki, ader
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: Małyska
"Eksperci ministerstwa nauki zbadali i porównywali dorobek naukowy wydziałów, instytutów naukowych i badawczych polskich uczelni. Tylko 37 z 963 ocenianych dostało najwyższą ocenę. W ścisłej czołówce są instytuty PAN, UW. Uniwersytetu Jagiellońskiego. - To elita, wizytówka polskiej nauki w kraju i na świecie - mówi minister Barbara Kudrycka."
Do tekstu..
Sąd: pozew rodziny Szpilmana oddalony. Nie będzie przeprosin (01-10-2013)
Autor: Dt, PAP
Źrodło: gazeta.pl Zgłosił/a: liliac
"W uzasadnieniu wyroku sędzia Bożena Lasota podkreśliła, że zarówno w książce, jak i na sali sądowej Tuszyńska wyrażała wątpliwości wobec słów swej rozmówczyni i zachowała wobec nich dystans. - Nigdy nie podzieliła tego najcięższego poglądu Wiery Gran - dodała sędzia. Zaznaczyła, że pisarz, pisząc czyjąś biografię, ma prawo przytaczać różne opinie. Dodała, że gdyby przyjąć argumentację powodów, nie dałoby się napisać biografii osoby niedawno zmarłej tak, aby nikogo nie urazić"
Do tekstu..
Wielka Brytania: Konserwatyści nie chcą Europejskiej Konwencji Praw Człowieka (01-10-2013)
Autor: jagor, PAP
Źrodło: gazeta.pl Zgłosił/a: liliac
"To niedorzeczne, że brytyjski rząd musi zadawać sobie tyle trudu, żeby pozbyć się niebezpiecznych obcokrajowców - oświadczyła May na dorocznym zjeździe konserwatystów w Manchesterze. - Dlatego - jak tłumaczyła - następny manifest konserwatystów będzie zawierał obietnicę odstąpienia od Ustawy o ochronie praw człowieka."
Do tekstu..
Hepatocellular carcinoma - artykuły przeglądowe (01-10-2013)
Źrodło: nature.com Zgłosił/a: JK
This special Web Collection from Nature Reviews Clinical Oncology and Nature Reviews Gastroenterology & Hepatology comprises a selection of articles covering key aspects of the pathogenesis and treatment of hepatocellular carcinoma (HCC), including insights into disease pathways and possible future therapeutic targets. This collection is freely available for 6 months. All content has been chosen by the editors of Nature Reviews Clinical Oncology and Nature Reviews Gastroenterology & Hepatology.
Do tekstu..
Państwo-Kościół. Prawo sobie, praktyka sobie (01-10-2013)
Autor: Dionizy Tanalski
Źrodło: przeglad-tygodnik.pl Zgłosił/a: ramichael
To prawda (choć niezupełnie), że Kościół katolicki działa zgodnie z prawem, problem dotyczy jednak nie tylko legalności jego działań, ale także - co nawet ważniejsze - charakteru i praktyki świeckości polskiego państwa. Konkordat niezupełnie rozdziela państwo i Kościół. Ponadto obok prawa jest też codzienna praktyka, która zasadę rozdziału często łamie. Gdy w 1996 r. rząd polski zaproponował Stolicy Apostolskiej dodanie do konkordatu wspólnej deklaracji, w odpowiedzi otrzymał zredagowany przez Watykan (!) projekt takiej deklaracji, którą miał tylko podpisać. Kodeks karny przewiduje grzywnę lub pozbawienie wolności do dwóch lat za obrazę uczuć religijnych. O ludziach wyznających światopogląd niereligijny można bezkarnie powiedzieć wszystko.
Do tekstu..
