Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.610.269 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 350 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
"Mam podobny do Lukrecjusza pogląd na religię. Uważam ją za chorobę zrodzoną ze strachu i za źródło niezliczonych nieszczęść dla gatunku ludzkiego".
Znalezione w sieci
Poniżej znajdują się odesłania do ciekawych materiałów znajdujących się poza naszym portalem - znalezione przez nas i przez Czytelników Racjonalisty. Jeżeli jest w Internecie coś, co Twoim zdaniem znasługuje na uwagę innych (artykuły, opracowania, felietony, wątki na forach itp.) podaj nam ten adres, aby inni też mogli to przeczytać.

 Oto ostatnio dodane linki:
Facet, zadbaj o zdrowie! (27-11-2013)
Autor: Wojciech Moskal
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: Małyska
"Epidemiolodzy przewidują, że w najbliższych dekadach dużym problemem będzie wzrost zachorowań na raka prostaty. Dlatego tak ważna jest dobra diagnostyka. Dyskusje jednak budzą badania przesiewowe w kierunku raka prostaty (chodzi o oznaczanie we krwi antygenu PSA). - Ostatnie publikacje z krajów skandynawskich pokazują, że wykonanie badania PSA nawet w stosunkowo młodym wieku, np. 45. roku życia, pozwala zidentyfikować tych mężczyzn, którzy są bardziej narażeni na późniejsze zachorowanie na raka prostaty."
Do tekstu..
Ogłoszenie: "Zdrowy, bez nałogów, sprzeda nerkę". Zadzwoniliśmy... (27-11-2013)
Autor: Ilona Godlewska
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: Małyska
"Czy kupno nerki jest w ogóle realne? - Taka transakcja jest praktycznie niemożliwa - mówi Anna Milecka. - To nie jest tylko kwestia pobrania samego narządu. W Polsce przeszczep poprzedza wielomiesięczna procedura, szereg badań, mających wykluczyć ewentualną ukrytą chorobę u dawcy. Nie wystarczy jedynie zgodna grupa krwi pomiędzy dawcą a biorcą. Sprawdzana jest też zgodność tkankowa. Konieczna jest również konsultacja psychologa."
Do tekstu..
Para z Francji dokonała eutanazji. List: "Pracowałem całe życie. Jakim praw (26-11-2013)
Autor: mig
Źrodło: tokfm.pl Zgłosił/a: Tanaka
"Para 86-latków dokonała razem samobójstwa w luksusowym paryskim hotelu. Starsi państwo - poważany ekonomista i nauczycielka literatury - zostawili ostry list pożegnalny. "Jakim prawem zabrania się człowiekowi [zakończenia życia], skoro całe życie płacił podatki, pracował i nie ma długów?" - to pytanie na nowo roznieciło we Francji debatę o eutanazji"
Do tekstu..
Straszny gender grasuje na Śląsku, czyli jak przedszkole "seksualizuje dzie (26-11-2013)
Autor: Michał Fal
Źrodło: natemat.pl Zgłosił/a: Amai
- Pokazaliśmy tylko książeczkę z misiami przebranymi w różne stroje, arabski, szkocki kilt - tłumaczy się dyrektorka przedszkola w Rybniku w jednym z wywiadów i na wszelki wypadek zapewnia, że "sama chodzi w niedzielę do kościoła". O co chodzi? O straszne słowo "gender" i oskarżenia o "seksualizację dzieci", które padają pod adresem placówki.
Do tekstu..
8 lat więzienia chce prokurator dla księdza oskarżonego o pedofilię (26-11-2013)
Autor: (db)
Źrodło: wp.pl; PAP Zgłosił/a: slik
Kary ośmiu lat więzienia domaga się prokurator dla 49-letniego księdza Sławomira S. z jednej z parafii w okolicach Rawy Mazowieckiej, oskarżonego o pedofilię. Duchowny miał dopuścić się przestępstw seksualnych wobec pięciu chłopców poniżej 15. roku życia.
Do tekstu..
Ciąża już nie oznacza ślubu (26-11-2013)
Autor: APA
Źrodło: gazeta.pl Zgłosił/a: liliac
"Już prawie jedna czwarta dzieci w Polsce rodzi się w związkach nieformalnych - wynika z badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Łódzkim. Jak pokazują statystyki, są regiony, w których poza małżeństwem rodzi się niemal połowa dzieci. Co zaskakujące, na nieślubne dzieci coraz częściej decydują się mieszkańcy wsi"
Do tekstu..
