Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.719.199 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 368 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"
Friedrich Nietzsche - Antychryst
Koszulka racjonalisty

Złota myśl Racjonalisty:
"To, że jesteśmy krajem katolickim, nie znaczy, że nie możemy być państwem o standardzie demokratycznym z rozdziałem od Kościoła. Inaczej zostaniemy stłamszeni przez Kościół, który coraz więcej chce, chce i chce, i będzie bronił swoich przywilejów. (...) jak lewica rządzi, to Kościół najwięcej ciągnie."
Znalezione w sieci
Poniżej znajdują się odesłania do ciekawych materiałów znajdujących się poza naszym portalem - znalezione przez nas i przez Czytelników Racjonalisty. Jeżeli jest w Internecie coś, co Twoim zdaniem znasługuje na uwagę innych (artykuły, opracowania, felietony, wątki na forach itp.) podaj nam ten adres, aby inni też mogli to przeczytać.

 Oto ostatnio dodane linki:
Peter Higgs interview: 'I have this kind of underlying incompetence' (07-12-2013)
Autor: Decca Aitkenhead
Źrodło: theguardian.com Zgłosił/a: JK
Thirty-nine years after Peter Higgs identified the Higgs boson particle, he won the 2013 Nobel prize. Here he reveals he has never sent an email or browsed the web - and reckons no one would employ him nowadays
Do tekstu..
Sukcesy polskich lekarzy w mijającym roku – gdzie byli pierwsi, jedyni (07-12-2013)
Autor: KG
Źrodło: Termedia Zgłosił/a: liliac
"Kończący się rok dla polskiej ochrony zdrowia nie był łatwy. Jak zawsze brakowało pieniędzy oraz nie obyło się bez systemowych potknięć i problemów. M.in z funkcjonowaniem nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej, zawirowań z systemu eWUŚ czy braku postępu w zapowiadanej decentralizacji NFZ. Jednak działy się też cuda, przełomy - za sprawą naszych lekarzy."
Do tekstu..
Everything in the Universe Is Made of Math – Including You (07-12-2013)
Autor: Max Tegmark
Źrodło: Discover magazin Zgłosił/a: Christopher CJ Jozwiak
In this excerpt from his new book, Max Tegmark proposes that our reality isn't just described by mathematics, it is mathematics.
Do tekstu..
KulturaDobra.pl: chrześcijański portal filmowy (07-12-2013)
Autor: BW
Źrodło: onet.pl Zgłosił/a: slik
W sierpniu 2013 ruszył portal KulturaDobra.pl kierowany przede wszystkim do konserwatywnych katolików. Jego celem jest ostrzeganie wiernych przed złem, które ukryte jest w filmach dla nich nieodpowiednich. Portal powstał z myślą o wszystkich katolikach, którzy mają ochotę obejrzeć dobry film, ale nie zawsze jest on zgodny z ich przekonaniami. I tutaj pojawia się KulturaDobra.pl, której misją jest ostrzeganie czytelników przed filmami, które zawierają treści szkodliwe i niszczące z perspektywy chrześcijaństwa.
Do tekstu..
Odkryto wodę na pięciu egzoplanetach (07-12-2013)
Autor: ew/PAP/Discovery
Źrodło: polskieradio.pl Zgłosił/a: Małyska
"Dane pochodziły z Kosmicznego Teleskopu Hubble'a. Planety z wodą oznaczane są jako WASP-17b, HD209458b, WASP-12b, WASP-19b oraz XO-1b. Wszystkie znajdują się stosunkowo niedaleko Słońca. Woda najprawdopodobniej jest dość powszechnym składnikiem obcych planet. Po raz pierwszy jednak zbadano i porównano chemiczne sygnatury wody w atmosferach różnych planet."
Do tekstu..
Czeska awantura o majątki Kościołów. Będą potrzebne kolejne wybory? (07-12-2013)
Autor: Lubosz Palata
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: Małyska
"Ustawa restytucyjna wynegocjowana z Kościołami przez poprzedniego prawicowego premiera Petra Neczasa i przyjęta w zeszłym roku przez parlament nakłada na czeskich podatników wielkie zobowiązania. Państwo ma oddać Kościołom i gminom żydowskim 2,5 tys. budynków, 175 tys. ha lasów, 25 tys. ha łąk i pól o łącznej wartości 75 mld koron (ok. 3 mld euro)."
Do tekstu..
"Tajemnica Filomeny": "W prasie zawrzało! Szatański, antykatolick (07-12-2013)
Autor: -
Źrodło: film.onet.pl Zgłosił/a: slik
Po amerykańskiej premierze filmu "Tajemnica Filomeny" zawrzało w prasie. Film oparty na prawdziwej historii Irlandki Filomeny Lee, której zakonnice zabrały nieślubne dziecko, wzbudza kontrowersje. Mimo ponad 90% pozytywnych recenzji, byli dziennikarze, którzy określili film jako: "Kolejny atak nienawiści na kościół katolicki!".