Jak walczyć z pedofilią w Kościele? W Irlandii potrafią (01-10-2013)
Autor: Adam Szostkiewicz
Źrodło: polityka.pl Zgłosił/a: ramichael
Niby drgnęło. Bp Polak przeprosił, proboszcz pedofil z Tarchomina odsunięty, ma być specjalny delegat episkopatu do spraw ochrony dzieci i szkolenie księży przeciw pedofilii w Kościele. Ale jest też zdanie wypowiedziane przez prymasa Kowalczyka, że w Kościele nie ma odpowiedzialności zbiorowej, tylko indywidualna, więc ksiądz pedofil wysłany na Karaiby przez polski zakon, to nie jest sprawa Kościoła w Polsce, tylko w Dominikanie!
Do tekstu..
Szkoła wycofuje się z parafiady. Kustosz też nie przyjdzie (01-10-2013)
Autor: Agata Kulczycka
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: Małyska
"Wokół tak rozbudowanego programu Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej rozpętała się burza za sprawą sygnału, który trafił do lubelskiej Fundacji Wolności od Religii. - Skontaktowali się z nami rodzice, którzy chcą pozostać anonimowi. Żyją w tym mocno katolickim środowisku i choć są bezwyznaniowi robią to co inni, posyłając dzieci na religię, bo nie chcą podlegać ostracyzmowi. Państwo gwarantuje nam w konstytucji, że szkoła ma być świecka. Nawet jeśli posyłają do niej swoje dzieci rodzice, którzy bardzo wierzą, to jednego światopoglądu nie można narzucać wszystkim - mówi Dorota Wójcik, prezeska zarządu Fundacji Wolności od Religii."
Do tekstu..
Gwałcona żona ma dość (01-10-2013)
Autor: Anna Szulc/(MW)
Źrodło: onet.pl/Newsweek Zgłosił/a: Małyska
"Ingę, naukowca z Gdańska mąż gwałci od ponad dekady. Pierwszy raz zrobił "to" zaraz po ślubie. Pewnego dnia wrócił do domu, włączył mecz. W połowie, gdy nasi zaczęli przegrywać, odwrócił się do Ingi, złapał ją za włosy i rzucił na podłogę. Wtedy jeszcze broniła się. Była w dziewiątym miesiącu ciąży. Agata z Krakowa pierwszy gwałt przeżyła w kuchni, w trakcie przyjęcia, które dla swoich przyjaciół wydał jej mąż. Zgwałcił ją, gdy goście popijali sobie drinki na tarasie".
Do tekstu..
First Cloud Map of a Planet Beyond Our Solar System (01-10-2013)
Źrodło: sciencedaily.com Zgłosił/a: JK
Astronomers using data from NASA's Kepler and Spitzer space telescopes have created the first cloud map of a planet beyond our solar system, a sizzling, Jupiter-like world known as Kepler-7b.
Do tekstu..
Czy ksiądz katecheta uprawiał seks z uczennicą gimnazjum? (01-10-2013)
Autor: Dorota Steinhagen, mam
Źrodło: gazeta.pl Zgłosił/a: Małyska
"- Jakie konsekwencje grożą nauczycielowi, który odbył stosunek z uczennicą drugiej klasy gimnazjum? - zapytała podczas poniedziałkowej sesji rady miasta radna SLD Ewelina Balt. Swoje pytanie skierowała do prezydentów miasta. Potem uszczegółowiła, że chodzi o księdza, który uczy religii w gimnazjum niepublicznym, prowadzonym przez stowarzyszenie, a nie miasto. Chciała też wiedzieć, czy władze miasta wiedzą o tej sprawie, co w związku z tym zrobiły i czy znane są prezydentom inne przypadki takich zdarzeń w częstochowskich szkołach."
Do tekstu..
Rozgrzewka komety stulecia nad Czerwoną Planetą? (01-10-2013)
Autor: Karol Wójcicki
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: Małyska
"Kometa ISON pędzi w stronę Słońca. Dziś zbliżyła się do Marsa. Zanim ukaże się ziemskim astronomom, zbadają ją marsjańskie roboty i pomogą ocenić, czy zasługuje na przydomek komety stulecia".
Do tekstu..
