Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.588.285 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 347 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
"W Sejmie patrioci specjalnej troski onanizowali się niewidzialną ręką i kazali o wartościach. Lud widział złodziei na górze i obcował z oszukującym go tłumem cwaniaków na dole. Liberałowie pospiesznie otwierali wrota wszelkiemu bezprawiu. Kierowali się ignorancją, dobrymi chęciami i wiarą w niewidzialną rękę. Lud skorzystał z demokracji i powiedział ‘sprawdzam’. Mógł skreślić, ale..
Znalezione w sieci
Poniżej znajdują się odesłania do ciekawych materiałów znajdujących się poza naszym portalem - znalezione przez nas i przez Czytelników Racjonalisty. Jeżeli jest w Internecie coś, co Twoim zdaniem znasługuje na uwagę innych (artykuły, opracowania, felietony, wątki na forach itp.) podaj nam ten adres, aby inni też mogli to przeczytać.

 Oto ostatnio dodane linki:
Kościół dostał 1455 hektarów. Za... 69 zabranych! (archiwum 2.01.2009) (24-09-2010)
Autor: Magda Hartman
Źrodło: pardon.pl Zgłosił/a: slik
Nie ma już wątpliwości. Osławiona Komisja Majątkowa to spisek żydomasonerii, mający na celu skompromitowanie polskiego Kościoła katolickiego. Inaczej jej poczynań interpretować nie sposób. Afer wokół dziwacznych decyzji Komisji było ostatnio wiele, ale prawie 1500 hektarów za 69 "utraconych" w PRL to chyba jednak matka ich wszystkich. Beneficjentem jest kościelne stowarzyszenie powiązane z żeńskim zakonem sióstr albertynek.
Do tekstu..
Ksiądz oskarża kurię: nie ostrzegła przed oszustem (24-09-2010)
Autor: Marta Paluch, tbe
Źrodło: www.wp.pl, Polska Gazeta Krakowska Zgłosił/a: slik
Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski oskarża krakowską kurię, że nie ostrzegła zakonnic przed aresztowanym właśnie Markiem P. - byłym esbekiem, pełnomocnikiem przed Komisją Majątkową, która przyznaje Kościołowi rekompensaty za ziemie odebrane w PRL.
Do tekstu..
Z Januszem Palikotem o jego rozstaniu z PO oraz nowym ruchu Nowoczesna Polska (24-09-2010)
Autor: Agnieszka Kublik
Zgłosił/a: MA
Zakładam stowarzyszenie, mój ruch będzie się nazywał Nowoczesna Polska. W jego programie znajdą się m.in. takie postulaty, jak - rozdział państwa i kościoła, założenie milczącej zgody, darmowa antykoncepcja...
Do tekstu..
"Czekam na aresztowania biskupów ws. komisji majątkowej" (24-09-2010)
Autor: Reporter: Dominika Leonowicz
Źrodło: www.wp.pl Zgłosił/a: slik
Rozbestwieni biskupi zatracili umiar i chcą rządzić wszystkim - mówi Wirtualnej Polsce europosłanka SLD Joanna Senyszyn komentując sprawę listu kardynała Gulbinowicza do sądu z prośbą o łagodne potraktowanie oszusta, który spowodował ogromne straty Skarbu Państwa. - Teraz w Polsce jest tak źle, że już może być tylko lepiej, czekam na pierwsze aresztowania biskupów w aferze związanej z pracami komisji majątkowej. Jeśli to nastąpi, będzie nadzieja na zmiany na lepsze - dodaje Senyszyn.
Do tekstu..
