Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
147.139.845 wizyt
Ponad 1060 autorów napisało dla nas 7281 tekstów. Zajęłyby one 28729 stron A4

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Korea Północna zaatakuje
w 2018 r.
w ciągu kilku lat
nie zaatakuje
  

Oddano 3397 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"
Kazimierz Czapiński - Dokąd kler prowadzi Polskę? Laickie mowy sejmowe
Friedrich Nietzsche - Antychryst

Złota myśl Racjonalisty:
Wspólnie żywione wątpliwe domniemania bywają podtrzymywane przez całe lata lub nawet stulecia tylko dlatego, że każdy zakłada, iż ktoś inny zna jakieś dobre powody, aby ich nie kwestionować, więc nikt nie ośmiela się tego uczynić.
Znalezione w sieci
Poniżej znajdują się odesłania do ciekawych materiałów znajdujących się poza naszym portalem - znalezione przez nas i przez Czytelników Racjonalisty. Jeżeli jest w Internecie coś, co Twoim zdaniem znasługuje na uwagę innych (artykuły, opracowania, felietony, wątki na forach itp.) podaj nam ten adres, aby inni też mogli to przeczytać.

 Oto ostatnio dodane linki:
Watykan: ofiary molestowania seksualnego chcą zmian (11-03-2013)
Autor: (PG)
Źrodło: onet.pl Zgłosił/a: ramichael
Amerykańskie ofiary molestowania seksualnego przez księży domagają się odnowy moralnej Kościoła katolickiego. Przedstawiciele stowarzyszenia SNAP, skupiającego osoby poszkodowane przez duchownych, przyjechali do Rzymu, by przy okazji konklawe domagać się zmian w Kościele.
Do tekstu..
Koniec świata według Janusza Rewińskiego (11-03-2013)
Autor: Kaja Malanowska
Źrodło: krytykapolityczna.pl Zgłosił/a: ramichael
Przed zbliżającą się apokalipsą ostrzegł mnie Janusz Rewiński. "W prognozach na temat następcy (papieża) pojawiają się głównie kandydaci z Afryki. I nie ma co ukrywać, ludziom na wsi włosy dęba stają na głowie z obawy, co będzie", mówił w obszernym wywiadzie, którego udzielił braciom Karnowskim.
Do tekstu..
Awantura o kabaret. Czy skecz Limo to "seans nienawiści"? Cały tekst: (11-03-2013)
Autor: matsza
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: Reshca
"Członkowie Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski żądają ukarania TVP 2 za emisję skeczu kabaretu Limo, w którym komicy przedstawiają papieża jako "normalnego faceta" i opowiadają o polskich fanatykach religijnych. - Ja się zastanawiam, co dokładnie tych ludzi obraziło? - komentuje Abelard Giza z Lima."
Do tekstu..
Ile mamy płci w naturze i co płeć determinuje Życie seksualne pierwotniaków (11-03-2013)
Autor: Jacek Kubiak
Źrodło: polityka.pl Zgłosił/a: ramichael
Sejmowa debata o związkach partnerskich pokazała, że posłowie nie mają pojęcia o podstawach biologii. Zgodnie z naturą, na którą często się powołują, niektóre gatunki mogą mieć nawet i 100 płci.
Do tekstu..
O Polkę niepodległą! (11-03-2013)
Autor: Magdalena Środa
Źrodło: wprost.pl Zgłosił/a: ramichael
Biedny ten nasz orzeł - myślę sobie - niby taki dumny, a zawsze w rękach albo wrzeszczącej męskiej młodzieży, albo milczących weteranów. Między hucpą a klęską.
Do tekstu..
A Gender-bender Colored Cardinal (10-03-2013)
Autor: TIM WALL
Źrodło: http://news.discovery.com/ Zgłosił/a: Grey
Ptak, który na połowę ciała męską a połowę żeńską
Do tekstu..
Posłowie PiS złożyli wniosek o ukaranie TVP2 za występ kabaretu LIMO (10-03-2013)
Autor: (meg)
Źrodło: RadioMaryja.pl; WP.P Zgłosił/a: slik
Wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o ukaranie TVP2 za nadawanie programów antykatolickich i poniżających osoby starsze złożyli posłowie PiS z Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski - podało Radio Maryja na swojej stronie internetowej. Wniosek dotyczy programu kabaretowego z cyklu "Tylko dla dorosłych", jaki TVP2 wyemitowała w piątek wieczorem i w którym wystąpił kabaret LIMO.
Do tekstu..
Koniec zasłaniania się immunitetem poselskim w sądzie? Zdecyduje Trybunał. (10-03-2013)
Autor: jk
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: Iwan Denisowicz
Czy poseł może unikać procesu, zasłaniając się w sądzie immunitetem? Wkrótce rozstrzygnie to Trybunał Konstytucyjny - dowiaduje się "Wprost". Trybunał będzie rozpatrywał skargę Jana Krzysztofa Bieleckiego w tej sprawie. Szykuje się przełom?
Do tekstu..
Ekoterroryści kontra idioci (10-03-2013)