Kieleckie studia kindersztuby: jak się zwracać do rektora i jak się oświadczyć (01-10-2013)
Autor: Krzysztof Łakwa
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: Małyska
"Pierwsze wykłady z zasad savoir-vivre'u dla rozpoczynających studia odbyły się w poniedziałek. - W tym semestrze zaplanowaliśmy pięć godzin - zapowiada prof. Stanisław Adamczak, rektor Politechniki Świętokrzyskiej. I dodaje: - Studenci dowiedzą się, jak zwracać się do wykładowców i władz uczelni, a także m.in. jak prawidłowo napisać różnego rodzaju pisma".
Do tekstu..
David Hubel, Nobel-Winning Scientist, Dies at 87 (30-09-2013)
Autor: Denise Gellene
Źrodło: nytimes.com Zgłosił/a: JK
Dr. David Hubel, who was half of an enduring scientific team that won a Nobel Prize for explaining how the brain assembles information from the eye's retina to produce detailed visual images of the world, died on Sunday in Lincoln, Mass. He was 87.
Do tekstu..
A co jeśli aborcja to zabijanie dzieci? (30-09-2013)
Autor: Slwstr
Źrodło: Pochodne kofeiny Zgłosił/a: liliac
"Niewątpliwie, choćby chcieli pozować na bardzo szlachetnych ludzi, celem prolajfowców jest danie szansy tym dzieciom na doświadczenie tego cierpienia. To realny i ponury aspekt sprawy. Ale są też mniej realne i bardziej groteskowe. Skoro od poczęcia mamy do czynienia z dziećmi, powstaje pytanie, czemu zatrzymać się tylko na zakazie "aborcji eugenicznej"? Czyż nie powinniśmy przyznać ludziom od poczęcia statusu osoby prawnej?"
Do tekstu..
IPCC climate report: human impact is 'unequivocal' (30-09-2013)
Autor: Fiona Harvey
Źrodło: Guardian Zgłosił/a: liliac
"The world's leading climate scientists, who have been meeting in all-night sessions this week in the Swedish capital, said there was no longer room for doubt that climate change was occurring, and the dominant cause has been human actions in pouring greenhouse gases into the atmosphere."
Do tekstu..
Wanda Nowicka o słowach Kai Godek na debacie o aborcji: To mowa nienawiści, tam (30-09-2013)
Autor: Kamil Sikora
Źrodło: NaTemat.pl Zgłosił/a: Małyska
"Rzeczywiście trudno się dziwić, jeżeli zwolennicy represyjnego prawa wobec kobiet ciężarnych cały czas używają wyrażeń o zabijaniu i mordowaniu dzieci, to sam pan rozumie. To jest tak strasznie obraźliwe, niesprawiedliwe i wobec obrońców kobiet, a przede wszystkim nieprawdziwe, że trudno się dziwić, że nadszedł czas, aby takiemu językowi się przeciwstawić. Dość długo zwolennicy represyjnego prawa używali tego języka, ale widać już, że w społeczeństwie nie ma dla tego akceptacji".
Do tekstu..
Larum grają, a za szablę chwycić nie ma komu (30-09-2013)
Autor: Agnieszka Chojnowska
Źrodło: Fahrenheit Zgłosił/a: H.Kruger
O kanonie lektur, czytelnictwie itp. "Miało być o kłamstwach Cala Lightmana, ale przeczytany w ostatnich dniach artykuł o tym, jak to zmienia się kanon lektur gimnazjalnych, a poloniści biją na alarm, zainspirował mnie do przemyśleń innego rodzaju. Zastanawia mnie mianowicie, czy ci poloniści, którzy się w powyższym tekście wypowiadają, są naiwni, czy po prostu zakłamani (może nawet jedynie podświadomie, za sprawą mechanizmu zaprzeczenia). Biją oto na alarm, bo usuwa się z kanonu lektur gimnazjalnych Pana Tadeusza, zastępując go pozycjami fantastycznymi (do wyboru: Sapkowski, Tolkien, Le Guin). Biją, dodajmy, z refleksem szachisty, bo ostatnie zmiany w kanonie lektur wprowadzono w 2008 roku. Widać autorzy artykułu też byli ofiarami edukacyjnej reformy i ze studiów nie wynieśli umiejęt
Do tekstu..
