Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.650.424 wizyty
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 360 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
Jeśli Benedykt XVI uważa, że naukowy opis antropogenezy jest do pogodzenia z doktryną Kościoła katolickiego, to powinien uznać, że częściowe "odłączenie się" w gatunku ludzkim seksualności od płodności urzeczywistniło określony plan Boga.
Znalezione w sieci
Poniżej znajdują się odesłania do ciekawych materiałów znajdujących się poza naszym portalem - znalezione przez nas i przez Czytelników Racjonalisty. Jeżeli jest w Internecie coś, co Twoim zdaniem znasługuje na uwagę innych (artykuły, opracowania, felietony, wątki na forach itp.) podaj nam ten adres, aby inni też mogli to przeczytać.

 Oto ostatnio dodane linki:
No to jak w końcu, znaleźliśmy to życie pozaziemskie czy jeszcze nie? (11-03-2011)
Autor: Bartosz Zajączkowski
Źrodło: zajaczkowski.org Zgłosił/a: liliac
"Są takie tematy, z którymi należy obchodzić się z wielkim pietyzmem. Spekulacje oraz przedwczesne ujawnienie danych, mogą wprawdzie skierować na autora blask sławy, ale ta trwająca kilka sekund chwała kończy się często upadkiem i kompromitacją. Takim delikatnym tematem jest na pewno kwestia życia pozaziemskiego - od wielu lat świętego graala astrobiologów."
Do tekstu..
"To jakaś pogańsko-nekrofilska historia!" (11-03-2011)
Autor: Aleh Barcewicz
Źrodło: www.wp.pl Zgłosił/a: slik
"Komuniści chcieli zrobić z Lenina drugiego Chrystusa. Potrzebowali stworzyć kult, zastępujący religię. Czas z tym skończyć" - deputowany "Jednej Rosji", Władimir Medinskij
Do tekstu..
Rozbieraj się sam (11-03-2011)
Autor: Agnieszka Graff
Źrodło: krytykapolityczna.pl Zgłosił/a: ramichael
"Ósmy marca to święto polityczne" - pod takim hasłem przeszła ulicami Kijowa pierwsza ukraińska manifestacja feministyczna. Agnieszka Grzybek i niżej podpisana uczestniczyły w niej z wielkim wzruszeniem, bo bojowe nastroje i niska liczebność (ok. 200 osób) przypominały nam nasze własne manifowe przeżycia sprzed ponad dekady.
Do tekstu..
Chuck Norris kontra PiS! (10-03-2011)
Autor: Andrzej Mandel
Źrodło: pardon.pl Zgłosił/a: ramichael
Jak co miesiąc dziś pod prezydenckim pałacem zjawią się politycy i zwolennicy PiS. Będą wspominać Lecha Kaczyńskiego, wznosić hasła przeciwko PO i w ogóle robić to co robią tam co miesiąc. Ale też dzisiejszego dnia będą musieli zaakceptować fakt, że obok ich demonstracji odbędzie się też druga.(...)Dominik Taras zarejestrował bowiem manifestację która ma uczcić 71 urodziny Chucka Norrisa.
Do tekstu..
Rydzyk: Kara? Nie zapłacę! (10-03-2011)
Autor: Andrzej Mandel
Źrodło: pardon.pl Zgłosił/a: ramichael
Skazany niedawno przez sąd na karę grzywny Tadeusz Rydzyk nie ma najmniejszego zamiaru zastosować się do wyroku. Szef Radia Maryja stwierdził: Ktoś mi pisze, że jest gotów zapłacić tę karę. Otóż, myśmy się odwołali i ja nie myślę żadnej kary płacić, bo to było bezprawie.
Do tekstu..
Radziszewska uchyliła oko (10-03-2011)
Autor: Magdalena Środa
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: ramichael
Tak jak Donald Tusk dwa lata temu dał kobietom na 8 marca niechciany prezent w postaci minister Elżbiety Radziszewskiej, tak sam na dzień kobiet zastał prezentem obdarowany. I to bardzo cennym
Do tekstu..
Listy ateisty - blog. Sumienie farmaceuty. Prawie czyste (10-03-2011)
Autor: Jacek Kowalczyk
Źrodło: polityka.pl Zgłosił/a: ramichael
Stowarzyszenie Farmaceutów Katolickich chciałoby wprowadzenia do prawa polskiego klauzuli sumienia, by farmaceuta, który uważa środki antykoncepcyjne albo wczesnoporonne za niemoralne, mógł odmówić ich sprzedaży, chociaż są dopuszczone do legalnego obrotu w Polsce.
Do tekstu..
Cewka z hodowli (10-03-2011)
Autor: Gazeta Wyborcza - Wojciech Moskal
Źrodło: Gazeta Wyborcza - nauka Zgłosił/a: Jan Grabiński