Do tekstu..
Awantura po wykładzie o gender. Policjanci razili prywatnym paralizatorem? (07-12-2013)
Autor: Piotr Żytnicki, nat
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: JK
"Nagranie wideo nie pozostawia wątpliwości - poznańscy policjanci użyli paralizatorów wobec grupy anarchistów, którzy przyszli zakłócić wykład krytykujący gender. Rzecznik policji przyznaje: nie mamy tego na wyposażeniu, może kupili w internecie?"
Do tekstu..
Żakowski: Gender to fantastyczny kandydat do zajęcia miejsca masonerii.... (06-12-2013)
Autor: Anna Siek
Źrodło: http://www.tokfm.pl Zgłosił/a: slik
Gender to słowo, które zrobiło wielką karierę w Polsce. Za sprawą księży i polityków. - Rozumiem, że gender jest fantastycznym kandydatem do zajęcia miejsca masonerii. Można straszyć, bo nikt nie wie, co to jest - ocenił w TOK FM Jacek Żakowski. Publicysta Tomasz Wołek zaproponował prowokacyjnie, by środowiska zajmujące się gender wręczyły nagrodę ks. Dariuszowi Oko. Za propagowanie zjawiska.
Do tekstu..
Kościół krytykuje gender, ale korzysta z pieniędzy UE. (06-12-2013)
Autor: Karolina Głowacka
Źrodło: tokfm.pl Zgłosił/a: ramichael
W każdym projekcie finansowanym ze środków UE zapisana jest zasada równości płci - skoro Kościół krytykuje gender, a korzysta ze środków unijnych... trzeba przeprowadzić kontrolę - przekonują przedstawicielki "Feminoteki". - Prawdopodobnie doszło do użycia funduszy unijnych niezgodnie z przeznaczeniem, co oznacza że pieniądze powinny zostać zwrócone - argumentowała Joanna Piotrowska. Wanda Nowicka zapowiada zgłoszenie sprawy do Komisji Europejskiej
Do tekstu..
Mandela's unsung legacy of science in Africa (06-12-2013)
Autor: Calestous Juma
Źrodło: newscientist.com Zgłosił/a: JK
Nelson Mandela died yesterday at the age of 95. He knew well the importance of science and technology institutes for Africa's full liberation
Do tekstu..
Rozwój gospodarczy zapewnia nam szczęście tylko do pewnego poziomu,ok 36,000 USD (06-12-2013)
Autor: Paweł Richter
Źrodło: TZM Polska Zgłosił/a: rafael 77
Ekonomiści rzucili światło na kwestię:czy rozwój gospodarczy może przełożyć się na szczęście jednostki. Wydaje się, że poziom zadowolenia z życia spada wśród ludzi żyjących w najbogatszych krajach.
Do tekstu..
Catholic hospitals are growing. What will that mean for reproductive health? (06-12-2013)
Autor: Sarah Kliff
Źrodło: Washington Post Zgłosił/a: liliac
"Much of the tension tends to center on reproductive health; 52 percent of obstetricians who work in Catholic hospitals say they have experienced a conflict over religious-based policies, according to a 2012 article in the American Journal of Obstetrics and Gynecology. One obstetrician, according to a recent report published this summer in the American Journal of Bioethics Primary Research, faced off with his Catholic hospital's ethics committee when he wanted to terminate the pregnancy of a women newly-diagnosed with cancer, who needed to undergo chemotherapy."
Do tekstu..
Plackarnia bez śladu nirwany (06-12-2013)
Autor: Cezary Michalski
Źrodło: krytykapolityczna.pl Zgłosił/a: ramichael
Właściciele sieci lubelskich pizzerii noszącej do tej pory nazwę "Nirvana" w związku ze swoim nawróceniem na dzisiejszy polski katolicyzm ogłosili w Internecie: "Dla nas nazwa ŤNirvanať nie jest obojętna i stoi w sprzeczności z tym, w co wierzymy. Dlatego wraz z naszym nawróceniem dojrzeliśmy do decyzji, aby zmienić nazwę naszych restauracji. W świetle naszej wiary stara nazwa nie da się obronić". Jaką wybrali zatem nową nazwę, aby była jednocześnie katolicka, swojska, dumna, a w dodatku jeszcze absolutnie niekontrowersyjna (niech żyją politycy mający 70 proc. zaufania społecznego)? Otóż nowa nazwa dawnej lubelskiej sieci pizzerii "Nirvana" będzie brzmiała "Plackarnia".
Do tekstu..
Od "Kac Wawa" i "Kill Bill" czuć "diabelski oddech (06-12-2013)
Autor: Zofia Rojek
Źrodło: natemat.pl Zgłosił/a: Amai