Oddam i przyjmę za darmo (24-09-2010)
Autor: Piotr Jaskólski
Źrodło: www.za0.pl Zgłosił/a: Piotr
Serwis ten powstał z myślą o możliwości podzielenia się z innymi tym, co nam samym już nie jest potrzebne lub czego mamy w nadmiarze. Wszystkie ogłoszenia oferowane przez Użytkowników na stronach serwisu są oddawane za darmo. Oznacza to, że Wystawiający nigdy nie żąda zapłaty od Nabywającego za otrzymane dary. Jedyna możliwa opłata to wcześniej podana na aukcji kwota opłaty za przesyłkę w wysokości ustalonej przez oddającego, bez ukrytych i nie uzasadnionych opłat.
http://www.za0.pl
Słuchacze Rydzyka wyjdą na ulice? Radio ogłasza mobilizację (24-09-2010)
Autor: Marta Wawrzyn
Źrodło: pardon.pl Zgłosił/a: slik
Groźby platformerskiego szefa KRRiT potraktowano bardzo poważnie. To już koniec? Jan Dworak, nowy przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, postraszył w "Gazecie Wyborczej" Radio Maryja odebraniem koncesji. Powód? Błahy: nadawanie reklam przez tego społecznego nadawcę. Środowisko Radia Maryja jest oburzone. Wczoraj można było poznać opinię posłanki Sobeckiej na temat tych wydarzeń. Brzmiała ona: to niedopuszczalne.
Do tekstu..
Kutz: Ludzie przestaną bać się Kościoła (23-09-2010)
Autor: z Kazimierz Kutzem rozmawia Jan Smoleński
Źrodło: krytykapolityczna.pl Zgłosił/a: ramichael
Nauczyciel religii wszedł i rozmowę z rodzicami zaczął od słów: no, to teraz się pomodlimy. Myślałem, że krew mnie zaleje. To niedopuszczalne przekroczenie pewnych granic. Byliśmy przecież w świeckiej szkole!
Do tekstu..
Do boju! (23-09-2010)
Autor: Kinga Dunin
Źrodło: wysokieobcasy.pl Zgłosił/a: ramichael
Dziś coraz więcej rodziców, którzy chcą posyłać dzieci na religię, wolałoby, aby odbywało się to poza szkołą. Nikt jednak nie daje im wyboru
Do tekstu..
Biblijny cud mógł być zjawiskiem naturalnym (23-09-2010)
Źrodło: onet.pl Zgłosił/a: Krzewiński
Amerykańscy naukowcy użyli komputerowych symulacji, aby wyjaśnić, jak rozstąpiły się wody Morza Czerwonego - podaje internetowy serwis BBC. Eksperyment wykazał, że podział wód, opisany w Biblii, mógł być zjawiskiem naturalnym, wywołanym przez silne wiatry.
Do tekstu..
Mózg - internetowa wyszukiwarka (23-09-2010)
Autor: Piotr Stasiak
Źrodło: www.polityka.pl Zgłosił/a: Mateusz
Dlaczego, gdy korzystamy z sieci, narasta w nas wrażenie, że wiemy i rozumiemy coraz mniej? Ten fenomen analizuje wydana w USA głośna książka "Płycizny, czyli co Internet robi z naszymi mózgami". Wnioski są niepokojące.
Do tekstu..
"Katastrofa w Smoleńsku to kara za traktat lizboński" (22-09-2010)
Autor: Joanna Stanisławska, Wirtualna Polska
Źrodło: www.wp.pl Zgłosił/a: slik
Bp Tadeusz Pieronek nazywa ich inicjatywę "wybrykiem ludzi nienormalnych", ale ostre słowa nie zrażają zwolenników uznania Jezusa Chrystusa królem Polski. Sławomir Andrzej Zakrzewski, lider Ruchu Suwerenność Narodu Polskiego, wyjaśnia w rozmowie z Wirtualną Polską, dlaczego intronizacja Chrystusa Króla mogła uchronić Polskę przed II wojną światową, a obecnie - przed globalnym kataklizmem. Twierdzi poza tym, że katastrofa smoleńska to rodzaj kary za podpisanie traktatu lizbońskiego, który czyni z Polaków niewolników we własnym kraju i oddaje ich pod rządy bezbożników.
Do tekstu..