Naukowcy z USA opracowali metodę hodowania w laboratorium cewek moczowych. Pierwsze pięć, jakie już wszczepiono, działa bez zarzutów.
Do tekstu..
Kocham papier (10-03-2011)
Autor: Krzysztof Varga
Źrodło: Gazeta Wyborcza Zgłosił/a: liliac
"Oto moje wstrząsające wyznanie: kocham papier. Jego fakturę, zapach, zarówno ten świeżego druku, książki, która dopiero co trafiła na księgarską półkę, a stamtąd na moją, domową, jak i lekką woń pleśni ze starego tomu o pożółkłych stronach, znalezionego w antykwariacie czy u warszawskich bukinistów na placu Wilsona, gdzie już samo powietrze nie wpływa pozytywnie na układ oddechowy."
Do tekstu..
Jak tu wchłonąć umarlaka… (10-03-2011)
Autor: Rafał Marszałek
Źrodło: nic prostszego - blog Zgłosił/a: liliac
"Śluzice to jedne z najstarszych i najprymitywniejszych kręgowców. Przeciętna śluzica wygląda jak nieco bezkształtny robal z otworem gębowym na jednym końcu - małymi wyrostkami przypominającymi zęby wczepia się ona w ciało ofiary. Żebyście jednak nie odnieśli mylnego wrażenia: śluzice nie są drapieżnikami. Ciężko jest zresztą być drapieżnikiem, kiedy twoją podstawową bronią jest bycie pokrytym śluzem (stąd też zresztą polska nazwa gromady), bycie wyjątkowo nieatrakcyjnym i zanudzenie ofiary na śmierć swoim brakiem wyjątkowości."
Do tekstu..
"Gość Niedzielny" radzi, jak zmusić nastolataka do bierzmowania (10-03-2011)
Autor: Iza Paszkowska
Źrodło: goscniedzielny.wiara.pl Zgłosił/a: Kowalski
"Dlatego Wasza decyzja jest prosta – idzie do bierzmowania, chodzi do kościoła, a przestanie w dniu 18. urodzin, jeśli do tego czasu nie zmądrzeje. Ważny jest ton takiej rozmowy: serdeczny, bez lęku, stanowczy i spokojny."
Do tekstu..
Dalajlama ustępuje (10-03-2011)
Autor: Maria Kruczkowska, ola, pap
Źrodło: Gazeta Wyborcza Zgłosił/a: Ag-nes
Duchowy przywódca Tybetańczyków, XIV Dalajlama, oświadczył, że rezygnuje ze swojej politycznej roli w tybetańskim rządzie na uchodźstwie, powierzając te uprawnienia wybieralnemu przedstawicielowi.
Do tekstu..
Obcowanie (10-03-2011)
Autor: Edyta Gietka
Źrodło: polityka.pl Zgłosił/a: Ag-nes
Urząd Nauczycielski Kościoła ma sprecyzowane poglądy na prawidłowy akt seksualny. Małżonkowie mogą nauczyć się go w Licheniu.
Do tekstu..
Ja udaję, że wykładam, studenci - że się uczą (10-03-2011)
Autor: Paweł Chełchowski
Źrodło: Alert24.pl Zgłosił/a: Ag-nes
- W chwili, gdy miałem wpisać do indeksów oceny niedostateczne, były tam już wpisane oceny lepsze, zaliczające - mówi nam dr Robert Filipkowski, który uczył na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Jest jednym z wykładowców, który po naszych tekstach o "psuciu edukacji" zdecydował się otwarcie opowiedzieć o presji, jaką na niego wywierały władze uczelni.
Do tekstu..
Spokojnie, to tylko dziecko (09-03-2011)
Autor: Christina Berndt / Süddeutsche Zeitung
Źrodło: kiosk.onet.pl Zgłosił/a: ramichael
Duńczyk Jesper Juul, europejski autorytet w dziedzinie wychowania radzi rodzicom, aby budowali z dziećmi partnerskie relacje i podchodzili do wychowania swoich pociech na większym luzie.
Do tekstu..
Polski samolot rządowy w drodze do Rzymu (09-03-2011)
Autor: zboku.pl
Źrodło: zboku.pl Zgłosił/a: waldeck77
Polski samolot rządowy w drodze do Rzymu :)
Do tekstu..
Aborcja Najfeld (09-03-2011)
Autor: czescjacek
Źrodło: czescjacek - blog Zgłosił/a: liliac
"Ojej, Najfeld bredzi, foka płacze, Boże! jaki żal."
Do tekstu..
"Na początku chcieli zapisywać tylko synów".Szkoła nie jest dla kobiet (09-03-2011)
Autor: Ana Aranha
Źrodło: Gazeta Wyborcza Zgłosił/a: liliac
"Kiedy Dagmar Garroux założyła szkołę w fawelach w Sao Paulo, żaden z tamtejszych ojców nie zgodził się posłać do niej swojej córki. Według tradycji miejsce młodych dziewcząt jest w domu, ich edukacja nie ma sensu - tłumaczyli."
Do tekstu..
Kim są księża podejrzani o pedofilię? (09-03-2011)
Autor: (ked)
Źrodło: APTN; wp.pl Zgłosił/a: slik