Przerwany sen o Anuszce? (26-11-2013)
Autor: Wojciech Zalewski
Źrodło: GMObiektywnie Zgłosił/a: liliac
"Nie mogę wymazać z pamięci wystąpienia posła Jana Krzysztofa Ardanowskiego (PIS), który z mównicy sejmowej nawoływał aby Polska zaczęła importować soję non-GMO od naszych słowiańskich braci - Ukraińców. Działo się to podczas debaty o przedłużeniu moratorium na obowiązywanie zakazu importu pasz GMO do Polski. Poseł Ardanowski proponował by uniezależnić się od importu soi GMO z Ameryki Południowej. Jak twierdził: "import zagraża polskiej suwerenności żywnościowej." Przedstawiciel PIS postulował następnie, by jednym ze sposobów zwiększenia naszej suwerenności był... import soi z Rosji i Ukrainy. Nieco przewrotny tok myślenia ale wypowiedzi posłów mają to do siebie, że czasem logiki w nich brak"
Do tekstu..
Pan Bóg i Pan Zeus. Dlaczego warto wyprowadzić religię ze szkół (26-11-2013)
Autor: Paweł Grabarczyk
Źrodło: Krytyka Polityczna Zgłosił/a: liliac
"Protestującym w tej sprawie często zamyka się usta następującym, pozornie koncyliacyjnym argumentem: co ci szkodzi, że dziecko posiedzi sobie i posłucha księdza? Przecież to, co mówi, nie sprowadzi go na manowce! Przeciwnie - zalecane tam postawy niewiele różnią się od tych, których wymaga zlaicyzowana część społeczeństwa. Na dodatek omawiane tam treści religijne są nieusuwalną częścią kultury i tak czy siak nie da się ich pominąć w edukacji. A skoro uważasz, że są to tylko zwykłe historyjki, to w czym problem? Czy twoje dziecko nie może sobie posłuchać ładnych i pouczających historyjek?"
Do tekstu..
Bertrand Russell on the science v religion debate (26-11-2013)
Autor: Clare Carlisle
Źrodło: theguardian.com Zgłosił/a: JK
Bertrand Russell, part 2: The philosopher's staunch criticism of religion echoes modern atheists, but he was also profoundly moved by a 'mystic insight'
Do tekstu..
Nowatorska operacja zastawki serca (26-11-2013)
Autor: jsu,pszl
Źrodło: tvp.info Zgłosił/a: Małyska
"Zabieg z wykorzystaniem specjalnego implantu - klipsa odbywa się bez otwierania klatki piersiowej. Korzystając z trójwymiarowego echa serca lekarze precyzyjnie diagnozują niedomykające się obszary, a następnie przez wkłucie w prawej pachwinie cewnikiem wprowadzają do serca implant. Zabieg jest wykonywany w tzw. sali hybrydowej z pełnym zabezpieczeniem przez zespół kardiochirurgów."
Do tekstu..
Rodzina tradycyjna, czyli gender po katolicku (25-11-2013)
Autor: Jacek Kowalczyk
Źrodło: www.polityka.pl Zgłosił/a: Artur@R
Niosące się z kościołów i katolickich mediów nawoływanie, by bronić tradycyjnej rodziny, każe zadać pytanie: ale właściwie, o jaką tu chodzi tradycję, o jaki model rodziny? Najprostsza odpowiedź jest oczywista: chłop z babą płodzą dzieci, a wszyscy się nawzajem kochają i szanują. Tak ponoć mówi Pismo Święte, a ponieważ jest ono święte, więc musi mieć rację - głoszą kapłani.
Do tekstu..
Ciężko ranne niemowlę zawieźli do cerkwi zamiast do szpitala. Dziecko zmarło (25-11-2013)
Autor: APA
Źrodło: gazeta.pl Zgłosił/a: mieczysławski
W wypadku, do jakiego doszło na ulicach Petersburga, ciężko ranne zostało dwumiesięczne niemowlę. Dziecko miało jednak szansę na przeżycie, gdyby tylko rodzice przewieźli je od razu do szpitala. Zamiast tego pojechali do cerkwi. Niemowlę zmarło.
Do tekstu..