Zło czai się wszędzie - na ulicy, w polityce i zbrodniczych ideologiach (np. gender) i przede wszystkim - w kulturze. Twórcy strony KulturaDobra.pl postanowili ostrzec konserwatywnych katolików, jakie filmy czy książki są dla nich nieodpowiednie, a jakie mogą oglądać ze spokojnym sumieniem. Okazuje się, że moralnie naganne są takie produkcje jak "Pocahontas" (promuje panteizm i pogaństwo), "Family Guy" (przedstawia Chrystusa jako gwałciciela kobiet) "Listy do M." (wspierają homoseksualizm), natomiast "Kac Wawa" i "Kill Bill" to filmy ekstremalnie złe, w których aż "czuć diabelski oddech".
Do tekstu..
Ksiadz na wesele dostarczył kokainę (06-12-2013)
Autor: Marek Mamoń
Źrodło: gazeta.pl Zgłosił/a: jarekland
"W sierpniu 2008 r. w roli księdza asystował na ślubie kolegi, Łukasza F. Pan młody miał nietypowy kaprys: poprosił o dostarczenie na wesele kokainy dla gości. Ksiądz P. bez wahania spełnił życzenie. Skontaktował się z Piotrem K., ten za 5 g. koki wziął 1 tys. zł. Wg naszych ustaleń rozmowę o tej transakcji zarejestrowały urządzenia podsłuchowe. Duchowny osobiście zawiózł narkotyk na wesele kolegi."
Do tekstu..
Donatan: Kościół w Polsce to ambasadorstwo na rzecz obcej kultury (06-12-2013)
Autor: Bartosz Janiszewski,Witold Czamara, Donatan
Źrodło: wprost.pl Zgłosił/a: ramichael
Nasza kultura jest piękna, trzeba o niej mówić. Spójrz, w szkole uczysz się o Egipcjanach, Rzymianach, Sumerach, a niczego nie dowiadujesz się o nas samych. Duża w tym rola Kościoła Katolickiego, który chce nam wmówić, że przed chrystianizacją Polacy siedzieli na drzewach i jedli żołędzie. Narracja jest taka, że Słowianie byli prymitywni, a wyższą kulturę przyniósł nam św. Wojciech. Ten, który paląc ludzi zmuszał ich do przejścia na wiarę nie będącą naszą wiarą narodową. Katolicyzm jest wiarą przyniesioną. Kościół w Polsce to ambasadorstwo na rzecz zupełnie obcej kultury.
Do tekstu..
Poseł PiS w PRL oskarżał opozycjonistę, a potem umorzył sprawę księdza pedofila (06-12-2013)
Autor: Michał Gąsior
Źrodło: natemat.pl Zgłosił/a: JK
Autorzy programu "Po Prostu" ujawnili, że poseł PiS Stanisław Piotrowicz działał w PZPR i będąc prokuratorem oskarżał działacza "Solidarności" z Jasła. W rodzinnych stronach parlamentarzysty w kontekście jego życiorysu mówi się jednak o czymś jeszcze - o kontrowersyjnej postawie w jednej ze spraw prowadzonych już po upadku komuny. W 2001 roku to właśnie Piotrowicz, wówczas szef Prokuratury Rejonowej w Krośnie, oczyścił z zarzutów księdza pedofila z Tylawy. Stwierdził, że ksiądz dotykał dotykał dziewczynki, bo miał "zdolności bioenergoterapeutyczne"... Trzeba było przeniesienia sprawy do innej prokuratury, by do sądu trafił w końcu akt oskarżenia.
Do tekstu..
Pieniądze ze szkolnej rady rodziców wsparły pobliską parafię. Rodzice oburzeni (06-12-2013)
Autor: Anna Gmiterek-Zabłocka, TOK FM
Źrodło: tokfm.pl Zgłosił/a: Małyska
"Na co powinny iść w szkole pieniądze zbierane przez radę rodziców? W każdej szkole jest specjalny regulamin, a w nim określone zasady. Pieniądze przeznaczane są m.in. na przejazdy uczniów na turnieje sportowe czy olimpiady, na nagrody czy dyplomy za udział w konkursach. Ale też na zakup środków czystości, jeśli szkole na to brakuje. Okazuje się jednak, że nie tylko. W jednej ze szkół w Lublinie pieniądze z rady rodziców przeznaczono na obchody XX-lecia pobliskiej parafii. Taki sygnał dostaliśmy od samych rodziców."
Do tekstu..
TW Antoniego Macierewicza (06-12-2013)
Autor: Monika Olejnik
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: Małyska
"Prawica zaczęła syczeć i piszczeć. Na autora programu "Po prostu" bluzgi leciały ze wszystkich stron. Oskarża się Sekielskiego, że ktoś mu przyniósł materiały na profesora leśnika, bo - jak pamiętamy - taki zwyczaj był w zespole smoleńskim Macierewicza, gdzie naukowcy dostawali po kryjomu kawałki samolotu Tu-154. Nikt nie pukał do Sekielskiego w środku nocy z butelką mleka i z fragmentami teczek Cieszewskiego. Sekielski wystąpił do IPN i otrzymał informacje, że pan profesor był TW, i nic więcej."
Do tekstu..
Wykład o gender przerwany. Interweniowała policja [WIDEO] (06-12-2013)