Archidiecezja filadelfijska zawiesiła 21 księży, wymienionych na liście podejrzanych o molestowanie dzieci. Nie ujawniono jednak nazwisk duchownych. Trwające dwa lata śledztwo w archidiecezji w Filadelfi ujawniło m.in. przypadki dwóch księży, byłego duchownego oraz nauczyciela szkoły katolickiej, którzy gwałcili młodych chłopców.
Do tekstu..
Kadafi oskarża Zachód o "spisek kolonizacyjny" (09-03-2011)
Autor: PAP
Źrodło: http://www.interia.pl/ Zgłosił/a: DEmonizer
"Pytany o stanowisko Zachodu, a zwłaszcza Paryża, który wyraził poparcie dla libijskich powstańców, Kadafi odpowiedział: "Chcą ponownie skolonizować Libię. To spisek kolonizacyjny"."
Do tekstu..
Muzułmanie kontra chrześcijanie - 10 zabitych, 110 rannych (09-03-2011)
Autor: (aw, mj)
Źrodło: http://www.wp.pl/ Zgłosił/a: DEmonizer
Dziesięć osób zginęło, a 110 zostało rannych w starciach między chrześcijańskimi Koptami i muzułmanami w Kairze
Do tekstu..
Biskupi: Zbyt mało jednoznacznie piętnowaliśmy zło (09-03-2011)
Autor: Katarzyna Wiśniewska
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: PanBuk
z cyklu wiosna idzie: "Episkopat postanowili dokonać bilansu sytuacji w Polsce, ponieważ - jak piszą biskupi - przygotowanie do beatyfikacji Jana Pawła II nie może zatrzymać się na sprawach życia osobistego i rodzinnego. Czytamy: "Podzielamy niepokój związany z jakością i stylem życia politycznego w naszym kraju. Utrwalają się gorszące podziały między ludźmi różnych partii, odwołującymi się równocześnie do wartości chrześcijańskich"
Do tekstu..
O kongresie z perspektywy (08-03-2011)
Autor: Agnieszka Graff
Źrodło: krytykapolityczna.pl Zgłosił/a: ramichael
Pani Agnieszko, ja wychodzę! Mam dość tej akademii! Nie po to się tłukłam przez pół Polski, żeby słuchać jak Ważne Panie mówią do mnie z Wielkiej Sceny! Co wyście z tym Kongresem zrobiły!? To miała być demokratyczna impreza! Chciałam spytać, co konkretnie ją tak wkurzyło. Odpowiedzieć, albo chociaż wymigać się od odpowiedzialności. Nie zdążyłam. Wykrzyczała swój żal i poszła w miasto. Nie mam pojęcia kim i skąd była. Nie pamiętam twarzy, tylko burzę włosów. I własny dyskomfort. Mętne poczucie, że coś jest na rzeczy, że coś ważnego nam się nie udało.
Do tekstu..
Nieznany alfabet Marii Skłodowskiej-Curie (08-03-2011)
Autor: Adrian Bąk
Źrodło: supermozg.gazeta.pl Zgłosił/a: Drobner
Noblistka i matka, ateistka i patriotka, żona, odkrywczyni i marzycielka, wykładowczyni, cyklistka, feministka i bohaterka jednego z najsłynniejszych skandali miłosnych swojej epoki. Przedstawiamy portret Polki wszech czasów.
Do tekstu..
Zwierzę całkiem kosmiczne (08-03-2011)
Autor: Marzenna Nowakowska
Źrodło: focus.pl Zgłosił/a: Drobner
W przyszłym roku przedstawiciele 10 ziemskich gatunków mają wyruszyć w odyseję kosmiczną, by sprawdzić, czy uda im się skolonizować inną planetę.
Do tekstu..
Pigułka burzycielka (08-03-2011)
Autor: Ewa Nieckuła
Źrodło: focus.pl Zgłosił/a: Drobner
Pod wpływem pigułki hormonalnej kobiety miały się zamienić w erotomanki. Dziś wiadomo, że taka przemiana nigdy im nie groziła, bo skutek jest odwrotny.
Do tekstu..
PiS uda się do Rzymu. W 10-ciu wagonach (08-03-2011)
Autor: INTERIA.PL/PAP
Źrodło: http://www.interia.pl/ Zgłosił/a: DEmonizer
Nie tylko parlamentarzyści PiS, ale także lokalni politycy, m.in. burmistrzowie i pracownicy partii wraz z rodzinami udadzą się na majową uroczystość beatyfikacji Jana Pawła II. Kilkaset osób pojedzie do Rzymu specjalnym 10-wagonowym pociągiem.
Do tekstu..
Przełom w Libii? Sensacyjne informacje opozycji (08-03-2011)
Autor: (TSz)
Źrodło: http://www.onet.pl/ Zgłosił/a: DEmonizer
Muammar Kaddafi próbuje wynegocjować porozumienie z libijskimi przywódcami opozycji, informując, że odejdzie ze stanowiska, jeśli będzie miał zagwarantowany bezpieczny wyjazd z kraju i otrzyma obietnicę, że ani on, ani nikt z jego rodziny nie stanie przed sądem.
Do tekstu..
Przełomowa propozycja? Może powstać tymczasowe państwo (08-03-2011)
Autor: PN
Źrodło: http://www.onet.pl/ Zgłosił/a: DEmonizer