Autor: Rafał Drzewiecki
Źrodło: forsal.pl Zgłosił/a: Unulfo
"Każda, nawet najszersza droga ma swój koniec w lasach, górach czy nad morzem. A gdy ich nie będzie, to po co mi ta droga..."
Do tekstu..
Polowanie na albinosów (10-03-2013)
Autor: Robert Stefanicki
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: Reshca
"Choć rząd Tanzanii obiecywał walkę z tym zjawiskiem, "biali Murzyni" są wciąż mordowani. Bo ich organy służą do sporządzania kosztownych talizmanów."
Do tekstu..
Heller: Niepojmowalna pojmowalność wszechświata (09-03-2013)
Autor: Adam Adamczyk
Źrodło: http://atezy.blogspot.com Zgłosił/a: Kajtek91
Sprawozdanie z niedawnego wykładu ks. prof. Michała Hellera "Matematyczny Wszechświat: Niepojmowalna pojmowalność wszechświata".
Do tekstu..
Kontrowersyjny łosoś AquAdvantage (09-03-2013)
Autor: Wojciech Zalewski
Źrodło: GMObiektywnie Zgłosił/a: liliac
"Czym jest genetycznie modyfikowany łosoś AquAdvantage? Do genomu tego zwierzęcia wprowadzono dodatkową kopię genu kodującego hormon wzrostu. Skopiowany został z odmiany łososia pacyficznego - czawyczy. Wprowadzony transgen zawiera również krótką sekwencję DNA - promotor ("włącznik") z węgorzycy, dzięki czemu hormon wzrostu produkowany jest stale, a nie jak u konwencjonalnego łososia tylko w lecie. Modyfikacja łososia spowodowała, że osiąga on rozmiary "dorosłego" osobnika w 16-28 miesięcy, podczas gdy konwencjonalnym łososiom zabiera to 36 miesięcy. Transgeniczna ryba zatrzymuje swój wzrost w momencie osiągnięcia typowych rozmiarów dla tego gatunku"
Do tekstu..
Dziennikarze utwierdzają nas w przekonaniu, że kobiet nie warto słuchać (09-03-2013)
Autor: Piotr Pacewicz
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: Iwan Denisowicz
W artykułach i materiałach na "najpoważniejsze tematy" ? polityka, gospodarka, świat - kobiet jest tylko 15 procent. W porannej publicystyce radiowej i telewizyjnej ? 9 procent! Kobiety występują w mediach najczęściej jako anonimowe uczestniczki zdarzeń albo żywe ilustracje społecznych tematów.
Do tekstu..
Czytelnictwo Polaków w 2012 r. – wyniki badań (09-03-2013)
Zgłosił/a: czarny_kot
Biblioteka Narodowa przedstawia wyniki badania "Społeczny zasięg książki w Polsce w 2012 r.", będące publikowanym co dwa lata raportem o stanie czytelnictwa w naszym kraju.
Do tekstu..
How many fatalities has acupuncture caused? And are acupuncturists in denial? (09-03-2013)
Autor: Edzard Ernst
Źrodło: http://edzardernst.com Zgłosił/a: Dariusz Jamrozowicz
Świetny teksy o szkodliwości akupunktury wraz odpowiedziami autora na posty czytelników.
Do tekstu..
Prof. Bartoś o zakonie Matki Teresy: Nie pomagały chorym. Napawały się własną do (09-03-2013)
Zgłosił/a: mieczysławski
- Te siostry nie pomagały chorym i umierającym. Miały tylko być, modlić się, asystować przy umierających - powiedział prof. Tadeusz Bartoś o misjonarkach miłości. Jak donoszą kanadyjscy naukowcy, założycielka tego zakonu, Matka Teresa z Kalkuty, trzymała miliony dolarów pomocy charytatywnej na tajnych kontach. A w tworzonych przez nią przytułkach panowały skandaliczne warunki. - Mamy przekręcony świat. Czcimy i uwielbiamy tych, którzy robią rzeczy na pokaz. A ci, którzy robią konkretne rzeczy, są traktowani jak wyrzutki - mówił prof. Bartoś. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13516396,Naukowcy_obalaja_mit_Matki_Teresy__Tajemnicze_konta.html#TRrelSST - Biorąc pod uwagę oszczędne gospodarowanie Matki Teresy, można zapytać: gdzie są miliony dolarów pozyskane przez jej fundacj
Do tekstu..
The father of all men is 340,000 years old (09-03-2013)
Autor: Colin Barras
Źrodło: newscientist.com Zgłosił/a: JK
"Albert Perry carried a secret in his DNA: a Y chromosome so distinctive that it reveals new information about the origin of our species. It shows that the last common male ancestor down the paternal line of our species is over twice as old as we thought."
Do tekstu..
Nie czytamy. Naród głupieje (08-03-2013)
Autor: Małgorzata I. Niemczyńska
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: JK
"Ponad 60 proc. Polaków nie miało w 2012 roku styczności z żadną książką. Do nieczytania nie wstydzą się już przyznawać nawet ludzie po studiach. Internet oducza nas koncentracji. Oto wyniki najnowszych badań - publikujemy je jako pierwsi."