Kołtun polski (25-11-2013)
Autor: Magdalena Środa
Źrodło: wprost.pl Zgłosił/a: ramichael
Kołtun polski, czyli plica polonica, jest obecny w dziejach naszego społeczeństwa zapewne od samych początków. Brał się z brudu, pogardy dla grzebienia, zwyczaju noszenia czapek, a przede wszystkim z przesądów. Jednym słowem: z braku higieny fizycznej i psychicznej. Kołtuny masowo zapuszczano, bo miały chronić przed diabłem, i nie ścinano ich, bo to groziło ponoć szaleństwem i ślepotą. Najbardziej swojski i najbardziej chroniący przed złem był kołtun gęsty, tłusty, matowy i długi. Jeden z okazów prawdziwego kołtuna polskiego można zobaczyć w Muzeum Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Eksponat to bardzo okazały (po rozwinięciu mierzy około półtora metra), ale wcale nie taki rzadki.
Do tekstu..
Jeśli rodzice nie zaszczepią dzieci (25-11-2013)
Autor: Waleria Hryniewicz, Karolina Kowalska
Źrodło: rp.pl Zgłosił/a: liliac
"Ze względu na fakt, że w Polsce wyszczepialność jest ciągle wysoka, nieszczepione dzieci tych ludzi mają niewielką szansę na zachorowanie, ponieważ wszystkie inne są szczepione i mamy odporność populacyjną. Ale przecież mogą pojechać za granicę i tam zetknąć się z chorobą, albo zarazić się od chorego lub bezobjawowego nosiciela, który przyjedzie do Polski. I wtedy może nie być dla niego ratunku. Ruchy ludności są olbrzymie i zawlekamy wszystko wszędzie. Rodzice, którzy nie szczepią swoich dzieci, powinni pomyśleć także o tym. Kalendarz szczepień, zawierający darmowe szczepienia obowiązkowe, skonstruowany jest tak, by chronić przed najgroźniejszymi chorobami"
Do tekstu..
Geje, Noe i tęcza (25-11-2013)
Autor: Karol Sienkiewicz
Źrodło: dwutygodnik.com Zgłosił/a: liliac
"Mają swoje historie książeczki i dzieła sztuki mają swoje losy. Niektóre zaczynają żyć własnym życiem, niezależnie od intencji artysty, a nawet artyście wbrew. Czasami gra tu rolę przypadek. Dzieło sztuki potrafi być jak Forrest Gump, który nie podejmując większej inicjatywy nagle znajduje się w centrum wydarzeń. Taki los spotkał "Tęczę" Julity Wójcik, która w zamierzeniu artystki miała być apolityczna, a stała się osią ogólnonarodowych dyskusji. Nie można być wobec niej obojętnym. Można ją tylko kochać lub nienawidzić."
Do tekstu..
The Blind Watchmaker (25-11-2013)
Autor: Richard Dawkins
Źrodło: youtube.com/user/LibertarianSara Zgłosił/a: JK
The Blind Watchmaker (1987) is one of the earliest efforts from Richard Dawkins in his identification and attack on the rise of creationism in the United States. In this important documentary, Dawkins shows ways to easily refute some of the more common creationist arguments.
Do tekstu..
Correlation vs. Causation: The Analysis of Data (25-11-2013)
Autor: Joshua Filmer
Źrodło: fromquarkstoquasars.com Zgłosił/a: JK
"Between 1997 and 2007, the rate of autism and organic food sales has risen at the same rate. Obviously, this chart goes to prove that autism and eating organic foods are related to each other and you should avoid organics all together, right? Wrong. This chart is one of the best examples I've ever seen detailing how correlation and causation can have absolutely nothing to do with each other. In fact, in many cases, correlation and causation have nothing to do with each other - but what exactly does that mean?"
Do tekstu..
Albert Camus will always be the outsider (25-11-2013)
Autor: Kim Willsher
Źrodło: theguardian.com Zgłosił/a: JK
Albert Camus will always be the outsider - and I'm proud of that, says the writer's daughter. There is no national French celebration of the Nobel winner's centenary. But he wouldn't want one, says Catherine Camus. "There are lots of small events in villages, towns, little hamlets across France because Camus is still widely read and people have great affection for him. Over and above his books, readers love the man," she told the Observer. "He touched them as human beings, maybe because the man is in the books; he asked the same questions everyone asks and addressed the same suffering and pain and concerns everyone has. He spoke directly to them and I know he touched people profoundly because of the hundreds of letters I receive."
Do tekstu..