Premier Izraela Benjamin Netanjahu prawdopodobnie zaoferuje Palestyńczykom powstanie prowizorycznego państwa w obrębie tymczasowych granic - powiedział minister obrony Izraela Ehud Barak w zamieszczonym dzisiaj wywiadzie dla dziennika "Wall Street Journal".
Do tekstu..
Kobiety w dziejach motoryzacji (08-03-2011)
Autor: Automobilista
Źrodło: http://moto.onet.pl Zgłosił/a: liliac
"Powołując się na zapis historyczny, pierwszą dłuższą podróż samochodem odbyła w roku 1888 pani Berta Benz. Pierwszą kobietą, która 21. 05.1898 r. oficjalnie otrzymała z rąk ministra górnictwa prawo prowadzenia samochodów, była Francuzka - księżna d'Uzes."
Do tekstu..

Archiwum: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]
[11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20]
[21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30]
[31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40]
[41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50]
[51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60]
[61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70]
[71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80]
[81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90]
[91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]
[101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110]
[111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120]
[121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130]
[131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140]
[141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150]
[151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160]
[161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170]
[171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180]
[181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190]
[191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200]
[201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210]
[211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220]
[221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230]
[231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240]
[241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250]
[251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260]
[261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270]
[271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280]
[281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290]
[291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300]
[301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310]
[311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320]
[321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330]
[331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340]
[341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350]
[351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360]
[361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370]
[371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380]
[381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390]
[391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400]
[401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410]
[411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420]
[421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430]
[431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440]
[441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450]
[451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460]


 Wypełnij poniższe pola :
 Adres URL*: 
 Tytuł strony (treści): 
 Autor treści: 
 Źródło/nazwa serwisu: 
 Twój podpis*: 
 Krótki opis: 
 ?
 
:
 
 :
 
  OpenID
 Załóż sobie konto..
Wyszukaj

Wprowadzenie
Indeks artykułów
Książka: Racjonalista
Napisz do nas
Newsletter
Promocja Racjonalisty

Racjonalista w Facebooku
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365