Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.753.674 wizyty
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 370 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
"Przedziwne, że ludzie gotowi są sprzedać nie temu, kto najwięcej daje, tylko temu kto najwięcej obiecuje."
Znalezione w sieci
Poniżej znajdują się odesłania do ciekawych materiałów znajdujących się poza naszym portalem - znalezione przez nas i przez Czytelników Racjonalisty. Jeżeli jest w Internecie coś, co Twoim zdaniem znasługuje na uwagę innych (artykuły, opracowania, felietony, wątki na forach itp.) podaj nam ten adres, aby inni też mogli to przeczytać.

 Oto ostatnio dodane linki:
Dwadzieścia lat temu jest dziś (21-12-2013)
Autor: szprota
Źrodło: szprotest Zgłosił/a: liliac
"Jakiekolwiek zaostrzanie ustawy godzi przede wszystkim w status kobiet niezamożnych. To one zostaną w małej społeczności, narażone na ostracyzm towarzyski, pogardę rodziny i marną pracę. To one najpierw będą się wstydziły pójść do ginekologa, a potem do apteki. To one nie odłożą pieniędzy, by wyjechać na zabieg. I jakkolwiek w dużych miastach też mamy samotne matki z marną pracą, przecież jednak mają o tę jedną rzecz więcej: anonimowość. Mogą przynajmniej pojechać do lekarza w innej dzielnicy, a sąsiedzi zainteresują się nimi raczej dopiero, gdy zaczną rażąco zaniedbywać dzieci."
Do tekstu..
Distant planet weighed using clues from starlight (21-12-2013)
Autor: Alexandra Witze
Źrodło: Nature Zgłosił/a: liliac
"Researchers have weighed a planet orbiting a distant star by measuring the starlight passing through its atmosphere. The technique could accelerate the hunt for Earth-like worlds. (...) The atmosphere acts as a filter, changing the spectrum of the light. But the filtering effect is different at different altitudes, and it depends on conditions such as atmospheric pressure, temperature and the gravitational pull of the planet. De Wit worked through the equations and showed that while the planet is transiting in front of it, the star's spectrum contains information about most of these factors. That leaves mass (which is related to the gravitational pull) as the only unknown, which can be calculated from the other parameters"
Do tekstu..
Uganda: Nawet dożywocie za kontakty homoseksualne. "Najgorsza ustawa na świ (21-12-2013)
Zgłosił/a: mieczysławski
Parlament Ugandy uchwalił wczoraj ustawę, w której jest zapis o karze dożywotniego więzienia za niektóre rodzaje aktów homoseksualnych. Obrońcy praw człowieka krytykują tę ustawę jako "najgorszą na świecie". Przepisy - choć ciężko w to uwierzyć - i tak zostały złagodzone. Wcześniej homoseksualistom za seks groziła kara śmierci.
Do tekstu..
Poród na plebanii (21-12-2013)
Autor: Joanna Podgórska
Źrodło: polityka.pl Zgłosił/a: Małyska
"Ksiądz Mariusz G. poznał dziewczynę podczas rekolekcji. Nawiązali romans, kobieta zaszła w ciążę. Poród odbywał się na plebanii. Mimo, że kobieta krwawiła i prosiła o wezwanie karetki, ksiądz nie reagował. Słuchał muzyki w sąsiednim pokoju. Dziecko nie przeżyło porodu. Prokuratura prowadziła śledztwo z art. 160, mówiącego o narażeniu człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Śledztwo zostało umorzone ze względu na brak danych uzasadniających podejrzenie popełnienia przestępstwa i niestwierdzenie znamion czynu zabronionego. Śledczy nie byli pewni, czy płód jest człowiekiem..."
Do tekstu..
Poseł PO: Panie musiały przyjechać na komisję zamiast zajmować się... (21-12-2013)
Autor: mil
Źrodło: gazeta.pl Zgłosił/a: E-Day
Innymi słowy, nieco bardziej elegancka forma stosowanego zwykle "Baby do garów".
Do tekstu..
Katarzyna Bratkowska: 24 grudnia usunę ciążę [wywiad] (20-12-2013)
Autor: Krzysztof Majak
Źrodło: natemat.pl Zgłosił/a: ramichael
- 24 grudnia, czyli w wigilię żeby było weselej, zamierzam przerwać ciążę, a jest bardzo wiele sposobów abym to zrobiła - mówi w rozmowie z naTemat Katarzyna Bratkowska, która przed kilkoma dniami oświadczyła, że jest w ciąży. - A co? Przyjdzie policja i mnie zaaresztuje? Sprawdzi mnie? - pyta retorycznie Bratkowska, która od lat walczy o prawa kobiet.