Obowiązkowe oświadczenie o nieuczęszczaniu na religię dyskryminuje niewierzących (25-11-2013)
Autor: Kamil Sikora
Źrodło: NaTemat.pl Zgłosił/a: Małyska
"Zdaniem prof. Ireny Lipowicz konieczność składania oświadczenia o tym, że dziecko nie będzie chodziło na religię jest dyskryminujące. Rzecznik Praw Obywatelskich ocenia, że może to naruszać zakaz dyskryminacji ze względu na religię."
Do tekstu..
Srarz bór! (25-11-2013)
Autor: Jan Hartman
Źrodło: polityka.pl Zgłosił/a: Małyska
"Rozkosz zabijania musi być wielka, bo dewianci importowi płacą krocie za prawo do polowań w Polsce. Biznes się kręci. Nie wiadomo już, co tu jest ważniejsze - zastrzyk endorfin w mózgu oprawcy czy chciwość zysków, jakie można osiągnąć z handlu mięsem i organizacji polowań dla dzikusów z zagranicy. Najlepiej chyba wszystko naraz. Być sobie "łowczym" z pensją ponad 20 tys. zł, mieć firmę organizującą rzeź zwierząt i jeszcze pohandlować dziczyzną."
Do tekstu..
Prof. Heitzman: Psychiatria nie odpowiada za "bestie" (25-11-2013)
Autor: Ewa Siedlecka
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: Małyska
"Ludzi stwarzających zagrożenie więcej jest na wolności. Część popełniła przestępstwa, tylko o tym nie wiemy. A część potrafi się trzymać w ryzach. Nie wiadomo dlaczego - mówi prof. Janusz Heitzman, profesor Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, kierownik Kliniki Psychiatrii Sądowej."
Do tekstu..
Odkryto drapieżcę, przed którym drżały tyranozaury (25-11-2013)
Autor: Piotr Cieśliński
Źrodło: wyborcza.pl Zgłosił/a: Małyska
"To nowy gatunek mięsożernego dinozaura - jednego z największych, które niegdyś żyły na obszarze Ameryki Północnej. Drapieżca przez miliony lat terroryzował ten kontynent, trzymając w szachu nawet słynne tyranozaury."
Do tekstu..
Tusk i fundusze europejskie: co tak naprawdę zawdzięczamy negocjacjom jego ekipy (24-11-2013)
Autor: Janusz Palikot
Źrodło: januszpalikot.natemat.pl Zgłosił/a: JK
19 listopada Donald Tusk ogłosił na konferencji prasowej, że "udało się wywalczyć więcej pieniędzy niż komukolwiek innemu w Europie". Ile w tym prawdy? Co i ile rzeczywiście zawdzięczamy negocjacjom ekipy Tuska? Naszym zdaniem, ekipa Tuska odniosła pewne sukcesy, ale rzeczywistość jest daleka od przekazu medialnego, w którym mówi się o "wywalczeniu ogromnej puli pieniędzy", sugerując, że jest to wyłącznie zasługa polskiej delegacji.
Do tekstu..
Urojona wizja ateisty, czyli dlaczego katolicyzm jest postawą racjonalną (24-11-2013)
Źrodło: mixed.blox.pl Zgłosił/a: ramichael
I znowu przyszło ateistom z Frondy (LOL) pochylić głowy i wysłuchać, co na temat ateistów ma do powiedzenia naczelny złotousty ksiądz Drzewiecki (tak, ten od odrzucania przez rodziców dzieci żyjących w związkach niesakramentalnych). Jak bowiem wiadomo, największymi specami od ateizmu są księża katoliccy. Zapewne dlatego, że spotykają się z nimi w poradniach małżeńskich i konfesjonałach (no co? To jest dyżurna odpowiedź, kiedy zapytacie "a skąd ksiądz wie cokolwiek o seksie i małżeństwie).
Do tekstu..
My, komisarki od kultury - polemika z Vargą o 'Idzie' (24-11-2013)
Autor: Helena Datner, Agnieszka Graff
Źrodło: gazeta.pl Zgłosił/a: liliac
"To, co Varga nazywa doktrynerstwem, to proste stwierdzenie, że zarówno tworzenie, jak i odbiór dzieł sztuki nie odbywa się w pustce. Twórcy i odbiorcy są uczestnikami historii, a w procesach tworzenia i odbioru sztuki uczestniczą społecznie wytworzone przekonania, z których część bezrefleksyjnie przyjmujemy za pewnik, a część ulega rewizji czy krytyce. Współczesna sztuka i refleksja nad nią polega w znacznej mierze na uwidacznianiu złożonych relacji między estetyką a polityką. Nie jest to, jak sugeruje Varga, tożsame ani z ignorowaniem formy, ani z przypisywaniem autorom politycznych intencji"
Do tekstu..
