Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.576.204 wizyty
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 345 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Ars Regia Nr 18
Tadeusz Dołęga-Mostowicz - Kiwony
Mariusz Agnosiewicz - Zapomniane dzieje Polski
Ludwik Bazylow - Obalenie caratu
Mariusz Agnosiewicz - Heretyckie dziedzictwo Europy

Znajdź książkę..
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia.
Znalezione w sieci
Poniżej znajdują się odesłania do ciekawych materiałów znajdujących się poza naszym portalem - znalezione przez nas i przez Czytelników Racjonalisty. Jeżeli jest w Internecie coś, co Twoim zdaniem znasługuje na uwagę innych (artykuły, opracowania, felietony, wątki na forach itp.) podaj nam ten adres, aby inni też mogli to przeczytać.

 Oto ostatnio dodane linki:
Poseł Godson nie wierzy w ewolucję. "Mój pradziadek nie był małpą" (12-07-2013)
Autor: nsz/ ola
Źrodło: tvn24.pl Zgłosił/a: Reshca
"John Godson przyznał, że nie wierzy w ewolucję. - Może pana przodkowie pochodzą od małpy, moi nie - zwrócił sie polityk PO do prof. Jana Hartmana. "
Do tekstu..
Przełom w Irlandii. Parlament złagodził restrykcyjną ustawę antyaborcyjną (12-07-2013)
Autor: apa, PAP
Źrodło: gazeta.pl Zgłosił/a: ssplayer
"Irlandzki parlament po długiej i burzliwej debacie przyjął w nocy kontrowersyjną ustawę zezwalającą na aborcję w przypadku zagrożenia życia kobiety - poinformowała irlandzka telewizja RTE."
Do tekstu..
Sabat w Ciemnej Górze (12-07-2013)
Autor: olg, PAP
Źrodło: Gazeta.pl Zgłosił/a: maniek1
Konferencja egzorcystów na Jasnej Górze. Tematy: tatuaże, piercing , przekazy podprogowe
Do tekstu..
Uwierz w diabła (11-07-2013)
Autor: John Folain
Źrodło: Onet Zgłosił/a: Koraszewski
Naczelny egzorcysta Watykanu domaga się, żeby każdy ksiądz był przeszkolony i miał prawo odprawiania egzorcyzmów.
Do tekstu..
"Nagle Abp zapytał: Niech ksiądz powie... (11-07-2013)
Autor: Anna Wacławik-Orpik
Źrodło: www.tokfm.pl Zgłosił/a: Hodża
Abp Hoser sugerował, że nie powinienem prowadzić dialogu chrześcijańsko-żydowskiego. W pewnym momencie abp dość emocjonalnie zapytał, czy jestem obrzezany. Zatkało mnie. Spytałem wtedy: "ale o co ksiądz arcybiskup pyta? Jak można?" - ksiądz Wojciech Lemański w emocjonalnym wywiadzie dla TOK FM opowiada o tym, co dokładnie zaszło między nim a abp Hoserem w styczniu 2010.
Do tekstu..
Jak leczyć homoseksualistów? Zawracanie geja (11-07-2013)
Autor: Joanna Podgórska
Źrodło: polityka.pl Zgłosił/a: ramichael
Wyznanie Johna Paulka, ikony ruchu gejów nawróconych na heteroseksualizm, że tak naprawdę terapia nigdy nie zadziałała, nic nie zmieniło. W Polsce wciąż "leczy się" z homoseksualizmu.
Do tekstu..
Krystyna Pawłowicz: Rozjeżdżam wszystkich. Mnie telewidzowie oglądają chętniej n (11-07-2013)
Autor: Michał Gąsior
Źrodło: natemat.pl Zgłosił/a: Reshca
"Nie przeprosi Anny Grodzkiej za porównanie do boksera, bo bardziej przeprosiny należałyby się bokserowi. Twierdzi, że nie jest wredna. Nie przejmuje się tym, że na stronie poselskiej ktoś napisał, że życzy, by ją "zaj****". To posłanka PiS Krystyna Pawłowicz z reportażu w najnowszym "Dużym Formacie"."
Do tekstu..
Komitet ONZ prosi Watykan o wyjaśnienia ws. pedofilii w Kościele (11-07-2013)
Autor: (miko, mj)
Źrodło: wp.pl; PAP Zgłosił/a: slik
Komitet Narodów Zjednoczonych ds. Praw Dziecka poprosił Watykan o szczegółowe wyjaśnienia dotyczące skandalu pedofilii w Kościele. Włoskie media podały, że komitet przedstawił długą listę pytań. Komitet, który monitoruje wypełnianie przez państwa postanowień Konwencji o Prawach Dziecka, wystosował wniosek o informacje dotyczące wszystkich zgłoszonych Watykanowi przypadków nadużyć seksualnych wobec nieletnich popełnionych przez przedstawicieli duchowieństwa.
Do tekstu..