Do tekstu..
Bomba onkologiczna ante portas (20-12-2013)
Autor: Jacek Fijuth
Źrodło: eonkologia.pl Zgłosił/a: liliac
"Czeka nas bomba onkologiczna w wyniku starzenia się społeczeństwa ostrzega w rozmowie z portalem eOnkologia.pl prof. Jacek Fijuth, wiceprzewodniczący Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Onkologicznego"
Do tekstu..
Naukowe podsumowanie roku 2013 (20-12-2013)
Autor: Rafał Marszałek
Źrodło: nic prostszego Zgłosił/a: liliac
Największe sukcesy i porażki nauki światowej tego roku - podsumowanie magazynu "Science".
Do tekstu..
Upadłe kolosy (20-12-2013)
Autor: Monika Płatek
Źrodło: feministka.org Zgłosił/a: ramichael
Kodeks karny dotyczy wszystkich. Osób wierzących w rozmaitych bogów, służących interesom rożnych kościołów, agnostyków i ateistów. Konstytucja wymaga więc, by tu, wzbić się na neutralność. Tymczasem efekt prac Komisji kodyfikacyjnej w zakresie regulacji praw reprodukcyjnych zgodny jest z wolą kościoła katolickiego. Nie zaprzeczam, że odpowiada i aksjologii członków Komisji. Twierdzę jednak, że lekceważy życie, zdrowie i prawa reprodukcyjne kobiet, co również zagraża prawidłowemu rozwojowi ciąży i płodów.
Do tekstu..
Pogarda i okrucieństwo (20-12-2013)
Autor: Joanna Podgórska
Źrodło: polityka.pl Zgłosił/a: Małyska
"Trzeba być całkowicie pozbawionym empatii, by w sytuacji kobiet zmuszanych do rodzenia, gdy ciąża zagraża ich życiu, albo będących ofiarami gwałtu, zobaczyć "etyczną doskonałość". Takie kobiety nie budzą współczucia abp. Michalika; jakby nie widział w nich człowieka, a jedynie pokrowiec na dziecko poczęte czy inkubator. "Moralny krzyż" dostrzega on gdzie indziej, mianowicie w sytuacji zarodków, powstałych podczas procedury in vitro."
Do tekstu..
Krokodyl narzędziowiec – czemu nie? (19-12-2013)
Autor: bborczyk
Źrodło: bborczyk.wordpress.com Zgłosił/a: liliac
"Gdyby ktoś pokusił się stworzenie rankingu najbardziej pomysłowych zwierząt krokodyle zajęłyby w nim dość odległą pozycję. Respekt jaki względem nich można odczuwać bierze się raczej z uznania dla ich uzębionej paszczy niż szczególnych walorów intelektualnych. Okazuje się jednak, że ich masywna czaszka uzbrojona w najeżone zębami szczęki może skrywać całkiem sprytny rozumek."
Do tekstu..
„Opowieść podręcznej” po polsku (19-12-2013)
Autor: Cezary Michalski
Źrodło: krytykapolityczna.pl Zgłosił/a: ramichael
Polscy katolicy polityczni, w których umysłach "zemsta Boga" dawno już zastąpiła chrześcijaństwo, postawili sobie za cel stworzenie w Polsce Gileadu, gdzie władza będzie należeć do biskupów sprawujących ją za pośrednictwem ludzi wydelegowanych przez siebie do rządu, kobieta będzie w tym świecie rzeczą, a racją jej istnienia stanie się udział w poczęciu i urodzenie dziecka. Dowodem na to, że nie mamy do czynienia z dystopią, są prace Komisji Kodyfikacyjnej przy ministrze sprawiedliwości (w rządzie "liberalnego" Donalda Tuska i "liberalnej" Platformy). Prace nad wprowadzeniem takich zmian w polskim kodeksie karnym, w konsekwencji których nie tylko embrion, ale nawet zarodek i zygota staną się człowiekiem poczętym (tylną furtką kodeksu karnego, nawet bez zm
Do tekstu..