Zajęcia dodatkowe w opolskich przedszkolach. Angielski za religię? (30-09-2013)
Autor: Artur Janowski
Źrodło: nto.pl Zgłosił/a: Małyska
"Radni SLD zaproponowali, aby zamiast religii w miejskich przedszkolach wprowadzić dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, które od tego roku zniknęły. Ratusz twierdzi jednak, że nie ma takiej potrzeby".
Do tekstu..
Pedofile w sutannach. Posłańcy i zesłańcy (29-09-2013)
Autor: Artur Domosławski
Źrodło: polityka.pl Zgłosił/a: ramichael
Księży oskarżanych o nadużycia seksualne od dawna przenoszono do krajów Ameryki Łacińskiej i Afryki. Z dala od oczu przełożonych oddawali się namiętnościom, także tym przestępczym. Praktyka ta dokonuje teraz żywota na małej karaibskiej wyspie.
Do tekstu..
Kapłan, dla którego "średniowiecze się nie skończyło". Kim jest ks. Wo (29-09-2013)
Autor: Michał Wilgocki
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: Małyska
"W piątek Episkopat na konferencji prasowej ogłosił, jak zamierza walczyć z pedofilią w Kościele. Wśród pięciu księży, którzy rozmawiali o pedofilii z dziennikarzami, było czterech wyraźnie skruszonych i obrzydzonych postawią swoich współbraci oraz ksiądz Wojciech Lipka..."
Do tekstu..
Mózg i polityka (29-09-2013)
Autor: Tomasz Herok
Źrodło: Utylitymon Zgłosił/a: liliac
"W The Stone, filozoficznym kąciku internetowego wydania New York Timesa, pojawił się niedawno artykuł pod wiele mówiącym tytułem Bursting the Neuro-Utopian Bubble, czyli "Przekłuwanie neuroutopijnej bańki". Autorem jest niejaki Benjamin Y. Fong z Uniwersytetu w Chicago, zajmujący się na co dzień Freudem i teorią krytyczną. Fong nie może przeboleć, że administracja Obamy postanowiła właśnie wydać w 2014 sto milionów dolarów z budżetu federalnego na Brain Initiative, czyli ambitny projekt wyróżnienia wszystkich obwodów neuronalnych u człowieka. Fong nie podaje, ile pieniędzy ma pójść na pisanie książek o Freudzie, ale można się domyślić, że trochę mniej."
Do tekstu..
How to see quantum gravity in Big Bang traces (29-09-2013)
Autor: Ron Cowen
Źrodło: Nature Zgłosił/a: liliac
"Can a quantum of gravity ever be detected? Two physicists suggest that it can - using the entire Universe as a detector."
Do tekstu..
The Scientific Debate About GM Foods Is Over: They’re Safe (29-09-2013)
Autor: Michael White
Źrodło: Pacific Standard Zgłosił/a: liliac
"Within the scientific community, the debate over the safety of GM foods is over. The overwhelming conclusion is, in the words of the American Association for the Advancement of Science, that “consuming foods containing ingredients derived from GM crops is no riskier than consuming the same foods containing ingredients from crop plants modified by conventional plant improvement techniques.” Major scientific and governmental organizations agree"
Do tekstu..
Poruszający projekt 21-letniej Amerykanki. Zbiera zdjęcia ofiar gwałtu (29-09-2013)
Autor: kow
Źrodło: gazeta.pl Zgłosił/a: liliac
"Project Unbreakable" to fotograficzny blog przedstawiający ofiary przemocy seksualnej. Bohaterki (i nieliczni bohaterowie) opowiadają o swoich traumatycznych doświadczeniach, prezentując na kartkach słowa, które usłyszały od gwałciciela, rodziny i innych osób związanych z danym przypadkiem napastowania (np. policjantów). Osoby na zdjęciach pozostają bezimienne, a słowa napastnika muszą być napisane w cudzysłowie - to jedyny wymóg stojący przed "ocalonymi" (tak określane są ofiary przemocy seksualnej), chcącymi opowiedzieć swoją historię.