Historia niebieskiej tasiemki (11-07-2013)
Autor: Michał Łaszczyk
Źrodło: Mroczna Sztuka Ogłupiania Zgłosił/a: liliac
"Z punktu widzenia badań klinicznych nie sposób wyjaśnić popularności japońskiej taśmy. Jak na tak popularny produkt, jest zaskakująco mało dowodów, na to, że kinesio taśma rzeczywiście łagodzi ból. Smaczku dodaje fakt, że prawie wszystko, co opublikowano na ten temat, wydano w ostatnich dwóch latach. Na jakiej więc podstawie ekipy fizjoterapeutów i masażystów obklejali swoje gwiazdy kolorowymi pasami wcześniej, skoro nie było żadnych badań na ich temat? Absolutnie żadnych, nic o ich skuteczności, nic o ich ewentualnej szkodliwości, czarna, naukowa dziura."
Do tekstu..
Nie tylko abp Hoser milczy o Rwandzie. (10-07-2013)
Autor: Kamil Sikora
Źrodło: natemat.pl Zgłosił/a: JK
Nie tylko abp Henryk Hoser konsekwentnie unika trudnych pytań związanych z wymordowaniem w Rwandzie 800 tys. Tutsi. Kościół katolicki ogranicza się do postulatów, że nie może być odpowiedzialny za czyny poszczególnych księży czy zakonnic. Ale przed wiosną 1994 roku wspieranie Hutu było wręcz oficjalną linią rwandyjskiego Kościoła, przez niektórych porównywaną do wspierania nazistów w latach 30.
Do tekstu..
GM Animals in the US (10-07-2013)
Autor: Luiz Antonio Barreto de Castro
Źrodło: Nature blogs Zgłosił/a: liliac
"GM plants have progressed tremendously since the first ones were taken to the market in 1996. In 2011, 16.7 million farmers in 29 countries planted 160 million hectares, a sustained increase of 8% annually since 1996. The growth there is impressive, but what has happened to GM animals? They struggle for approval at FDA, and this has forced scientists in the US to look for collaborators in other countries. James Murray and Elizabeth Maga from University of California at Davis are working with Brazilian scientists to obtain approval for GM caprines (goats) that express Lysozime and Lactoferrin in their milk for the prevention of infant diarrhea - an affliction that kills 2 million children every year. Their effort for approval at FDA is four years old and barely moving"
Do tekstu..
Nie będzie kompromisowego projektu ustawy o uboju rytualnym (10-07-2013)
Autor: Ewa Siedlecka
Źrodło: gazeta.pl Zgłosił/a: liliac
"O stratach gospodarczych mówi PSL i Ministerstwo Rolnictwa. Czy tak jest rzeczywiście? Zakaz uboju bez ogłuszenia obowiązuje od stycznia, a rzeźnie nie zwalniają pracowników. Hodowcy też nie tracą: średnia cena skupu żywych krów i byków od lipca zeszłego roku nawet nieco wzrosła: z 5,5 zł. do 5, 99 zł. O tym, że nie ma spadku ani cen ani eksportu wołowiny informuje portal Farmer.pl: "Zakaz uboju rytualnego bydła nie spowodował spadku eksportu mięsa wołowego chłodzonego. Porównując pierwsze cztery miesiące obecnego roku z rokiem 2012 nie tylko nie widać spadku eksportu, ale widoczny jest jego wzrost na mięsie wołowym mrożonym. Świeżej i chłodzonej wołowiny sprzedajemy nieco mniej, ale za to po lepszej cenie. W tym roku od stycznia do kwietnia wywieziono z Polski 66,2 tys. ton świ
Do tekstu..
Nowa genetyczna technologia wspiera in vitro (10-07-2013)
Autor: Rafał Marszałek
Źrodło: nicprostszego.natemat.pl Zgłosił/a: liliac
"Sekwencjonowanie następnej generacji (ang. next generation sequencing, NGS) to cały zestaw nowych metod pozwalających na odczytanie pełnego zapisu ludzkiego genomu w przeciągu nawet jednego tylko dnia i za cenę kilku tysięcy dolarów (w porównaniu z pierwszym ludzkim genomem, którego zsekwencjonowanie zajęło 15 lat i pochłonęło 3 miliardy dolarów). Dzięki temu spadkowi czasu i kosztów możliwe staje się zatem sekwencjonowanie genomów na przykład właśnie embrionów stosowanych do in vitro. Pozwala to na zapoznanie się z całokształtem materiału genetycznego i na selekcję embrionów, które będą miały największe szanse na to, żeby się wpierw zagnieździć, a następnie przetrwać ciążę"