Gender i polityka, ale ta prawdziwa (19-12-2013)
Autor: Agnieszka Graff
Źrodło: krytykapolityczna.pl Zgłosił/a: ramichael
Nagonka na gender nie jest żadnym nieporozumieniem. To przejaw porozumienia między nową nacjonalistyczną prawicą a hierarchią Kościoła katolickiego.
Do tekstu..
Tłok na prawicy (19-12-2013)
Autor: Magdalena Środa
Źrodło: wprost.pl Zgłosił/a: ramichael
Jarosław Gowin mi zaimponował. Z dawnego salonowo-medialnego polityka stał się politykiem prowincjonalno-objazdowym i na tyle odważnym, by założyć własną partię. A wyglądał raczej na kogoś, kto nie lubi opuszczać salonów i nie lubi ryzyka samodzielności. Dzięki Gowinowi na prawicy zrobił się prawdziwy tłok. Jest tam bowiem wiele partii realnych, takich jak PO, PSL, PiS, Solidarna Polska, i wiele potencjalnych, bo - jak sądzę - jest wielu mężczyzn, których rozpierają ambicje władzy i przekonanie, że o nią łatwo. No bo łatwo. Nie trzeba pisać programów, deklarować żadnych reform czy zmian: wystarczy głośno bronić tego, co było, czyli jakiejś wybiórczej Tradycji, jakiejś wymyślonej Polski czy polskości, Rodziny, a także zważać na hierarchów (Kościół to jeszcze ciągle potężna siła
Do tekstu..
Virgin Birth: not so rare, after all (19-12-2013)
Autor: Robert T. Gonzalez
Źrodło: io9.com Zgłosił/a: JK
Nearly 1 percent of young women who became pregnant in a recent U.S. study claimed to have done so as virgins, according to findings published in the Christmas edition of the British Medial Journal.
Do tekstu..
Szanowny Panie Ministrze! (19-12-2013)
Autor: Jan Hartman
Źrodło: polityka.pl Zgłosił/a: Małyska
"Ewentualność zachodzenia powiązań Ministerstwa Sprawiedliwości z Opus Dei i umożliwiania tej organizacji wywierania wpływu na polski rząd i polskie prawo jest przeto nie do zaakceptowania z dwóch powodów. Po pierwsze ze względu na to, że jest to organizacja obca i służąca obcemu państwu, w dodatku noszącemu cechy monarchii absolutnej, a więc ustroju całkowicie obcego etyczności konstytucyjnej Rzeczpospolitej Polskiej, która weszła na drogę demokracji, wolności i równości, a po drugie dlatego, że państwu polskiemu nie wolno wplatać w narodowy system prawny praw ani przekonań żadnego z wyznań, gdyż żadna religia ani żaden światopogląd, na przykład ateistyczny albo katolicki, nie jest legalnym źródłem prawa w Rzeczypospolitej Polskiej."
Do tekstu..
Zapalniczka i zimne ognie (18-12-2013)
Autor: Kuba Grom
Źrodło: Nowa Alchemia Zgłosił/a: liliac
"Na sylwestra, na święta, dla zabawy. W noc ciemną bierzemy do ręki pałeczki zimnych ogni i zapalamy, na przykład zapalniczką. Ale nie zawsze zauważamy że zapalenie zapalniczki i zapalenie zimnych ogni, ma ze sobą coś wspólnego."
Do tekstu..
Kaleki umysł (18-12-2013)
Autor: Slwstr
Źrodło: Pochodne kofeiny Zgłosił/a: liliac
"Rzeczpospolita opublikowała fragment wywiadu-rzeki z jedną z czołowych postaci polskiego Kościoła, człowieka nienawidzącego księdza Lemańskiego za zbytnią miłość do Żydów, ale zdecydowanie mniej nienawidzącego innych kapłanów za zbytnią miłość do dzieci. Wywiad ten pokazuje niestety jak nisko moralnie i intelektualnie stoją przywódcy polskiego kleru. Nawet w tym krótkim fragmencie jest tyle strasznych, nieprawdziwych rzeczy, że pozwoliłem sobie wybrać tylko małą ich część do skomentowania, a i tak zebrało się tego sporo. W każdym razie, nie trudno zrozumieć, czemu ci ludzie nie wstydzą się robić tego co robią (nagonka na gender, świadome wspieranie dyskryminacji LGBT, chroniczne i patologiczne okazywanie niechęci do obowiązywania demokratycznych zasad ustrojowych etc). Zacznijmy
Do tekstu..