Do tekstu..
"Wróg, którego papież zainstalował w swoich ścianach". (29-09-2013)
Autor: Prof. Arkadiusz Stempin
Źrodło: tokfm.pl Zgłosił/a: ramichael
Jest atrakcyjna i zmysłowa, ale nie wyzywająca. Preferuje bardzo kobiece kostiumy, ale nie nosi biżuterii i unika ostrego makijażu. Francesca Immacolata Chaouqui uchodzi za spektakularne odkrycie papieża Franciszka i - jako służebnica Kościoła - pasuje do jego nowej linii.
Do tekstu..
Zabierają lek, dzieci umierają (29-09-2013)
Autor: Joanna Weyna Szczepańska
Źrodło: medonet.pl Zgłosił/a: JK
- To jest hucpa! Hańba dla narodu, który morduje własne dzieci - Zbigniew Wojkowski, ojciec 11-letniego Ludwika z Krakowa nie kryje wzburzenia. Matka chłopca, Lidia Kiersztyn, napisała w tej sprawie list do prezydenta. "Panie Prezydencie, błagam na kolanach o pomoc. Zabierają lek. Dzieci umierają". Ludwik, syn Zbigniewa i Lidii, cierpi na ultrarzadką chorobę genetyczną: mukopolisacharydozę, nazywaną też zespołem Huntera. (...) Półtora roku trwało, zanim Ludwik został objęty terapią elaprase. Powód? Sprzeciw ówczesnego ministra zdrowia Bolesława Piechy twierdzącego, że pieniądze na terapię dzieci z zespołem Huntera to kwoty zmarnowane.
Do tekstu..
Nie ma walki o aborcję, jest walka o władzę (29-09-2013)
Autor: Eliza Michalik
Źrodło: natemat.pl Zgłosił/a: Amai
Posła czy posłankę którzy twierdzą, że nad ustawami dotyczącymi aborcji, praw homoseksualistów czy związków partnerskich będą głosować zgodnie z własnym sumieniem, należałoby natychmiast pozbawić urzędu. Parlamentarzysta powinien tworzyć prawo kierując się aktualnie obowiązującą wiedzą, uznanymi ogólnie zasadami przyzwoitości i w dobrej wierze, tak - by było możliwie uniwersalne i mogło służyć tak samo wszystkim obywatelom, niezależnie od ich przekonań politycznych, wyznawanej wiary, wykształcenia i płci.
Do tekstu..

Archiwum: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]
[11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20]
[21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30]
[31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40]
[41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50]
[51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60]
[61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70]
[71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80]
[81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90]
[91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]
[101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110]
[111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120]
[121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130]
[131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140]
[141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150]
[151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160]
[161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170]
[171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180]
[181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190]
[191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200]
[201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210]
[211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220]
[221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230]
[231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240]
[241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250]
[251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260]
[261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270]
[271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280]
[281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290]
[291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300]
[301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310]
[311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320]
[321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330]
[331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340]
[341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350]
[351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360]
[361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370]
[371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380]
[381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390]
[391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400]
[401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410]
[411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420]
[421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430]
[431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440]
[441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450]
[451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460]


 Wypełnij poniższe pola :
 Adres URL*: 
 Tytuł strony (treści): 
 Autor treści: 
 Źródło/nazwa serwisu: 
 Twój podpis*: 
 Krótki opis: 
 ?
 
:
 
 :
 
  OpenID
 Załóż sobie konto..
Wyszukaj

Wprowadzenie
Indeks artykułów
Książka: Racjonalista
Napisz do nas
Newsletter
Promocja Racjonalisty

Racjonalista w Facebooku
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365