Do tekstu..
Dziewczynka błaga o ratunek przed obrzezaniem (08-03-2013)
Autor: kgm/dzieci.pl
Źrodło: dzieci.pl Zgłosił/a: Reshca
"Wstrząsający list 11-letniej Gambijki, w którym błaga o ratunek przed obrzezaniem, ma pomóc w zatrzymaniu tego procederu wśród afrykańskich dziewcząt. 11-latka zdecydowała się napisać do brytyjskiej fundacji Equality Now, w momencie gdy dowiedziała się, że jej starsza, 12-letnia siostra została obrzezana przez ciotki i babcię w rodzinnej Gambii."
Do tekstu..
Czego Twoja kobieta nie wie o kosmetykach? (08-03-2013)
Autor: Piotr Kupś
Źrodło: To nie przejdzie Zgłosił/a: czarny_kot
Rynek kosmetyków to świetnie prosperująca maszyna sprzedaży, przynosząca producentom krociowe zyski. Tylko w Polsce, rynek kosmetycznego handlu detalicznego osiągnął w 2008 roku wartość 5,7 mld euro, a analitycy już wtedy wróżyli mu stabilny wzrost na poziomie 4 % rocznie. Według tych samych badań, przemysł kosmetyczny jest jednym z najbardziej odpornych na ogólnoświatowy kryzys.
Do tekstu..
Ksiądz do rodziców: "Karcenia chłopcu nie żałuj. Uderzysz, nie umrze (08-03-2013)
Autor: Katarzyna Reizer
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: ramichael
O kieszonkowych demonach, potteromanii i piekielnym kotku Hello Kitty, mamiącym umysły i rozbudzającym dziecięcą sferę seksualną, usłyszeli rodzice od ks. dr. Marka Wasąga podczas wywiadówki w Myczkowie.
Do tekstu..
Peter Turkson, kandydat na papieża, straszy antyislamskim filmem (08-03-2013)
Autor: Marcin Bartnicki
Źrodło: wp.pl Zgłosił/a: greg
"W najbliższych latach Europa, jaką znamy, przestanie istnieć"
Do tekstu..
Rosjanie odkryli "niezidentyfikowane formy życia" (08-03-2013)
Autor: mm/rs
Źrodło: tvnmeteo.tvn24.pl Zgłosił/a: Reshca
"Rosyjscy naukowcy wierzą, że odkryli nowe formy życia. Były ukryte przed światem w jeziorze głęboko pod lodem Antarktydy. Nikt nie miał do nich dostępu przez miliony lat. "
Do tekstu..
Wszyscy jesteśmy gejami (07-03-2013)
Autor: Edwin Bendyk i Jacek Żakowski
Źrodło: polityka.pl Zgłosił/a: Iwan Denisowicz
"W Sejmie homoseksualiści powinni siedzieć w ostatniej ławie. Albo nawet dalej. Za murem". Gdyby powiedział to kibol albo ideolog radiomaryjnej prawicy, można by machnąć ręką. Ale te słowa wygłosił Lech Wałęsa - noblista, ikona Solidarności i globalny symbol pokojowej walki o wolność. Trzeba odpowiedzieć.
Do tekstu..
Jak nie urok to… wirusy (07-03-2013)
Autor: Sporothrix
Źrodło: Sporothrix Zgłosił/a: liliac
"Mylenie grypy z przeziębieniami zdarza się dość często. Mniej często, jak sądzę, można spotkać się ze stwierdzeniami, że grypa i tzw. grypa żołądkowa to to samo albo przynajmniej coś zbliżonego. Ten sam wirus może? I warto polecać szczepionki przeciwgrypowe celem zapobiegania grypom żołądkowym?"
Do tekstu..
Six pioneering female scientists you’ve probably never heard of… (07-03-2013)
Autor: smithsonianscience.com
Źrodło: smithsonianscience.com Zgłosił/a: liliac
"March is Women's History Month and to honor it Smithsonianscience.com presents six images of women scientists selected from the Smithsonian Institution Archvies's Flicker photoset Women in Science. This online database features photos documenting women scientists and engineers from around the world, most of whom were pioneers in their respective fields, or were the first women to receive advanced graduate degrees in their discipline."
Do tekstu..
Manowce normatywnej biologii (07-03-2013)
Autor: Pochodne kofeiny
Źrodło: Pochodne kofeiny Zgłosił/a: liliac
"...argument Bendyka i Żakowskiego, oprócz tego, że myli się co do źródeł altruizmu, zupełnie nijak się ma do lesbijek i gejów. Choć istnieją teoretycznie sensowne teorie ewolucyjnego wyjaśnienia homoseksualizmu, na przykład bazujące na doborze krewniaczym, to tak naprawdę, ewolucyjne korzenie tego zjawiska są wciąż skryte w mroku niewiedzy. Ale co z tego? Nawet gdyby homoseksualizm okazał się ewolucyjną "aberracją" (choć pojęcie to, z ewolucyjnego punktu widzenia jest praktycznie pozbawione sensu), czy to mogłoby być przesłanką do innego traktowania lesbijek i gejów?"
Do tekstu..
"System terroru" w klasztornym internacie. Raport o elitarnej szkole (07-03-2013)
Autor: //gak
Źrodło: tvn24.pl Zgłosił/a: Reshca
