Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.074.123 wizyty
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 294 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"
Agnieszka Zakrzewicz - Papież i kobieta
Lucas L. Grabeel - Homo Sanctus. Opowieść homokapłana

Złota myśl Racjonalisty:
Jedynie dokładne i głębokie poznanie przyrody może rozproszyć lęk i mroki (..) trwoga przytłacza ludzi dlatego, że widzą wiele zjawisk na ziemi i w niebie, a nie mogą żadną miarą dojrzeć ich przyczyn.
Znalezione w sieci
Poniżej znajdują się odesłania do ciekawych materiałów znajdujących się poza naszym portalem - znalezione przez nas i przez Czytelników Racjonalisty. Jeżeli jest w Internecie coś, co Twoim zdaniem znasługuje na uwagę innych (artykuły, opracowania, felietony, wątki na forach itp.) podaj nam ten adres, aby inni też mogli to przeczytać.

 Oto ostatnio dodane linki:
Nielegalne oświadczenia. Wolność od religii a szkolna praktyka (25-09-2013)
Autor: Mateusz Burzawa
Źrodło: lewica24 Zgłosił/a: liliac
Szefowa fundacji "Wolność od Religii" Dorota Wójcik poinformowała, iż we wtorek, 24 września, fundacja wysłała list do dyrektorów szkół, w których przypomina, iż "niezbędną przesłanką dla zorganizowania w ramach planu zajęć szkolnych nauki religii lub etyki jest uprzednie otrzymanie od rodzica (opiekuna prawnego) lub odpowiednio ucznia oświadczenia w formie pisemnej podpisanego przez rodzica (opiekuna prawnego) lub odpowiednio ucznia obejmującego oznaczenie imienia i nazwiska ucznia oraz jego życzenie (deklarację) uczestnictwa w zajęciach z określonej religii lub etyki. Innymi słowy brak takiego oświadczenia, złożonego do dokumentacji prowadzonej przez szkołę, powoduje brak niezbędnej przesłanki do dopuszczenia takiego ucznia do zajęć z religii lub etyki".
Do tekstu..
Atak na Olgierda Łukaszewicza i aktorów z "W imię…". (25-09-2013)
Autor: Jacek Gądek
Źrodło: onet.pl Zgłosił/a: JK
Na konserwatywno-katolickich serwisach rozgorzała dyskusja o filmie "W imię..." Małgorzaty Szumowskiej. Wobec Olgierda Łukaszewicza padł zarzut, że wystąpił w "paskudnym" i "antyklerykalnym" filmie, choć wcześniej grał ojca Jana Pawła II. - Ludzie, dajcie mi spokój. Zajmijcie się czymś innym. Aktor nie jest od noszenia munduru jakiejkolwiek ideologii - tak w rozmowie z Onetem odpowiada na te zarzuty Łukaszewicz.
Do tekstu..
Dalszy zakaz aborcji? Najbardziej ucierpią biedne kobiety (25-09-2013)
Autor: Wanda Nowicka
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: Małyska
"Dalszy zakaz aborcji będzie prawem notorycznie łamanym. Kobiety, które nie będą chciały kontynuować ciąży, znajdą sposoby, by się jej pozbyć, jeśli je na to stać. Z narażeniem swojego życia, w strachu przed komplikacjami, alę ją przerwą. Najbardziej, jak zwykle, ucierpią kobiety biedne, mniej wykształcone, których nie będzie stać na drogi zabieg w podziemiu aborcyjnym. Taki los prawica gotuje Polkom - pisze Wanda Nowicka, wicemarszałkini Sejmu RP".
Do tekstu..
Odpowiedziała na ogłoszenie o pracę, oszuści ukradli jej tożsamość i wzięli na n (25-09-2013)
Autor: Anna Wittenberg
Źrodło: NaTemat.pl Zgłosił/a: Małyska
"Firma potrzebowała młodych kobiet do pracy - chodziło o pomoc przy obsłudze. Wynagrodzenie? Równowartość połowy miesięcznej pensji M. W zgłoszeniu trzeba było wysłać jedynie swoje podstawowe dane. M. dane wysłała, w odpowiedzi dostała e-mail, w którym poproszono ją o skan dowodu osobistego. Po co? Ponoć dla weryfikacji. M. uwierzyła, bo nikt nigdy nie powiedział jej, że dowód osobisty powinien być jedną z najpilniej strzeżonych przez nas tajemnic".
Do tekstu..
UE pozwie Polskę za in vitro. Grożą nam dotkliwe kary (24-09-2013)
Autor: (RMF FM,żg)
Źrodło: onet.pl, RMF FM Zgłosił/a: JK
Komisja Europejska pozwie Polskę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej za in vitro - informuje RMF FM. Polska jest obecnie jedynym krajem w UE, który nie dostosował się do prawa UE, ale stosuje zapłodnienie in vitro. Jeśli przegramy sprawę, Bruksela może wnieść o nałożenie kary dziennej dla naszego kraju. Jest to około 200 tys. euro za każdy dzień, aż do momentu dostosowania prawa.