Do tekstu..
ofiara apostazji (10-07-2013)
Autor: a.
Źrodło: lemingi i inne żyjątka Zgłosił/a: liliac
"Nie każde przyjęcie jest warte naszej obecności i fakt, że serwowany jest tam ksiądz Lemański w niczym nie przysłoni faktu, że w charakterze dań głównych pojawiają się biskupi Hoser i Pieronek. To raczej ksiądz Lemański staje się przystawką rzucaną na pociechę tym wszystkim, którym hoserowe gnojowisko zaczyna coraz bardziej wonieć, ale wciąż tkwią w emocjonalnym szantażu istnienia jednego sprawiedliwego."
Do tekstu..
Hitchens Debates Transcripts (10-07-2013)
Źrodło: hitchensdebates.blogspot.com Zgłosił/a: JK
Transcripts from Christopher Hitchens' debates, discussions, and interviews with theists.
Do tekstu..
Papież Franciszek polecił natychmiast usunąć swój pomnik w Buenos Aires (10-07-2013)
Autor: wg, PAP
Źrodło: tokfm.pl Zgłosił/a: ramichael
pież Franciszek ponownie dał do zrozumienia, że jest zwolennikiem skromności w Kościele: wydał polecenie niezwłocznego usunięcia swojej statui umieszczonej zaledwie dziesięć dni temu w ogrodzie przylegającym do katedry metropolitalnej w Buenos Aires.
Do tekstu..
"Nie!" barbarzyństwu! (10-07-2013)
Autor: Magdalena Środa
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: ramichael
W piątek Sejm głosuje ustawę dotyczącą rytualnego uboju zwierząt. To niesłychane, że ten rodzaj okrucieństwa podlega w Polsce głosowaniu i że nadal w XXI wieku w centrum Europy można znaleźć obrońców tego barbarzyńskiego zwyczaju.
Do tekstu..
Dzieci bez szczepionek (10-07-2013)
Autor: Joanna Ćwiek
Źrodło: rp.pl Zgłosił/a: JK
Alarmująco rośnie liczba nieszczepionych dzieci. Lekarze obawiają się nawrotu chorób zakaźnych. Przybywa rodziców, którzy odmawiają zaszczepienia swoich dzieci. Z danych Głównej Inspekcji Sanitarnej wynika, że w ubiegłym roku nie zaszczepiono 5,3 tys. maluchów. Od 2009 r. liczba ta rośnie co roku o blisko 15 - 20 proc.
Do tekstu..
L.Melvern: Hoser musiał być częścią establishmentu reżimu Rwandy (09-07-2013)
Autor: Antoni Bohdanowicz
Źrodło: natemat.pl Zgłosił/a: JK
Linda Melvern, autorka kilku książek na temat ludobójstwa w Rwandzie odniosła się do wywiadu arcybiskupa Henryka Hosera dla Katolickiej Agencji Informacyjnej. Brytyjska dziennikarka śledcza, która była konsultantem Międzynarodowego Trybunału Karnego dla Rwandy uważa, że abp Hoser dokonuje rewizjonizmu historycznego, kiedy tłumaczy genezy ludobójstwa.
Do tekstu..
Precise atomic clock may redefine time (09-07-2013)
Autor: Philip Ball
Źrodło: Nature Zgłosił/a: liliac
"The international definition of a second of time could be heading for a change, thanks to researchers who have demonstrated that an advanced type of 'atomic clock' has the degree of precision and stability needed to provide a new standard."
Do tekstu..
Cudowne zidiocenie (09-07-2013)
Autor: Jan Hartman
Źrodło: hartman.blog.polityka.pl Zgłosił/a: JK
Uszczypnijcie mnie! Gdzie ja żyję? I kiedy? Poseł na sejm RP w XXI wieku opowiada o wskrzeszaniu umarłych przez katolickich księży i produkuje kasety video na ten temat! I ten poseł, nazwiskiem Godson (bardzo pobożne nazwisko), posłuje z ramienia partii, która prezentuje się jako umiarkowana chadecja, a nawet - sądząc po nazwie - partia obywatelska! Tusku, nie tak się umawialiśmy, gdy zakładałeś PO! Litości!
Do tekstu..
Jakich pytań boi się Henryk Hoser? (09-07-2013)
Autor: Kamil Sikora
Źrodło: natemat.pl Zgłosił/a: JK
"Arcybiskup Henryk Hoser od 2008 roku jest biskupem diecezji warszawsko - praskiej. Jest jednym z najważniejszych ludzi polskiego Kościoła. Jako taki ma dostęp do wielu sekretów. Ale też nosi w sobie jedną, szczególną tajemnicę. Tajemnicę co zrobił, a czego nie zrobił on sam i Kościół katolicki w Rwandzie w 1994 roku i wcześniej. W trakcie i przed ludobójstwem nawet miliona osób. Świetny reportażysta Wojciech Tochman poszedł tropem tej tajemnicy. Biskup od trzech lat nie odpowiedział na jego pytania."