Kuria: Watykan odrzucił odwołanie ks. Wojciecha Lemańskiego ws. probostwa (18-12-2013)
Autor: (db)
Źrodło: wp.pl; PAP Zgłosił/a: slik
Watykan odrzucił odwołanie ks. Wojciecha Lemańskiego w sprawie usunięcia go z urzędu proboszcza parafii w Jasienicy - podała Kuria Biskupia Warszawsko-Praska. Kuria ogłosiła, że tego dnia otrzymała dekret Kongregacji ds. Duchowieństwa z 18 grudnia w tej sprawie. Podkreśliła, że w uzasadnieniu dekretu napisano: "Zarówno z punktu widzenia formalnego, jak i rzeczowego, stwierdzono zasadność motywacji co do procedury usunięcia z urzędu ks. Wojciecha Lemańskiego".
Do tekstu..
Rewolucja w imię tradycji (18-12-2013)
Autor: Magdalena Środa
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: ramichael
W Polsce toczy się rewolucja obyczajowa w imię obrony tradycyjnych wartości. Ilość newsów na temat rewolucyjnych obyczajów politycznych "elit" jest zaiste ogromna. Oto agent Tomek używa wulgarnego języka oraz gróźb wobec męża kobiety, którą uważa za swoją partnerkę. Agent Tomek jest z całą pewnością - jak cały PiS - przeciwnikiem związków partnerskich, jak również radykalnym obrońcą tradycyjnej rodziny.
Do tekstu..
Wyznania Bez Związku (18-12-2013)
Autor: Eliza Michalik
Źrodło: NaTemat.pl Zgłosił/a: Małyska
"To, że wiceminister sprawiedliwości, który w komisji kodyfikacyjnej gra pierwsze skrzypce, opublikował wywiad rzekę z arcybiskupem Hoserem i jest członkiem zespołu ekspertów Episkopatu ds. bioetycznych Nie Ma Związku z tym, że rząd przykłada rękę do projektów cofających nas mentalnie do czasów kontrreformacji i czyniących kobiety obywatelkami już nie drugiej, a zwyczajnie ostatniej kategorii. W ogóle życie jest bez związku."
Do tekstu..
Wrocławski ksiądz oskarżony o pedofilię i oszustwo (17-12-2013)
Autor: Tomasz Pajączek
Źrodło: onet.pl Zgłosił/a: slik
Wrocławska prokuratura zarzuca księdzu Pawłowi K. seksualne wykorzystywanie trzech nieletnich chłopców. Duchowny jest także oskarżony o posiadanie dziecięcej pornografii oraz oszustwo. Grozi mu 12 lat więzienia. Ksiądz Paweł K. został zatrzymany przez policję rok temu - po tym jak na kilka dni zameldował się w hotelu "Wrocław" wraz z trzynastolatkiem. O sprawie policję powiadomiła dyrekcja hotelu.
Do tekstu..
Gender prowadzi do pedofilii? Dr Joanna Roszak: to absurdalny zarzut (17-12-2013)
Autor: Jacek Gądek
Źrodło: onet.pl Zgłosił/a: slik
Gender prowadzi do pedofilii? - To zarzut absurdalny i wynikający z niewiedzy oraz z paraliżującego umysł lęku przed nieznanym. A także z nieumiejętności radzenia sobie ze zmianami społecznymi - oraz problemami w samym Kościele Katolickim - odpowiada dr Joanna Roszak.
Do tekstu..
Wątroba Jamesa Bonda (17-12-2013)
Autor: Rafał Marszałek
Źrodło: nic prostszego Zgłosił/a: liliac
"eden z najbardziej prestiżowych medycznych periodyków na świecie, British Medical Journal (BMJ), ma bardzo zacną tradycję sięgającą 30 lat wstecz. Co roku w okresie świąteczno-noworocznym publikuje numer specjalny poświęcony badaniom o tematyce niekonwencjonalnej i nieco lżejszej niż większość typowych artykułów publikowanych przez ten tygodnik - ale o nie mniej solidnych naukowych podstawach. W tym roku BMJ publikuje pracę, której celem jest analiza zachowań i zwyczajów Komandora w służbie Jej Królewskiej Mości, Jamesa Bonda. Badanie oparte jest na lekturze wszystkich czternastu powieści Iana Fleminga, opisujących dzieje słynnego agenta"
Do tekstu..