Do tekstu..
"Skandal, okrucieństwo, szczyt niemoralności" - Graff w TOK FM bezlito (24-09-2013)
Autor: sia, TOK FM
Źrodło: tokfm.pl Zgłosił/a: Małyska
"- Jak zobaczyłam te 400 tys. podpisów, to mnie trochę zatkało. To jest armia osób, które są gotowe narzucać innym obowiązek heroizmu. I zmuszać ludzi, których sytuacji życiowej nie znają, do niewyobrażalnego cierpienia. Decydowanie w imieniu nieznanych kobiet to jest niesłychana uzurpacja. W tak trudnej sytuacji każdy powinien mieć prawo decydowania o samym sobie - mówiła w TOK FM dr Agnieszka Graff, członkini Rady Kongresu Kobiet i zespołu ''Krytyki Politycznej''.
Do tekstu..
Jak powstaje przerzut raka? Nowe badania na MIT (24-09-2013)
Autor: Jacek Krywko
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: Małyska
"Metastaza, czyli przerzut raka jest jednym z głównych problemów przy leczeniu nowotworów. Naukowcom z prestiżowego Massachusetts Institute of Technology udało się podejrzeć, w jaki sposób komórka rakowa przenosi się w inne miejsce".
Do tekstu..
Córka Izabeli Jarugi-Nowackiej apeluje do Macieja Laska: Nie oddawajcie Polski w (24-09-2013)
Autor: jk, gaw
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: Małyska
"W programie Lisa wystąpiła też m. in. Barbara Nowacka, córka jednej z ofiar katastrofy, Izabeli Jarugi-Nowackiej. Zarzuciła Laskowi, że "oddając dyskusję medialną walkowerem, oddajecie walkowerem Polskę". Prosiła o tłumaczenie ludziom, jak doszło do smoleńskiej katastrofy. Oceniła, że Antoni Macierewicz osiąga kolosalne efekty, bo wiele osób uwierzyło, że pracują dla niego eksperci".
Do tekstu..
Skeleton of Ancient Prince Reveals Etruscan Life (24-09-2013)
Autor: Rossella Lorenzi
Źrodło: news.discovery.com Zgłosił/a: liliac
"The skeletonized body of an Etruscan prince, possibly a relative to Tarquinius Priscus, the legendary fifth king of Rome from 616 to 579 B.C., has been brought to light in an extraordinary finding that promises to reveal new insights on one of the ancient world's most fascinating cultures."
Do tekstu..
Szatan to inni (23-09-2013)
Autor: Cezary Michalski
Źrodło: www.krytykapolityczna.pl Zgłosił/a: Artur@R
Polacy świeckie państwo muszą zbudować sami. Nawet Europa im w tym nie pomoże, bo sama przeżywa turbulencje (dobre wiadomości z Niemiec są takie, że - już dawno nauczyłem się cieszyć drobnostkami - chadecja nie będzie rządzić samodzielnie, każda jej koalicja z Zielonymi czy SPD będzie przesuwała politykę niemiecką ku centrum, do parlamentu nie weszła nowa niemiecka partia eurosceptyczna). A przede wszystkim, ostatecznie tylko ta zmiana czy rewolucja się sprawdza, która została "przeparta przez ciało" lokalnego ludu albo lokalnego mieszczaństwa. Więc jeśli w Polsce rzeczywiście ma kiedyś dojść do jakiejś zmiany, muszą tę zmianę zrobić Polki i Polacy samodzielnie.
Do tekstu..
Członkini Pussy Riot zaczyna głodówkę. "Grożą mi śmiercią, jesteśmy traktow (23-09-2013)
Autor: gaw, AP
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: Małyska
"W liście przekazanym mediom, 23-letnia Tolokonnikowa przedstawiła straszny obraz kolonii karnej nr 14 w Mordowii, gdzie jest przetrzymywana. Według jej relacji, kobiety są zmuszane do pracy po 16-17 godzin na dobę (od 7:30 rano do wpół do pierwszej w nocy) przez siedem dni w tygodniu, a na sen mają cztery godziny. Regularnie są też ofiarami poniżających praktyk i znęcania się. Więźniarki za według jej relacji za najmniejsze przewinienia bite, pozbawiane wody, jedzenia bądź dostępu do toalety. Opisuje jeden przypadek, gdy kobiety miały zostać zmuszone do rozebrania się i pracować w szwalni przez cały dzień bez odzienia".
Do tekstu..
Najbogatsi duchowni świata (23-09-2013)
Autor: WP
Źrodło: Wirtualna Polska Zgłosił/a: Jan Werbiński
Dziesięciu najbogatszych duchownych świata. Część z nich zarobiła miliony prowadząc organizacje non profit.
Do tekstu..
Prof. Szawarski o ekspertach Macierewicza: To fanatycy (23-09-2013)
Autor: Ewa Siedlecka