"W internacie klasztoru Ettal w Bawarii stosowano wobec uczniów przemoc, a także wykorzystywano ich seksualnie - napisał w czwartek niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung", powołując się na wyniki raportu, opracowanego na zlecenie władz klasztoru. "
Do tekstu..
Arabska Wiosna - szanse i zagrożenia. Bliski Wschód po dwóch latach od wybuchu r (07-03-2013)
Autor: wp.pl
Źrodło: wp.pl Zgłosił/a: Piątkowski
Gdy na początku 2011 r. część świata arabskiego pogrążyła się w chaosie społecznych niepokojów i rewolucji, przyjęło się na Zachodzie postrzegać te zmiany z dużą nadzieją. Wiązało się to głównie z samym charakterem protestów i postulatami demonstrantów, odwołującymi się do demokracji, wolności oraz podstawowych praw człowieka.
Do tekstu..
Prosto w oczy (07-03-2013)
Autor: Armand Ryfiński
Źrodło: blog.pl Zgłosił/a: jarekland
Relacje Państwo - Kościół wyglądają tak: Kościół od nas bierze grunty, budynki, pieniądze, a my w zamian dajemy Kościołowi nieruchomości, świadczenia, ulgi, pieniądze i wpływy.
Do tekstu..

Archiwum: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]
[11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20]
[21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30]
[31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40]
[41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50]
[51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60]
[61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70]
[71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80]
[81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90]
[91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]
[101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110]
[111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120]
[121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130]
[131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140]
[141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150]
[151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160]
[161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170]
[171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180]
[181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190]
[191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200]
[201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210]
[211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220]
[221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230]
[231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240]
[241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250]
[251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260]
[261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270]
[271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280]
[281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290]
[291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300]
[301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310]
[311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320]
[321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330]
[331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340]
[341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350]
[351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360]
[361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370]
[371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380]
[381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390]
[391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400]
[401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410]
[411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420]
[421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430]
[431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440]
[441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450]
[451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460]


 Wypełnij poniższe pola :
 Adres URL*: 
 Tytuł strony (treści): 
 Autor treści: 
 Źródło/nazwa serwisu: 
 Twój podpis*: 
 Krótki opis: 
 ?
 
:
 
 :
 
  OpenID
 Załóż sobie konto..
Wyszukaj

Wprowadzenie
Indeks artykułów
Książka: Racjonalista
Napisz do nas
Newsletter
Promocja Racjonalisty

Racjonalista w Facebooku
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365