Mice with just two 'male' genes father babies (24-11-2013)
Autor: Erika Check Hayden
Źrodło: Nature Zgłosił/a: liliac
"Researchers have shown that just two genes from the Y chromosome - that genetic emblem of masculinity in most mammals - are all that is needed for a male mouse to conceive healthy offspring using assisted reproduction. The same team had previously reported that male mice missing only seven genes from their Y chromosomes could father healthy babies. The study brings researchers one step closer to creating mice that can be fathers without any contribution from the Y chromosome at all. The findings also have implications for human infertility, because the work suggests that the assisted-reproduction technique used in the mice might be safer for human use than is currently thought."
Do tekstu..
Problem pauzy (24-11-2013)
Autor: perfectgreybody
Źrodło: Doskonale szare Zgłosił/a: liliac
"Odpowiedź Cowtana i Waya na pytanie "dlaczego trendy średniej globalnej temperatury z ostatnich kilkunastu lat są tak niskie" brzmi: "wcale nie są, trzeba je tylko odpowiednio policzyć". O ich metodach interpolacji napisano już sporo (po polsku na Nauka o klimacie, po angielsku m. in. tutaj i tutaj), więc dzisiaj tylko moje luźne trzy grosze."
Do tekstu..
Burmistrz Goleniowa zawierzył swoją gminę Chrystusowi. Chwalą go duchowni, kryty (24-11-2013)
Autor: Zofia Rojek
Źrodło: NaTemat.pl Zgłosił/a: Małyska
"Gest Roberta Krupowicza spotkał się z przychylną opinię metropolity szczecińsko-kamieński abpa Andrzeja Dzięga. Ostro skrytykowały go zaś środowiska SLD, między innymi wiceprzewodniczący regionu, Dariusz Wieczorek. - "Zawierzyć to można siebie, swoją rodzinę, ale nie gminę. Goleniów nie jest prywatną własnością burmistrza Roberta Krupowicza" - mówił Wieczorek."
Do tekstu..
W Tychach powstanie aquapark ogrzewany biogazem z oczyszczalni ścieków (23-11-2013)
Źrodło: PAP Zgłosił/a: MA
Do jesieni 2016 r. w Tychach (Śląskie) ma powstać aquapark, który - dzięki wykorzystaniu biogazu z miejscowej oczyszczalni ścieków - będzie niemal samowystarczalny energetycznie. Warta w sumie blisko 100 mln zł inwestycja ma być sfinansowana m.in. z obligacji.
Do tekstu..
Why Genetically Engineered Grapes Would Make Great Wine (23-11-2013)
Autor: Steve Savage
Źrodło: gizmodo.com Zgłosił/a: liliac
"Biotechnology is a perfect solution for wine grape issues because it allows changes to address one specific problem without disrupting any of the characteristics that determine quality. Of course, each variety would have to be individually transformed, but in our imaginary rational universe the regulatory regime would be made easier for multiple uses of the same basic genetic construct. So, genetic engineering could be a very cool solution for various challenges for grapes. I'll list a few of the diseases that might be fixable this way."
Do tekstu..

Archiwum: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]
[11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20]
[21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30]
[31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40]
[41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50]
[51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60]
[61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70]
[71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80]
[81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90]
[91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]
[101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110]
[111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120]
[121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130]
[131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140]
[141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150]
[151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160]
[161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170]
[171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180]
[181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190]
[191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200]
[201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210]
[211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220]
[221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230]
[231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240]
[241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250]
[251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260]
[261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270]
[271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280]
[281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290]
[291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300]
[301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310]
[311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320]
[321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330]
[331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340]
[341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350]
[351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360]
[361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370]
[371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380]
[381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390]
[391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400]
[401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410]
[411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420]
[421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430]
[431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440]
[441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450]
[451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460]


 Wypełnij poniższe pola :
 Adres URL*: 
 Tytuł strony (treści): 
 Autor treści: 
 Źródło/nazwa serwisu: 
 Twój podpis*: 
 Krótki opis: 
 ?
 
:
 
 :
 
  OpenID
 Załóż sobie konto..
Wyszukaj

Wprowadzenie
Indeks artykułów
Książka: Racjonalista
Napisz do nas
Newsletter
Promocja Racjonalisty

Racjonalista w Facebooku
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365