Stupor (17-12-2013)
Autor: Monika Płatek
Źrodło: feministka.org Zgłosił/a: ramichael
Stupor. Stupor czyli osłupienie. Trwał przez chwilę. Wpadłam w stupor, gdy wice-minister sprawiedliwości Wojciech Węgrzyn, stwierdził 16 grudnia 2013, że przygotowany przez Komisję Kodyfikacyjną Prawa Karnego, przy Ministrze Sprawiedliwości projekt Ustawy o zmianie kodeksu karnego, to nic innego jak zbiór niewiążących, luźnych poglądów członków Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego (sic!). Luźne poglądy? Wolne żarty i szczyt lekceważenia dla członków Komisji Kodyfikacyjnej.
Do tekstu..
Błękitny plastikowy samolocik (17-12-2013)
Autor: Jakub Janiszewski
Źrodło: krytykapolityczna.pl Zgłosił/a: ramichael
Edukacja seksualna, tak samo jak każda inna działka szkolnictwa, nie może być zakładnikiem niczyjego wizerunku. W pewnym sensie to taka sama dziedzina wiedzy jak geografia czy chemia i tylko ktoś szalenie pogubiony mógłby utożsamiać ją z zachęcaniem przedszkolaków do seksu lub przyuczaniem nastolatków do pozycji seksualnych.
Do tekstu..
Polska prokuratura: "polskie obozy" nie znieważają. Protest: bezsilnoś (17-12-2013)
Autor: nsz/r
Źrodło: tvn24.pl, PAP Zgłosił/a: JK
Dyrektorzy muzeów na terenach byłych niemieckich obozów skrytykowali w poniedziałek stołeczną prokuraturę, która uznała, że zwrot "polskie obozy zagłady" nie znieważa narodu polskiego. W oświadczeniu zaapelowali o pomoc w zwalczaniu tego stwierdzenia. Oświadczenie podpisali dyrektorzy muzeów, które obejmują tereny byłych niemieckich obozów koncentracyjnych i zagłady: Auschwitz, Bełżec, Sobibór, Treblinka, Kulmhof, Stutthof w Sztutowie, Gross-Rosen w Rogoźnicy oraz na Majdanku, a także sekretarz Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej.
Do tekstu..
Nowy gatunek tapira (17-12-2013)
Autor: Jeremy Hance
Źrodło: mongabay.com Zgłosił/a: Roman Jankowski
Nowy gatunek megafauny w Am.Pd.
Do tekstu..
Surowsze kary za aborcję? MS się tłumaczy: To tylko "dokumenty będące poglą (16-12-2013)
Autor: wg, PAP
Źrodło: tokfm.pl Zgłosił/a: ramichael
Resort sprawiedliwości nie zamierza przywracać wnioskowego trybu ścigania gwałtu, nie planuje również zmian w karach za aborcję - zapewnił wiceminister Wojciech Węgrzyn. Dodał, że Komisja Kodyfikacyjna przedstawiła takie propozycje, ale minister sprawiedliwości nie skorzystał z nich.
Do tekstu..
Bertrand Russell on individualism and self-control (16-12-2013)
Autor: Clare Carlisle
Źrodło: theguardian.com Zgłosił/a: JK
Bertrand Russell - part 5: Sometimes the religious are called to do socially unethical things. Russell approved of there being such an escape from conventional morality
Do tekstu..

Archiwum: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]
[11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20]
[21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30]
[31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40]
[41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50]
[51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60]
[61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70]
[71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80]
[81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90]
[91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]
[101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110]
[111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120]
[121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130]
[131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140]
[141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150]
[151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160]
[161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170]
[171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180]
[181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190]
[191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200]
[201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210]
[211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220]
[221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230]
[231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240]
[241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250]
[251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260]
[261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270]
[271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280]
[281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290]
[291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300]
[301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310]
[311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320]
[321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330]
[331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340]
[341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350]
[351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360]
[361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370]
[371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380]
[381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390]
[391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400]
[401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410]
[411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420]
[421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430]
[431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440]
[441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450]
[451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460]


 Wypełnij poniższe pola :
 Adres URL*: 
 Tytuł strony (treści): 
 Autor treści: 
 Źródło/nazwa serwisu: 
 Twój podpis*: 
 Krótki opis: 
 ?
 
:
 
 :
 
  OpenID
 Załóż sobie konto..
Wyszukaj

Wprowadzenie
Indeks artykułów
Książka: Racjonalista
Napisz do nas
Newsletter
Promocja Racjonalisty

Racjonalista w Facebooku
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365