Autor: Natalia Mazur, Jakub Łukaszewski, Piotr Żytnicki
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: Małyska
"Wykład "Gender - dewastacja człowieka i rodziny" na poznańskim Uniwersytecie Ekonomicznym wygłaszał w czwartek wieczorem ksiądz prof. Paweł Bortkiewicz. - Gender wiąże się z radykalnym feminizmem, który opowiada się za aborcją, zatrudnianiem kobiet i przetrzymywaniem dzieci w żłobkach - mówił do zgromadzonych."
Do tekstu..
Hartman: kościół ma wręcz obsesję na moim punkcie (05-12-2013)
Autor: Jacek Gądek
Źrodło: onet.pl Zgłosił/a: slik
Nieustannie jestem obiektem ataków Kościoła. Kościół ma wręcz obsesję na moim punkcie. Ciągle jestem szkalowany - mówi Onetowi prof. Jan Hartman. Po jego felietonie, w którym napisał, że abp Marek Jędraszewski "leci Ku Klux Klanem", Katolicki Klub im. św. Wojciecha uznał go za "produkt ideologii gender".
Do tekstu..
Kuba Strzyczkowski pytał w Trójce, czy mamy dyktaturę mniejszości seksualnych (05-12-2013)
Autor: Wojciech Karpieszuk
Źrodło: gazeta.pl Zgłosił/a: liliac
"Mam kilka pytań do Kuby Strzyczkowskiego: Jaki cel miała ta audycja? Upokorzenie osób homoseksualnych i transseksualnych? Brawo. Udało się panu. Czy na tym ma polegać misja mediów publicznych? - pisze Wojciech Karpieszuk po audycji radiowej Trójce."
Do tekstu..
Po jaką cholerę było mi to całe dziennikarstwo? (05-12-2013)
Autor: Wojciech Orliński, Krzysztof Lepczyński
Źrodło: tokfm.pl Zgłosił/a: liliac
"Gazeta to kaprys oligarchy, który kupuje ją nie wiadomo po co - mówi w rozmowie z Tokfm.pl Wojciech Orliński z "Gazety Wyborczej". Jego zdaniem w przyszłości media będą tylko wspierać przedsięwzięcia ich właścicieli. - Zamiast mieć gazetkę Empiku, będzie miał "Empik Powszechny", "Przekrój Empiku" czy "Empik Wprost". To za chwilę będzie rzeczywistość - ostrzega dziennikarz."
Do tekstu..
Discovery of oldest human DNA in Spanish cave sheds light on evolution (05-12-2013)
Autor: Ian Sample
Źrodło: theguardian.com Zgłosił/a: JK
Scientists say DNA strands in thigh bone of 400,000-year-old early human can help build clearer picture of human family tree.
Do tekstu..
"Uczymy dzieci coraz lepiej odpowiadać na testy" - prof. Mankiewicz o (05-12-2013)
Autor: Wiktoria Beczek
Źrodło: tokfm.pl Zgłosił/a: Małyska
"- Politykom bardzo zależy na tym, żeby ogłaszać publicznie kolejne sukcesy. Osoby wypowiadające się bardzo entuzjastycznie na temat badania nie wiedzą, jaka jest sytuacja w szkolnictwie na świecie - mówi w TOK FM prof. Lech Mankiewicz, dyrektor Centrum Fizyki Teoretycznej PAN."
Do tekstu..
Prof. Tarkowski: popieram techniki wspomaganego rozrodu (05-12-2013)
Autor: Rozmawiał Sławomir Zagórski
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: Małyska
"Na postęp w biologi patrzę ze spokojem. Komuś, kto jest zdrowy, nie sposób wczuć się w cierpienie ludzi nie mogących doczekać się dziecka - mówi nam prof. Andrzej K. Tarkowski z Instytutu Zoologii Uniwersytetu Warszawskiego. W środę odebrał "polskiego Nobla" - Nagrodę Fundacji na rzecz Nauki Polskiej w dziedzinie nauk o życiu."
Do tekstu..
Dads: how important are they? (05-12-2013)
Źrodło: muhc.ca, McGill University Health Centre Zgłosił/a: JK
Even with today's technology, it still takes both a male and a female to make a baby. But is it important for both parents to raise that child? Many studies have outlined the value of a mother, but few have clearly defined the importance of a father, until now. New findings from the Research Institute of the McGill University Health Centre (RI-MUHC) show that the absence of a father during critical growth periods, leads to impaired social and behavioural abilities in adults. This research, which was conducted using mice, was published today in the journal Cerebral Cortex. It is the first study to link father absenteeism with social attributes and to correlate these with physical changes in the brain.
Do tekstu..
Przyszłość Ukrainy. (04-12-2013)
Autor: Rafał Wonnicki
Źrodło: kulturaliberalna.pl Zgłosił/a: Iwan Denisowicz
To, że Ukraina nie podpisała umowy stowarzyszeniowej z UE, to żadne zaskoczenie. Wiadomo było, że Janukowycz sprawę relacji z Unią rozgrywa twardo, kalkulując zyski i straty.