Źrodło: Gazeta Wyborcza Zgłosił/a: liliac
"Nie mamy tego, co Stanisław Lem nazywał kiedyś "dławikiem zła". Nie mamy systemu blokowania i eliminowania niekompetencji i głupoty. Nie tylko w nauce, ale też w polityce i w życiu publicznym. Jest mnóstwo ludzi niekompetentnych, którzy dostają głos i władzę. Poziom prac naukowych dramatycznie spada. Produkujemy magistrów, doktorów hurtowo, byle podnieść statystyki. Jest zjawisko recenzji grzecznościowych: ja tobie, ty mnie. I puszcza się prace poniżej wszelkich standardów. Głupota rodzi głupotę - wśród magistrów, doktorów habilitowanych i profesorów. Ktoś niedawno powiedział: "nieuk habilitowany"."
Do tekstu..
Sześć sposobów mówienia o wieku nastoletniej dziewczyny (23-09-2013)
Autor: Soraya Chemaly
Źrodło: Codziennik Feministyczny Zgłosił/a: liliac
"W zeszłym tygodniu sędzia rejonowy z Montany, G. Todd Baugh, uznał, że przeżywająca problemy nieżyjąca już 16-letnia dziewczyna jest odpowiedzialna za gwałt, którego na niej dokonano (dziewczyna miała zaledwie 14 lat, kiedy do niego doszło). Skracając wyrok wydany na jej gwałciciela z 15 lat do 30 dni, sędzia wyjaśnił, że ofiara była "starsza niż jej wiek metrykalny" i "panowała nad sytuacją tak samo" jak jej 49-letni nauczyciel, którego uznano za winnego gwałtu. Po pełnym oburzenia proteście i głosach domagających się pozbawienia go pełnionych funkcji, Baugh przeprosił i wyznaczył nową datę posiedzenia. Ta sprawa jest niezwykle podobna do przypadku, z którym mieliśmy do czynienia w Wielkiej Brytanii kilka tygodni temu, kiedy to 13-letnia dziewczynka została o
Do tekstu..
Polityka, zieloni, szantaż i GMO (23-09-2013)
Autor: Wojciech Zalewski
Źrodło: GMObiektywnie Zgłosił/a: liliac
"Ciągle słyszę slogany o tym jak to Europa odrzuciła GMO. Przedstawiane są mapki na których wyróżnione są kraje z obowiązującym moratorium (a nie zakazem!) upraw poszczególnych odmian GMO (a nie GMO w ogóle!). Francja, Niemcy, Węgry, Grecja, Luksemburg, Austria, Grecja i w ostatnim czasie do tego grona dołączyła Polska. Podobno moratoria to skutek niechęci społeczeństw oraz rolników do samej technologii. Nie jest to prawda."
Do tekstu..
Księża podejrzewani o pedofilię na Dominikanie unikną kary? "Bezradność org (23-09-2013)
Autor: as
Źrodło: tokfm.pl Zgłosił/a: Małyska
"Są poszkodowani, oskarżenia, śledztwa w sprawie dwóch księży z Polski podejrzanych o pedofilię... Ale wg Wojciecha Cieśli z "Newsweeka" mężczyźni mogą nie stanąć nigdy przed sądem na Dominikanie. - Nuncjusza chroni immunitet dyplomatyczny. A ks. Gila nie ma jak złapać w Polsce - wyliczał dziennikarz w TOK FM. Cieśla pojechał na Dominikanę, żeby zweryfikować informacje o księżach pedofilach z Polski".
Do tekstu..
Czym jest etyka zawodowa? Środa: "Mogę mieć opinię o psychice Macierewicza, (23-09-2013)
Autor: Piotr Markiewicz
Źrodło: tokfm.pl Zgłosił/a: Małyska
"W naszym kraju istnieje przepis zabraniający wyrażania opinii naruszających uczucia religijne, nie ma natomiast przepisu zabraniającego naruszania norm zdrowego rozsądku, choć to drugie znacznie bardziej zagraża naszej wspólnocie niż to pierwsze" - pisze w tygodniku "Wprost" prof. Magdalena Środa".
Do tekstu..
Kuria częstochowska aresztuje "Sztuczne Fiołki". Bo "były telefon (23-09-2013)
Autor: Tadeusz Piersiak
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: Małyska
"Podczas festiwalu ART.eria w Częstochowie zniknęły cztery obrazy, które krytycznie odnosiły się do sfery religii. Po dziesięciu dniach prace odnalazły się w budynku kurii biskupiej".
Do tekstu..
Rewolucja energetyczna w USA zagrożona (23-09-2013)
Autor: Carl Pope
Źrodło: forsal.pl Zgłosił/a: Melisso
Dlaczego USA miałyby chcieć eksportować ropę?
Do tekstu..
Zmuszone do szczęścia (23-09-2013)
Autor: Izabela Desperak
Źrodło: www.krytykapolityczna.pl Zgłosił/a: Artur@R
Sejm będzie wkrótce głosował kolejne zaostrzenie zakazu aborcji. I obudzimy się w drugiej Irlandii.
Do tekstu..
Katolik po śmierci (22-09-2013)
Autor: Jacek Kowalczyk
Źrodło: www.polityka.pl Zgłosił/a: Artur@R