Do tekstu..
Nijakowski: Ludobójstwo nasze powszednie. (09-07-2013)
Autor: Jakub Majmurek
Źrodło: krytykapolityczna.pl Zgłosił/a: Iwan Denisowicz
Wszyscy uważają, że jak nas wysiedlają, to jest "czystka etniczna i zbrodnia", a jak my wysiedlamy, to jest to "precyzyjnie zaplanowana, humanitarna" operacja.
Do tekstu..
Ofiary pedofilii nie dostały milionów. Kardynał je zainwestował (08-07-2013)
Autor: sjk
Źrodło: www.wprost.pl Zgłosił/a: slik
Z ujawnionych przez Kościół w Stanach Zjednoczonych dokumentów wynika, że kardynał Timothy Dolan w czasie pełnienia funkcji arcybiskupa Milwaukee nakazał przeniesienie prawie 57 milionów dolarów na fundusz powierniczy celem ukrycia pieniędzy przed ofiarami molestowania przez katolickich duchownych - donosi Slate.com.
Do tekstu..
Zegar wybił bilion złotych (08-07-2013)
Autor: Łukasz Piechowiak
Źrodło: Blogbank.pl Zgłosił/a: Unulfo
"Media przegapiły ważny moment w polskiej historii. Dług publiczny przekroczył już 1 bln zł."
Do tekstu..
Tajemnica o charakterze wewnętrznym (08-07-2013)
Autor: Sieć Obywatelska Watchdog Polska
Źrodło: youtube.com Zgłosił/a: JK
Dokument wewnętrzny to pojęcie nieznane polskim przepisom. Mimo to Naczelny Sąd Administracyjny coraz częściej ogranicza dostęp obywateli do informacji nt. funkcjonowania instytucji publicznych, powołując się na dziwną instytucję "dokumentu wewnętrznego". Sprawie przygląda się Sieć Obywatelska Watchdog (www.siecobywatelska.pl)
Do tekstu..
Mass healing i Resurrection w World of Christians (08-07-2013)
Autor: Slwstr
Źrodło: Pochodne kofeiny Zgłosił/a: liliac
"...wracając do rzeczywistości: zastanawiam się, czy gdy za czasów PRLu ówczesny prymas polski Wyszyński faworyzował "ludowy katolicyzm" znaczyło to, iż byłby zadowolony z oblicza "ludowości" jaki przyjął współczesny polski katolicyzm: katoszamanizmu, wiary w czary i okultyzm, ekstatycznej histerii, masowego kłamstwa i ogłupiania bajdurzeniem rozmiarami przekraczającymi normalną dawkę właściwą katolickiej ewangelizacji, literalnym zniżeniem się do opowieści o wioskowych czarownikach z Afryki jako najbardziej efektywnym przykładem bożych kapłanów w działaniu? Nie wiem. Wiem jedno, ani Bonnke, ani Bashabora, przy całych swoich nadludzkich zdolnościach, nie potrafią sprawić, by średnia długość życia w Nigerii przekraczała 52 lata. Wszechmoc Boga jest nader wybiórc
Do tekstu..
Poświata dla oświaty (08-07-2013)
Autor: Craven
Źrodło: Węglowy Szowinista Zgłosił/a: liliac
"Zacznijmy od paru słów o bioluminescencji. Na początek dość istotne rozróżnienie - nie mylmy bioluminescencji i fluorescencji. Zjawisko fluorescencji polega na oddawaniu energii w postaci światła przez wzbudzone wcześniej atomy lub cząsteczki. Te wszystkie świecące myszki i pieski o których mogliście czytać i słyszeć w mediach, świecą jeśli się je naświetli. Bioluminescencja polega na kompletnie samodzielnym emitowaniu światła."
Do tekstu..
Ochrona życia nie dla żywych (08-07-2013)
Autor: Naima
Źrodło: Naima w sieci Zgłosił/a: liliac
"...w przeciwieństwie do tego, jak zawłaszczono w dyskursie publicznym termin życie do zygoty, blastocysty lub zarodka - bardzo szanuję życie ludzi, którzy przyszli na świat jakiś czas temu i borykają się z jego trudami. Szanuję i chcę ochrony życia dziecka urodzonego, jedenastoletniego, które boryka się z przemocą, wykorzystaniem i zdradą przez najbliższych, a obecnie boryka się z ciążą, na którą jest bezwzględnie nieprzygotowane. Jedenaście lat! To jest dziecko, dziecko, które powinno się uczyć, bawić, zaprzyjaźniać z innymi dziećmi, rosnąć i rozwijać, a nie - żywić płód kosztem własnego kośćca i mięśni, deformować miednicę i kręgosłup, być może doznać nieodwracalnych szkód wywołanych przedczesnymi obciążeniami."