Do tekstu..
Nie tłumacz się młodością dziadka (04-12-2013)
Autor: miskidomleka
Źrodło: Miski do mleka Zgłosił/a: liliac
"Ale teraz, skoro już wiemy o co w ogóle idzie: dlaczego nie zgadzam się na portalozowe ekstrapolowanie na wspomnienia po ludzkich dziadkach, i fobie u ludzi. Otóż wspomnienia u ludzi są często wzrokowe i słuchowe, a czasem abstrakcyjne. Boimy się (widoku) wilka złego, boimy się (odgłosu) strzałów. Czy możemy - pośrednio poprzez metylację DNA - bać się wilka, który zimą w 1946 wyskoczył w Bieszczadach na szukającego UPA dziadka? Czy strach przed strzałami może być zakodowanym w dziadkowych plemnikach strachem przed sowiecką kulą w 1920 roku? Otóż nie, przynajmniej nie w taki sposób, w jaki (o ile wierzymy panom D & R) acetofenonu bały się dzieci i wnuki straszonych myszy."
Do tekstu..

Archiwum: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]
[11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20]
[21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30]
[31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40]
[41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50]
[51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60]
[61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70]
[71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80]
[81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90]
[91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]
[101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110]
[111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120]
[121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130]
[131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140]
[141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150]
[151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160]
[161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170]
[171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180]
[181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190]
[191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200]
[201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210]
[211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220]
[221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230]
[231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240]
[241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250]
[251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260]
[261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270]
[271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280]
[281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290]
[291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300]
[301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310]
[311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320]
[321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330]
[331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340]
[341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350]
[351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360]
[361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370]
[371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380]
[381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390]
[391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400]
[401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410]
[411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420]
[421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430]
[431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440]
[441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450]
[451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460]


 Wypełnij poniższe pola :
 Adres URL*: 
 Tytuł strony (treści): 
 Autor treści: 
 Źródło/nazwa serwisu: 
 Twój podpis*: 
 Krótki opis: 
 ?
 
:
 
 :
 
  OpenID
 Załóż sobie konto..
Wyszukaj

Wprowadzenie
Indeks artykułów
Książka: Racjonalista
Napisz do nas
Newsletter
Promocja Racjonalisty

Racjonalista w Facebooku
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365