"Z drugiej strony jednak, mimo wszystko wydaje mi się nie fair wciskanie człowieka, który deklarował się jako niewierzący, w obcy mu rytuał. To jednak działanie przeciw jego tożsamości, integralności jego postaci. Katolicy powiedzą być może coś w rodzaju: „Przecież mu to nie zaszkodzi? A, kto wie, czy nie pomoże…”. Ale sami chyba by nie chcieli zostać pochowani w obrządku hinduistycznym, buddyjskim, muzułmańskim czy jakimkolwiek innym niż katolicki. Dlaczego więc nie uszanować ateisty?"
Do tekstu..
Nie czekaj, zacznij działać! Weź udział w konferencji TEDxKraków (22-09-2013)
Autor: red
Źrodło: www.newsweek.pl Zgłosił/a: Artur@R
Już tylko do 27 września można zarejestrować się na jedno z najciekawszych wydarzeń tego roku - TEDxKraków 2013. Konferencję, która odbędzie się 25 października, współtworzą ludzie związani z ideą Make!
Do tekstu..
Earth's days are numbered (22-09-2013)
Autor: Emma Marris
Źrodło: Nature Zgłosił/a: liliac
"Earth will be able to host life for just another 1.75 billion years or so, according to a study published on 18 September in Astrobiology. The method used to make the calculation can also identify planets outside the Solar System with long 'habitable periods', which might be the best places to look for life."
Do tekstu..
Kobiety z Tunezji jeżdżą do Syrii na "seksualny dżihad". Świadczą usłu (22-09-2013)
Autor: Dt, PAP
Źrodło: gazeta.pl Zgłosił/a: mieczysławski
Młode Tunezyjki wyjeżdżają do Syrii, aby świadczyć usługi seksualne rebeliantom islamskim walczącym z reżimem - podają światowe media. Wiadomość ta wywołała kontrowersje dotyczące oceny ich postępowanie w świetle muzułmańskiego zakazu pozamałżeńskiego seksu.
Do tekstu..
Modlitwa o zamach (22-09-2013)
Autor: Jan Hartman
Źrodło: polityka.pl Zgłosił/a: Małyska
"Dlaczego telewizja robi Kaczyńskiemu i jego partii nieustający festiwal reklamowy, nagłaśniając każde paranoiczne oszczerstwo, którego dopuszcza się Macierewicz i jego poplecznicy? Dlaczego każda haniebna bzdura i kłamstwo na temat katastrofy staje się żerem dla mediów? Odpowiedź jest jedna: bo to się sprzedaje. Kosztem pamięci ofiar nakręca się hucpę, służącą bałamuceniu najmniej inteligentnej i najmniej zdolnej do krytycznego sądu części społeczeństwa, celem pozyskania jej głosów w wyborach".
Do tekstu..
Za setki dolarów, lub manipulując i przystawiając broń do skroni. Tak gwałcili p (22-09-2013)
Autor: Jakub Noch
Źrodło: NaTemat.pl Zgłosił/a: Małyska
"Wszyscy mówią dziś o pedofilskich skłonnościach abp. Józefa Wesołowskiego, który do niedawna pełnił funkcję nuncjusza apostolskiego na Dominikanie i tam miał wykorzystywać nastoletnich chłopców. Gdy to wyszło na jaw, przypomniano sobie jednak także o ks. Wojciechu Gilu. Gdy hierarcha ofiary nęcił zasobnym portfelem, prowincjonalny duszpasterz gwałcił swoich ministrantów przystawiając im do skroni broń, lub grożąc klątwą".
Do tekstu..
Pamięci pierwszej kobiety chirurga (22-09-2013)
Autor: Ale Historia
Źrodło: Ale Historia Zgłosił/a: liliac
"Bendzisławska była wdową po lekarzu żupnym Walentym. W roku 1698 na mocy dyplomu królewskiego stała się pierwszą kobietą chirurgiem na ziemiach polskich."
Do tekstu..
Asymetryczny sceptycyzm (22-09-2013)
Autor: Trystero
Źrodło: trystero.pl Zgłosił/a: liliac
"Ten problem trafnie podsumował Richard Dawkins, który poproszony o uzasadnienie swojego poparcia (wiary?, zaufania?) do metody naukowej powiedział: Metoda naukowa działa. Samoloty latają, samochody jeżdzą, komputery dokonują obliczeń. Jeśli fundamentem medycyny jest metoda naukowa to medycyna leczy ludzi, jeśli projektuje się samolot na podstawie metody naukowej to lata, jeśli buduje się rakiety w oparciu o metodę naukową to docierają one do Księżyca. To działa"
Do tekstu..
Media bez świeckości (22-09-2013)
Autor: Anna Dryjańska
Źrodło: natemat.pl Zgłosił/a: JK