"Grożenie Radiu Maryja jest niedopuszczalne" (22-09-2010)
Autor: (TSz) PAP
Źrodło: www.wp.pl Zgłosił/a: slik
Oburzającym i niedopuszczalnym jest fakt publicznego grożenia Radiu Maryja odebraniem koncesji - oświadczyła posłanka PiS Anna Sobecka. Zareagowała w ten sposób na wypowiedzi szefa KRRiT Jana Dworaka.
Do tekstu..
Bank Watykanu znów w opałach (22-09-2010)
Autor: tobi
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: ramichael
Włoska policja zajęła we wtorek 23 miliony euro z konta banku Watykanu. Jego szefa Ettore Gotti Tedeschiego czeka przesłuchanie w sprawie prania brudnych pieniędzy. - Jesteśmy zdumieni! - protestuje Watykan
Do tekstu..
Egzorcysta z Watykanu: oto, jak bawi się diabeł (22-09-2010)
Autor: inopressa.ru
Źrodło: onet.pl Zgłosił/a: ramichael
23 września ukaże się we Francji nowa książka głównego egzorcysty Watykanu, ojca Gabriele Amortha, w której opisuje on swoje wieloletnie zmagania z "ciemnymi siłami" - podaje portal inopressa.ru. Amorth opowiada m.in. o seansie wypędzania demonów, o ich złych żartach, które mogą się okazać okrutne. - Tak się bawi diabeł - podkreśla duchowny.
Do tekstu..
Ministrantka Radziszewska prawdę ci powie (21-09-2010)
Autor: Maciej Kawiński
Źrodło: wprost.pl Zgłosił/a: ramichael
Prawda w oczy kole. A prawda absolutna kole w oczy absolutnie. Minister ds. równego traktowania kobiet i mężczyzn prawdy absolutne zna. Wie, że zgodnie z absolutną prawdą, szkoła katolicka może odmówić zatrudnienia lesbijki. Bo przecież, jak wiadomo, lesbijka nie może być katoliczką.
Do tekstu..
O moich błędach i kwalifikacjach moralnych (21-09-2010)
Autor: Magdalena Środa
Źrodło: wprost.pl Zgłosił/a: ramichael
anowie senatorowie z PiS, zapraszam na moje zajęcia z etyki. Przez kilka pierwszych godzin analizujemy tam znaczenie pojęć "moralność", "moralny". Przyda się.
Do tekstu..
Pełnomocnik Kościoła zatrzymany przez CBA (21-09-2010)
Autor: (bart), PAP
Źrodło: www.wp.pl Zgłosił/a: slik
Cztery zarzuty - w tym korumpowania osoby pełniącej funkcję publiczną w komisji majątkowej przy MSWiA oraz oszustw na łączną sumę ok. 10 mln zł - postawiła gliwicka prokuratura okręgowa pełnomocnikowi zakonów w tej rządowo-kościelnej komisji, Markowi P. Poinformował o tym rzecznik prokuratury Michał Szułczyński. Jeszcze tego dnia może zapaść decyzja o tymczasowym aresztowaniu Marka P.
Do tekstu..
Ksiądz: wolniej, to będziesz krzyczała w nocy po ślubie (21-09-2010)
Autor: (pp)
Źrodło: www.wp.pl, Poska Zgłosił/a: slik
"Wolniej, wolniej, to będziesz krzyczała do męża podczas nocy poślubnej" - w taki sposób miał się zwrócić do uczennicy gimnazjum ksiądz prowadzący religię. Miała to być reakcja na prośbę dziewczyny, która nie nadążała notować. O szokującym zachowaniu księdza pisze "Polska".
Do tekstu..
Kobieta zmienną jest (21-09-2010)
Autor: (ew/livescience.com)
Źrodło: polskieradio.pl Zgłosił/a: Sznajper
Nie ma czegoś takiego, jak mózg w wersji unisex. Psycholodzy wiedzą to od dawna. A skoro mózgi kobiet i mężczyzn różnią się od siebie, to lepiej zrozumieć, w jaki sposób. Przedstawiamy 10 faktów, które każdy mężczyzna powinien wiedzieć o mózgu kobiety.
Do tekstu..