Do tekstu..
Chile nie pozwala usunąć ciąży zgwałconej 11-latce (08-07-2013)
Autor: Maciej Stasiński
Źrodło: gazeta.pl Zgłosił/a: liliac
"Belen od dwóch lat gwałcił ojczym. Dziś jest w 14. tygodniu ciąży i choć lekarze podkreślają, że jej życie jest w niebezpieczeństwie, to chilijskie prawo nie pozwala usunąć płodu. Sprawa podzieliła lewicę i prawicę na niedługo przed wyborami prezydenckimi."
Do tekstu..

Archiwum: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]
[11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20]
[21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30]
[31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40]
[41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50]
[51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60]
[61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70]
[71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80]
[81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90]
[91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]
[101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110]
[111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120]
[121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130]
[131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140]
[141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150]
[151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160]
[161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170]
[171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180]
[181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190]
[191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200]
[201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210]
[211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220]
[221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230]
[231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240]
[241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250]
[251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260]
[261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270]
[271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280]
[281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290]
[291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300]
[301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310]
[311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320]
[321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330]
[331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340]
[341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350]
[351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360]
[361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370]
[371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380]
[381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390]
[391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400]
[401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410]
[411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420]
[421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430]
[431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440]
[441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450]
[451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460]


 Wypełnij poniższe pola :
 Adres URL*: 
 Tytuł strony (treści): 
 Autor treści: 
 Źródło/nazwa serwisu: 
 Twój podpis*: 
 Krótki opis: 
 ?
 
:
 
 :
 
  OpenID
 Załóż sobie konto..
Wyszukaj

Wprowadzenie
Indeks artykułów
Książka: Racjonalista
Napisz do nas
Newsletter
Promocja Racjonalisty

Racjonalista w Facebooku
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365