W sobotę w centrum Krakowa odbył się Marsz Świeckości - kilkaset osób manifestowało poparcie dla oddzielenia Państwa od Kościoła katolickiego. Podczas wydarzenia przemawiały marszałkini Wanda Nowicka, europosłanka Joanna Senyszyn i przemawiał prof. Jan Hartman. Skandowano m.in. "Wolna szkoła, religia do kościoła", "Wara katolicy od mojej macicy", "Komisja Majątkowa - hańba narodowa". Marsz odbył się w ramach Dni Świeckości - cyklu debat zorganizowanych przez Koalicję Postęp i Świeckość, które potrwają do niedzieli. Piszę to z kronikarskiego obowiązku jako uczestniczka Marszu, gdyż z jakiegoś powodu w mediach głównego nurtu zapadła na ten temat cisza jak makiem zasiał.
Do tekstu..
Jak dwie pacjentki wyleczyły się z wiary w darmowe badania (21-09-2013)
Autor: Joanna Skiba
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: Małyska
"Schemat jest ten sam: telefon, miły głos zaprasza na bezpłatne badania lekarskie, zachęca, że to ogólnopolska akcja, rozczulony starszy pan lub pani oczywiście idą. - Szkoda, że sobie nogi nie złamałam, nim tam doszłam - mówi starsza pani".
Do tekstu..

Archiwum: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]
[11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20]
[21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30]
[31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40]
[41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50]
[51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60]
[61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70]
[71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80]
[81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90]
[91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]
[101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110]
[111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120]
[121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130]
[131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140]
[141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150]
[151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160]
[161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170]
[171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180]
[181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190]
[191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200]
[201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210]
[211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220]
[221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230]
[231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240]
[241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250]
[251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260]
[261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270]
[271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280]
[281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290]
[291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300]
[301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310]
[311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320]
[321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330]
[331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340]
[341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350]
[351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360]
[361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370]
[371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380]
[381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390]
[391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400]
[401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410]
[411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420]
[421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430]
[431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440]
[441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450]
[451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460]


 Wypełnij poniższe pola :
 Adres URL*: 
 Tytuł strony (treści): 
 Autor treści: 
 Źródło/nazwa serwisu: 
 Twój podpis*: 
 Krótki opis: 
 ?
 
:
 
 :
 
  OpenID
 Załóż sobie konto..
Wyszukaj

Wprowadzenie
Indeks artykułów
Książka: Racjonalista
Napisz do nas
Newsletter
Promocja Racjonalisty

Racjonalista w Facebooku
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365