Nowoczesne państwo nie powinno korzystać z usług różdżkarzy, jasnowidzów, ... (21-09-2010)
Autor: Sławomir Wilk
Źrodło: http://slawomirwilk.pl/ Zgłosił/a: Wojciech Krawczyk
Żyjąc w świecie nauki i technologii należy wymagać od profesjonalistów - obojętnie, czy jest to lekarz, nauczyciel czy urzędnik - aby codzienna praca tej osoby była oparta na naukowej wiedzy i zdobyczach technologii. Niestety, mimo że żyjemy w dobie internetu, lotów w kosmos i tak zaawansowanych dziedzin nauki, jak optoelektronika czy genetyka, nauka i nowe technologie wciąż mają konkurencję opartą na wierzeniach, domysłach i zabobonach.
Do tekstu..
Księgowe przekręty w katolickim radiu (20-09-2010)
Autor: Cezary Łazarewicz
Źrodło: polityka.pl Zgłosił/a: ramichael
Jak sprzątająca pani Basia wykryła i rozpracowała aferę finansową w katolickim Radiu Victoria.
Do tekstu..
Kościół traci w oczach Polaków - tak źle nie było od lat (20-09-2010)
Autor: (tbe) PAP
Źrodło: www.wp.pl Zgłosił/a: slik
Oceny Kościoła katolickiego uległy w ostatnim czasie pogorszeniu. CBOS odnotował 10-punktowy spadek odsetka badanych mających pozytywną opinię o jego działalności i taki sam wzrost odsetka jego krytyków.
Do tekstu..
Co byłoby z Komorowskim, gdyby Jezus został królem Polski? (20-09-2010)
Autor: Prof. Magdalena Środa
Źrodło: wp.pl Zgłosił/a: ramichael
Po co Jezus miałby chcieć być królem Polski? Po co takiemu Jezusowi królestwo w Polsce, kiedy ma "niebieskie"? Polska nie jest krajem przyjemnym, ani do rządzenia ani do królowania. Po co więc komu taka dodatkowa męka? I co by się stało z prezydentem Komorowskim oraz resztą świata, gdyby wszyscy "najważniejsi" królowali wyłącznie w Polsce? - pyta prof. Magdalena Środa w felietonie dla Wirtualnej Polski.
Do tekstu..
The end of innocence (20-09-2010)
Autor: Alan Hope
Źrodło: Flanders Today Zgłosił/a: Pawel_L
475 molestujących 507 przypadków molestowania 14 ofiar popełniło samobójstwo Najmłodsza ofiara miała dwa lata... Artykul dotyczacy molestowania seksualnego w kosciele belgijskim.
Do tekstu..
"Biada tym, którzy zabraniają Jezusowi być Królem Polski" (19-09-2010)
Autor: (tbe) PAP
Źrodło: www.wp.pl Zgłosił/a: slik
Religijne i patriotyczne śpiewy, prelekcje, modlitwy - ulicami centrum Warszawy przeszedł Marsz dla Jezusa Chrystusa Króla Polski. Manifestację kończy msza św. w archikatedrze św. Jana. Organizatorem marszu jest Ruch Suwerenności Narodu Polskiego. "Biada tym, którzy zabraniają Jezusowi być Królem Polski", "Jezu Chryste bądź królem Polski. Po 10 kwietnia 2010 r. zobaczyliśmy, jak jesteśmy zagrożeni!!!" - m.in. takie napisy widniały na transparentach niesionych przez uczestników marszu. Według służb porządkowych w marszu uczestniczyło ok. 1000 osób. Sami uczestnicy szacują, że było ich od dwóch do trzech tysięcy.
Do tekstu..
"Metafizyczna patologia", czyli jak ateista widzi religię (19-09-2010)
Autor: Michel Onfray, Maciej Nowicki
Źrodło: Newsweek.pl Zgłosił/a: liliac
"Ateista nie jest wywrotowcem tylko dlatego, że jest ateistą. Natomiast staje się nim w świecie zdominowanym przez religię."
Do tekstu..
Quo vadis kobieto/ (19-09-2010)
Źrodło: focus.pl Zgłosił/a: Faith
Czy faktycznie przetrwają tylko najpiękniejsze? Wcale nie! Neurotyczne, niskie i pulchne - takie mamy być za kilkaset lat. Przynajmniej zdaniem specjalistów od ewolucjonizmu
Do tekstu..
Czy leci z nami kapłan? (19-09-2010)
Autor: Aneta Augustyn
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: slik
Aneta Augustyn: Jak udaje się księdzu dotrzeć do zalatanych wiernych? Ks. Leszek Kleszcz, kapelan lotniska Katowice-Pyrzowice: - Regularnie nadaję przez radiowęzeł informacje: że jest msza, że nowa kaplica powstała w ubiegłym roku, że ja jestem. Trzeba ludzi uświadomić, z sutanną oswoić. Pasażerów zaskakuje mój widok, a czuję, że mają dużo do powiedzenia. Ks. Stanisław Grzybek, kapelan portu lotniczego Poznań-Ławica: - Chodzę między nimi w sutannie, żeby w końcu musieli sobie zadać pytanie: "Po co ten ksiądz stale tu łazi?". Bywa, że w końcu podejdą, zaczepią. Niektórzy po raz pierwszy rozmawiają z księdzem właśnie na lotnisku. Bo u siebie w parafii jakoś się boją. Są tacy, co lubią podrwić: "Wziąłby się ksiądz do roboty, a nie wałęsał...".
Do tekstu..
Zakonnice z Zabrza skazane. Horror w sierocińcu (18-09-2010)
Autor: Paweł Rybicki
Źrodło: pardon.pl Zgłosił/a: slik
W zakonnym ośrodku wychowawczym wychowanie było bardzo złe. Cztery lata temu śląska policja rozpoczęła śledztwo w sprawie zabójstwa 8-letniego chłopca. Dochodzenia nadal nie udało się dokończyć, lecz w jego trakcie doszło do ujawnienia prawdy o innych drastycznych wydarzeniach . Oto bowiem jeden z oskarżonych o zabójstwo mężczyzn wyznał policjantom, że był świadkiem oraz uczestnikiem gwałtów i bójek w zabrzańskim ośrodku prowadzonym przez zakonnice ze zgromadzenia sióstr boromeuszek.
Do tekstu..
Dwa ciosy (18-09-2010)
Autor: Maciej Zakrocki
Źrodło: Polityka.pl Zgłosił/a: liliac
"Między 1 września, gdy Polskę zaatakował Hitler, a 17 września, gdy zrobił to Stalin, między Moskwą a Berlinem toczyła się intensywna gra dyplomatyczna. Führer zachęcał Generalissimusa do obiecanej akcji, ten czekał na dobre okazje do mistyfikacji."
Do tekstu..

Archiwum: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]
[11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20]
[21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30]
[31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40]
[41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50]
[51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60]
[61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70]
[71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80]
[81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90]
[91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]
[101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110]
[111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120]
[121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130]
[131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140]
[141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150]
[151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160]
[161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170]
[171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180]
[181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190]
[191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200]
[201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210]
[211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220]
[221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230]
[231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240]
[241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250]
[251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260]
[261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270]
[271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280]
[281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290]
[291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300]
[301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310]
[311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320]
[321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330]
[331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340]
[341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350]
[351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360]
[361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370]
[371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380]
[381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390]
[391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400]
[401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410]
[411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420]
[421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430]
[431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440]
[441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450]
[451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460]


 Wypełnij poniższe pola :
 Adres URL*: 
 Tytuł strony (treści): 
 Autor treści: 
 Źródło/nazwa serwisu: 
 Twój podpis*: 
 Krótki opis: 
 ?
 
:
 
 :
 
  OpenID
 Załóż sobie konto..
Wyszukaj

Wprowadzenie
Indeks artykułów
Książka: Racjonalista
Napisz do nas
Newsletter
Promocja Racjonalisty

Racjonalista w Facebooku
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365